Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem hízik az újszülöttem. Mit...

Nem hízik az újszülöttem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 napja jöttünk haza a kórházból. Szépen szopizik, 3 óránkánt kb 80 ml-t. Nem sírós, kiegyensúlyozott baba ezért is lepődtem meg, amikor ma a mérlegre tettük. Egyetlen grammot sem hízott. :( Mit rontok el? Mit tegyek? Teljesen kétségbe vagyok esve. Védőnő majd csak szerdán jön.
2018. dec. 10. 20:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
Szia, mi ugyan így jártunk, csak 10 naposan derült ki hogy nem hízik. Tápszert kellett adni, pótlásként, mert hiába szopott kevés volt neki. Akkor már szépen fejlődött. Szerintem hívd fel holnap a védőnőtt vagy a gyermek orvost.
2018. dec. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Igény szerint szoptatod?
2018. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A születési súlyhoz képest nem hízott?
2018. dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Igen, igény szerint. Ő kéri a cicit kb 3 óránként, egyébként alszik, nézelődik, tehát nem nyűgös, nem keresi a mellem, ha meg igen, akkor ráteszem. Rendesen van kakis pelenka is.

Születési súlya 2800 g volt, a kórházban lemennt 2600-ra,de gyorsan visszahízta, így csütörtökön már 2800 g-mal jöttünk haza. Ma ugyanannyit mutatott a mérleg.

2018. dec. 10. 21:27
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Tedd mellre minèl gyakrabban ès minèl hosszabb ideig. Ne mèregesd naponta. Ha napi 4-6 pisis pelusa van, ès ennyi idősen naponta kakil (akàr minden peluscserènèl, a ritka kaki ennyi idősen mèg nem ok) az jó. 7. napra kell megàllnia a súlyesèsnek, ami 7-10%-ig normàlis, ès legkésőbb 14. napra kell visszanyernie a születèsi sùlyàt. E szerint a te babàd súlya ok. Csak tippelek , hogy 7 napos, ha Magyarországon szültèl, akkor legnagyobb eséllyel 3. napon engedtek ki.
2018. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%
Mìg ìrtam ìrtàl konmentet is. A súlyesése normalis tartomànyban volt, hamar visszaszedte, jókedvű, egyelőre nincs mièrt aggòdnod. Ha 3-4 nap múlva is ugyanannyi a sùlya, akkor szerintem hìvjàl szoptatàsi tanàcsadót.
2018. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

10 napos.

Mindenképpen fel fogom keresni a szakembert, csak annyira aggódom érte. Nem szeretném ha az én hibámból baja esne.

2018. dec. 10. 21:46
 8/20 A kérdező kommentje:
Ó, de csacsi vagyok! 8 napos (mert még csak 10-e van :D)
2018. dec. 10. 21:47
 9/20 anonim ***** válasza:

Ket kulonbozo merlegen mert adatok kevesbe mervadoak, merjetek majd meg 1 het mulva ujra ugyanazzal, amivel most, es azon fog latszani inkabb a kukonbseg. Ugyanolyan napszakban, es allapotban, tehat ha pl. kakilas utan mertetek most, a korhazban meg egy teljesen mas merlegen kakilas elott, akkor az persze hogy tud teljesen mast mutatni, es maris ugy tunhet, mintha stagnalna a sulya.


Ha a megerzesed azt sugja, hogy megis gond van, akkor tedd minel tobbet es hosszabban mellre (ha nem kell neki, ugysem fogja elfogadni), es hagyd sokat komfortszopizni rajta, mert ugy tud a magasabb zsirtartalmu hatso tejhez hozzajutni, ami a sulygyarapodasat is meg tudna dobni.


A masik, amit erdemes meg megnezni, hogy a szekletevel minden oke-e, nem zold es buzos? Nincs hasmenese? Illetve nem ekcemas a bore? Ezek utalhatnak tejfeherje- es/vagy tojasfeherjeallergiara (amit te megeszel, es a tejen keresztul atmennek az allergenek), ilyen esetben erdemes nulldietat tartanod ezekre 6 hetig, 3 het alatt mar javulnia kell. A tejfeherjeerzekenyseg egyik tunete lehet a sulygyarapodas stagnalasa, de ha nincs mas tunet, akkor nem hiszem, hogy errol van szo.


Szoptatasi tanacsadot erdemes megkerdezni, ha aggodsz, pl. a Szoptatas kerdezz-felelek fb csoportban, vagy az ibclc.hu n.

2018. dec. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ja es ne a gyerekorvost, vagy a vedonot kerdezd, vagy legalabbis ne csak oket, ok nagyon keveset tanulnak a szoptatasrol, a gyerekorvos gyakran tapszert ir fel, ami beinditja az ordogi kort, es gyorsan a szoptatas vegehez vezethet, a vedonok meg gyakran az idore etetest propagaljak (tisztelet a kivetelnek).
2018. dec. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!