Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki előtt szoptatsz/szoptattál?

Ki előtt szoptatsz/szoptattál?

Figyelt kérdés

Még nem született meg a babánk, és tudom nem ez a legnagyobb probléma, de én introvertált vagyok, így mutogatni sem nagyon szeretem magam. Előre félek, hogy ha jön a vendégsereg a kórházba, vagy otthonra, majd hogy oldom meg.

Tudom, mások is biztos láttak már női mellet, meg természetes dolog, de én úgy gondolom, hogy mégis nagyon intim, és senkinek semmi köze hozzá. Te hogy oldottad meg?


2018. okt. 15. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A kórházban egyágyas szobában voltam, de nem zavart, ha bejött közben a személyzet, sőt volt, hogy kértem segítsenek jól mellre tenni a babát.

Itthon csak a férjem és a nagyobbik gyermekem előtt szoptattam, még anyukám vagy anyósom előtt sem.

2018. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A férjem és az ápolónők előtt szoptattam. Ha otthon vendégek voltak, átmentem a babával egy másik szobába. Hozzám a kórházba nem jött a férjemet kívül más, de ha jöttek volna, megkérem őket, hogy menjenek ki egy fél órára. Már ha még maradnának. A legtöbb ember úgysem ül ott órákig, lehet, hogy ha beszélt már veled tíz percet, látta, hogy jól vagy, el is köszön, ha bejelented, hogy hamarosan szoptatásidő van.
2018. okt. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
A kórházban nem zavart az idegenek előtti szoptatás. Itthon már csak a szükebb család előtt teszem. Ide tartoznak (természetesen) a férjem és a gyerekeim. Valamint anyukám, húgom és a sógorom. Apukám előtt már nem szoptatok.
2018. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kórházba eleve nem jött be a férjemen és anyukámon kívül senki, ebben egyeztünk meg (férjem szülei nem élnek, mielőtt megkapnám, hogy diszkrimináltam anyósékat), ebben egyeztünk meg mindenkivel, aki érdeklődött már előtte, mit hogyan szeretnénk. Otthon is előttük, plusz még a nővérem előtt szoptattam,(mivel külföldön él, ez ritkán fordult elő, de előtte sem szégyenlősködtem volna). Minden más esetben félrevonultam, házon kívüli program esetén is.
2018. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A nővérek és szobatársak a kórházban annyira evdens, hogy azt nem tettem hozzá külön, más látogatói előtt már viszont nem, de elég jól szabályozva volt a látogatási rend, nem volt átjáróház.
2018. okt. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Alapvető, hogy a vendégek kimennek, ha egy anya szoptatja a gyermekét. Ez a minimális illendőségi minimum.
2018. okt. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Férjem, nővérem, szüleim előtt simán, klubban a többi anyuka előtt is simán. Igazából parkban, strandon is, persze diszkréten.
2018. okt. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%
Senki előtt. Sosem szerettem, ha bámulnak. Páromat is kiküldtem.
2018. okt. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, igazából úgy gondoltam én is, hogy ápolók, orvosok és férjem előtt simán szoptatnék, de a hozzátartozók előtt már nem akarok. Anyukám, húgom előtt maximum eltakargatom magam, másokat már kiküldenék.
2018. okt. 15. 11:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Kórházban szobatársak, orvosok, nővérek, babák. 😄 Itthon csak a férjem előtt direktben, 1-2 alkalommal a húgom és anyukám itt volt, de akkor elbújtunk a hálóba. 😊
2018. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!