Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy működik ez az egész?

Hogy működik ez az egész?

Figyelt kérdés
Teljesen ráérek még.... csak elkezdtem olvasgatni a témában, és összezavarodtam. Eddigi gondolataim: szülsz, elkezdes szoptatni a gyereket. Egy ideig csak azt kapja, majd elkezded adni neki a nem anyatej ételeket. Átmeneti időszak, majd csak “felnőtt étel”. Ellenben van az a kifejezés, hogy csak anyatejes baba, meg hogy eldöntheted hogy akarsz e szoptatni vagy sem.... van olyan aki nem akar? Miért? Én azt hittem az a legjobb a babának. Most nem arról veszélek hogy nem tudsz mert nincs, de akarnál.Bocsánat ha butaságokat kérdezek, de hirtelen túl sok információ lett és mostmár bem értem. Illetve azt a részét sem értem, amikor arról megy a beszélgetés, hogy ki meddig terv szoptatni. Azt nem addig kell amíg van? Vagy honnan tudod hogy mostmár elég? Írta valaki hogy 5hónaposan már elválasztotta, valaki keg 20hónaposan. Előre is köszi ha rendet tesz valaki a fejemben!
2019. jan. 14. 18:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10, melyik kampany, a szoptatos vagy a tapszeres?
2019. jan. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A szoptatást nem lehet eleget hangsúlyozni. A tápszernek van (reklám)kampánya, bár az már inkább propaganda...
2019. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem is a tápszeres, hanem a szoptatás ellenes.


Szíve joga, ha nem akar szoptatni, de ne akarja már lenyomni a torkomon és főleg ne nyomja azt az ostobaságot, hogy ugyanolyan jó a tápszer is.

Persze tisztelet a kivételnek, ezz hangsúlyozom.

Mostanában állandóan ezt látni mindenhol, hogy jajj ugyanolyan jó, nem ettől leszel jó anya. Kiborít ez a hülyeség. Az még jobban, hogy valaki erre hivatkozva oldja a saját feszültségét és ellentmondásait.

2019. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom, en sehol nem tapasztaltam szoptatas-ellenesseget meg ugy igazan, legalabbis 1 eves kor alatt🙄 Es a refluxos gyerekemmel lehet, jobban jartunk volna, ha nem vagyok akkora szoptatasmanias, mint voltam.
2019. jan. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Magyarországon szerencsére még nem kígyózott be abnyugati tápszerpropaganda. Amerikában elképesztő ahogy elterjesztették a tápszert, mindenféle olcsó reklámdumával. Hatalmas és fontos piac a tápszergyártóknak az USA, sokan alapból meg sem próbálják szoptatni a babáikat. Engem is néha zavar, ahogyan azt tálalják,hogy nem ettől jó anya valaki...de ettől is. Mi mászól, minthogy a legjobbat adja a babájának,ami a fejlődéséhez szükséges???
2019. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!