Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz esetében kérhetem...

Abortusz esetében kérhetem ezt? Vagy hogy működik ez az egész?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, holnap megyek az orvosomhoz. Eddig csak tesztek mutatták ki.

Viszont hozzá magánrendelésre járok, állami kórházban dolgozik amúgy. De én a beavatkozást szeretném egy magánintézményben, van arra lehetőség, hogy ott is az orvosom végezze el? Vagy csak az ott dolgozó orvosok tehetik ezt meg?


Mintha egyszer hallottam volna, hogyha szerződést köt a magánkórházzal, akkor a saját orvosommal is lehetek ott, bár az terhesség témában volt, szóval lehet teljesen más...


2017. márc. 8. 14:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Ezt az orvosod tudja csak megmondani, hogy neki van-e ilyenre lehetősége, áll-e szerződésben valakivel, nincs általános válasz. Biztos nem eshet be a magánklinikára bármelyik random orvos a betegével.
2017. márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

Természetesen nem. Az lenne a normális, ha azt sem kérhetnéd, hogy egy random állami kórházban műtsön egy nem odatartozó orvos.


A magánklinikára viszont biztos nem léphet be nem odatartozó orvos. Ha elszúr valamit, te beperled, akkor a kórház tartozna anyagi felelősséggel egy polgári per esetén. Ezt magánkeretek között biztos nem lehet megtenni. Kérdezz rá az orvosodnál, hogy ő hol műthet.

2017. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem mész az orvosodhoz a klinikára, ahol dolgozik? Milyen szempontból lenne jobb egy magánintézmény? Nekem is van magánorvosom, aki a klinikán dolgozik, járok a magánrendelésére, de ugyanúgy a klinikán műtött teherbeesés előtt, csinálta az UH-s peteérés követést, genetikai ultrahangot, ott szültem, stb.
2017. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14%
Én úgy tudom, nem mindegy, hogy milyen indokkal kéred az abortuszt. valamilyen válsághelyzetben vagy?
2017. márc. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor az lesz a legtisztább, ha holnap rákérdezek az orvomnál. Amúgy is megtettem volna, csak féltem, hogy teljesen hülyeséget kérdeznék.


A felmerülő kérdésekre:

Azért választom inkább a magánklinikát, mert ott jobb az ellátás, a körülmények is jóval másabbak, mint egy állami kórházban. Mondhatni nem is érzékeli az ember, hogy hol van...


Utolsó, hogy érted, hogy "nem mindegy, milyen indokkal kérem"? Mármint a magánkórházban?

2017. márc. 8. 15:33
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem missed ab volt, reggel kellett bemennem, du. 3-kor már eljöhettem, közben enni/inni nem lehet, csak a műtét után kb. 1 órával. Hidd el nekem, ebben a helyzetben totál mindegy. Pedig én ugye nem is választhattam, a természet eldöntötte helyettem, neked viszont még ott lesz az is, hogy jól döntöttél-e. Nem fognak érdekelni a körülmények.
2017. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

"Azért választom inkább a magánklinikát, mert ott jobb az ellátás, a körülmények is jóval másabbak, mint egy állami kórházban. "


Szerintem emiatt fölösleges. Nem tudom, nálad mi lenne az állami klinika, én szegedi vagyok és semmi rosszat nem tudok mondani a Női Klinikára, se az ellátásra, se az orvosokra.

2017. márc. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Hát ahogy érzed kérdező. De ez csupán egy pár óra, emiatt szerintem teljesen fölösleges kidobni egy csomó pénzt.
2017. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 1Léna ***** válasza:
6%

Kedves Kérdező!


Az abortusz ténylegesen nem egy igénybe vehető szolgáltatás, mint például a ruhatisztítás. Törvényi szabályozása van.


1992. évi LXXIX. törvény a magzati élet védelméről1


[link]

2017. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó, a döntés kizárólag a terhes nőé, amit nyilván te is tudsz.


Mit jelent a „súlyos válsághelyzet”?


A Magzatvédelmi törvény (Mtv.) szerint:

„Súlyos válsághelyzet az, amely testi vagy lelki megrendülést, illetve társadalmi ellehetetlenülést okoz.”


Fontos tudni, hogy senki nem jogosult vizsgálni, hogy a „válsághelyzetet” mi indokolja. Nem is lehetséges, hiszen erre nem lehet megfelelő objektív mércét találni, mivel egyéni élethelyzetekről van szó. Mindenki maga jogosult eldönteni, hogy az adott helyzetet hogyan tudja megoldani. Tehát amennyiben a nő úgy ítéli meg, hogy ilyen helyzetben van, azt senki nem kérdőjelezheti meg.


Az ÁNTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatal tájékoztatása szerint – melyben a 2001-től 2010 ig terjedő adatokat aggregálja – a válsághelyzet okaként első helyen az anyagi helyzet, másodikként a párkapcsolati probléma, harmadikként pedig, hogy az érintett nem szeretne több gyermeket vállalni.

[link] valsaghelyzet

2017. márc. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!