Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt mikor kezdtek...

Szoptatás alatt mikor kezdtek leolvadni a kilók rólad?

Figyelt kérdés

15 kg-ot híztam terhesség alatt, abból 10 lement a kórházban. Azt hittem ez az 5 kg pikk-pakk lemegy majd rólam itthon, de nem ment le semmi. Igaz sokat pihentem, nem mozogtam max házimunkát, a kajálásra odafigyeltem.

4 hete szültem


2019. jan. 16. 15:40
1 2
 1/20 babyboom567 ***** válasza:
68%
7 kilót híztam terhesen.A gyerekem 4 kilóval született,kevesebbel mentem haza a kórházból mint amivel terhes lettem.A szoptatás első 3 hónapjában híztam 15 kilót, meg utána még 10-et.(amikor már nem szoptattam)
2019. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig csak a szoptatás befejezése után ment le a maradék. Nyilván ha keveset mozogsz, akkor nehezebb. De a szoptatás célja nem a fogyás, hanem a baba táplálása. Kezdjetek el sétálni, ha már úgyis négy hetes, jó levegőztetni, amikor fagypont fölött van a hőmérséklet.
2019. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyik gyereknél híztam még szoptatás alatt (72 kg), pedig fogyóztam, a másiknál meg fogytam (42 kg), pedig "hízóztam". A másodiknál vizsgáltak is agyba-főbe, mert már ijesztő volt, de semmit nem találtak. Az abbahagyása (másfél ill. két év) után fél évre meg mindig visszaállt a régi versenysúlyom.
2019. jan. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, hízni kezdtem, mint a disznó. Terhesség előtt és alatt diétáztam, szülés után újra ettem normál szénhidrátokat, ami hízást eredményezett. Csak a szerencséseknek reagál a szervezete a prolaktinra fogyással. Sokan híznak ilyenkor.
2019. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
KB 15 kg-t hiztam a terhesség alatt, szülés után egy héttel 10 kg-val voltam kevesebb. Fél év szoptatas után ez a 10 kg visszajott, amíg szoptattam nem is ment le sehogy. Szoptatas után lement, viszont a szülés előtti sulyomhoz képest az 5 kg plusz megmaradt.
2019. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki hízik szoptatás mellett..

(Pl én - pedig a terhességgel csak 6ot híztam)

2019. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi, hú akkor ez elég változó. Persze első a baba. Sétálni menni fogunk mindenképp, már jól érzem magam, az idő is szép :-)
2019. jan. 16. 16:06
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem stagnál: 60 kg-val lettem terhes, 7 kg-t híztam a terhesség alatt. Amikor hazajöttünk a kórházból megint 60 voltam, 8 hónapja szoptatok és még mindig 60. Figyelek az étkezésemre de nem diétázom direktbe.
2019. jan. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ez nagyon változó, mindenkinek más. Én 20 kg-ot fogytam a szoptatással az első évben, 45 kgra lefogytam a 170 cm emhez, mindenki azt hitte hogy valami végstádiumú betegségem van csak a csontom látszott.

Utána még egy évig szoptattam akkor már stagnált, majd a szoptatás abbahagyása után híztam vissza 10-et.

2019. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Terhesen nem híztam, szoptatással 10 kilót 10 hónap alatt. 😄
2019. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!