Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy táplálóbb...

Mit tegyek, hogy táplálóbb legyen a tejem?

Figyelt kérdés
Most jöttünk a védőnőtől. 5 hónapos kislányom 100% anyatejes. Eddig rendesen hízott, most viszont nem eleget, így 1 hét múlva újramérjük, és ha nem elég, tápszerpótlást fog kapni. Nem szeretném ezt! Mit tehetnék? Mit egyek, hogy táplálóbb legyen? A mennyiségével tuti nincs gond!
2019. jan. 17. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A minőségével sincs gond, csak jobban lemozogja. 6 hónapos kortól kaphat tejpépeket is, lassan kóstoltathatod, az se tragédia, ha kap egy kis tápszert.

Ha éhes lenne, az baj, de azt észrevennéd.

2019. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy nem tápláló a tej. Ebben a korban a legtöbb baba már nem hízik olyan sokat, az én lányaim is 4 hónaposan lassultak be. Felesleges tápszerrel tömni, szopizzon sokat, aztán lassan el lehet kezdeni kóstolgatni.
2019. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy nem elég tápláló a tejed, ha a mennyiséggel biztosan nincs gond. Milyen őskövület védőnő az, aki egy hét haladékot ad, utána rögtön tápszer? Mennyi az a nem elég hízás?


Amúgy nyilván, ha valóban leállt a gyarapodás, akkor kell valami magasabb kalóriatartalmú táplálék, akkor is, ha csak nagyon lemozogja a baba, de 5 hónaposnál ez már lassan hozzátáplálást is jelenthet.

2019. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs nem tápláló tej, csak valószínűleg már többet mozog a babád. Ha éhes lenne, hidd el, jelezné. És hát hozzá is lehet táplálni, nem kell napra pontosan megvárni a 6 hónapot. De szerintem még várhatsz vele. (És ekkora korban mérésnél az is számít, hogy előtte kakilt-e :) )
2019. jan. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értem. Engem a védőnő már 5-6 hetes korában figyelmeztetett (kis súlyú korababa - szuperül gyarapszik), hogy jellemzően 4-5 hó körül ha a fejem tetejére állok is akkor is nagyon be fog lassulni a hízás. De nem kell megijedni.
2019. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De van nem tápláló anyatej, az enyém ilyen volt, még vittem is mintát a gyermekorvosnak és a védőnőnek, mert nem hitték el. Mint a víz, olyan állagú, teljesen áttetsző, picit opálos. 2 dl-en kb. 1 mm zsíros réteg ült ki. Nálunk tápszer lett, bár én el is engedtem ezt a dolgot, ameddig tudtam így is megadtam neki
2019. jan. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
360at hízott! Előző hónapokban fél kilok, elején 1 kilokat.
2019. jan. 17. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!