Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit illik elkérni egy...

Mennyit illik elkérni egy liter anyatejért?

Figyelt kérdés

Ha anyatekgyüjtö állomásnak adom le, akkor 2700/liter.

aki vesz másik anyukától, vagy ad el, milyen árban van?

Aki tápszerrel eteti a kisbabáját, mennyire jön ki a havi tálszer adag egy kb. 2-3 hónapos kisbabánál? Úgy gondoltam, annál kevesebbet kérnék.



2019. jan. 18. 09:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Az anyatejgyűjtőbe add le.


Nem hiszem hogy valaki 'háznál' venne ilyet. Én biztosan nem.

2019. jan. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Pedig elég sok olyan van, hogy ismerősök egymás közt adják. Én is adok minden nap itt a környéken egy babának, mondjuk ingyen.
2019. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon durva, aki mindenféle ellenőrzés nélkül ad a babájának anyatejet 😓 nem az 1800-as években vagyunk! Azért olyan drága a gyűjtőkben, mert ott szűrik, nem adhat bárki anyatejet. Az sem mindegy, hogy mennyi idős a baba, az anyatej összetétele változik, ha fájni fog a pocija egy babának, nem derül ki, mitől. Baktérium, vagy az anyatej adó babot evett? Anyatej ide vagy oda, én is 3 gyereket szoptattam évekig, de a biztonság és a higiénia fontosabb, akkor inkább tápszer.
2019. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Jó minőségű tápszer esetén 10-12 ezer elmegy egy hónapban rá (pl.Beba)

Én anyatejgyűjtő állomásnak adnám pénzért,amúgy meg ingyen segítenék.

2019. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Én csak nagyon közeli ismerőstől vennék/adnék babámnak.

Mi örökbefogadáskor kerestünk anyatejet a babánknak, és az unokatestvérem akkor volt kisbabás, így természetesen adott. Tökéletesen megbízom benne, abszolut odafigyelt mindenre evés ivás sterilitás terén.

Nem akart pénzt elfogadni (nyilván) de én mindig vittem nekik vmit. Zacskó pelust (amit tudtam hogy használnak és szeretnek) aztán mikor átálltak a moshatós pelenkára akkor vettem neki egy szettet, szóval ilyesmi.

Oké hogy rokonok vagyunk, de neki ez meló volt hiszen így mindig több teje volt mint ami a babájának kell, mindig le kellett fejje , ügyelve a sterilitásra stb.

Hálás vagyok neki.

2019. jan. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

3: amúgy ezzel egyetértek, én se adnám más nő tejét, pedig nagyon szoptatáspárti vagyok, mindkét gyerekem iszsz, az első 2 éves korig szopott, a második még csak 2 hetes, de hasonló a terv. Mondjuk én bevizsgáltat se adnék, nekem egyszerűen undorító a gondolat, hogy más tejét igya a babám, nem tehetek róla. Nekem viszont sok van, a másik anyuka pedig megkérdezte, hogy adnék-e. Nos, ha neki nem probléma, nekem sem, úgyis kiönteném a fölösleget, nem rakom el, a lányomnak se kellett anno kiolvasztva. Az ő babája, ő döntése, nekem így is úgy is le kéne fejnem ennyit, különben begyulladok.

2es voltam

2019. jan. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Vannak babak, akiknel a tapszer allergia miatt nem jatszik (tejfeherje, szoja), az allergenmentesek pedig csak 4 honapos kortol adhatok, akkor is csak reszben, nem teljes idoben (pl. Sinemil). Tudok olyan babarol, ahol 6 fele tapszert probaltak, de vegul csak az anyetej jott be, hiaba a HA-s meg HAAR-s tapszerek. Viszont ugye egy allergias gyereknel egy tejfeherjet nem fogyaszto teleado anyat talalni sem egyszeru, nem tudom, ilyen esetben mi a jo megoldas.


Bocs az OFF-er, Kerdezo.

2019. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egymás között nem pénzt kérnek érte, inkább cserélnek. Attól függ miben egyeznek meg pelus, popsitörlő vagy bármi, amire az anyukának szüksége van. De én sem mertem kísérletezni, szóval nem biztos, hogy ennek olyan nagy kereslete van.
2019. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

az anyatejgyűjtő fizet érte és onnan akinek szüksége van rá, ingyen (tb támogatottan) kapja.

Ha nem anyatejgyűjtőn keresztül adom le, hanem személyesen adom oda valakinek, aki így nyilván ismerős (vagy azzá válik) eszembe nem jutna pénzt kérni érte.

Hasonló helyzetben testvérem teljesen természetesnek vette, hogy ami nála "felesleg" az a szomszéd kislánynak szükséges... és jobb helyen is van ott, mint a fagyasztóban. Szóval evidens volt, hogy adja, csak úgy.

2019. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik gyerekünknél mi is kaptunk 'háztól', ingyen, de csak kb. egy-másfél hétig. A védőnő ajánlott ki egymásnak minket, annyit tudtunk, hogy egy orvos anyuka az utcánkban, de ismeretlen. A férjem járt át hozzá háromóránként (én hirtelen kórházba kerültem, és a babánk nem akarta elfogadni a cumit/tápszert). Nagyon hálás vagyok érte.
2019. jan. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!