Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek gáz, ha feladom a...

Szerintetek gáz, ha feladom a szoptatást?

Figyelt kérdés

Eddig szerettem szoptatni, úgy terveztem hogy sokáig fogok, ennél jóval tovább. ( most 4 hónapos a babám ) 100% anyatejes. Múlt héten kiderült, hogy nem hízik eleget, így lehet kell majd tápszerpótlás. Most jelenleg úgy érzem besokalltam...

Állandóan sír, amit megesz azt is visszabukja, látom rajta hogy nem elég neki a tejem. Vagy nem elég laktato, mert amúgy fél óra szopi után is folyik még a cicimből. Csakhát egyre kevesebb a kakis pelus mostanában, egyre nyügisebb is, és hát nem is nagyon gyarapodott. A héten megyünk vissza a védőnőhöz. Első gyermekem, így nem nagyon értek a dolgokhoz, de ha kapna szopik utan pótlást, akkor előbb-utóbb ugyis elapadna a tejem nem? Már komolyan az van bennem, hogy ha kell kapjon csak tápszert, de legyen újra kiegyensúlyozott és boldog. Szerintetek gáz a hozzáállásom?


2019. jan. 21. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

És attól függően fogod szoptatni vagy sem, hogy itt mit mondanak idegenek?


Az én babám 2 hónapos és nagyon szeretek szoptatni, viszont iszonyú kevés tejem van. Így sajnos tápszeren él, én csak az előétel vagyok. És biztos nem adnám fel a szoptatást ha lenne elég tejem. Sőt még most azt a nyavalyás 10 mlt is megetetem vele amíg van.


A babák egyebkent 4-5 hó körül simán megtorpannak a gyarapodásban egy kis időre.

2019. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Ne adj neki tápszert, akkor inkább a hozzátáplálást kezdd el ha szükséges. Tudom 6 hónap az ajánlás, de 4 hónapos kortól már szabad ha szükség van rá.
2019. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Iszonyatosan hasfájós még most is, bármit eszek. Ezért is fáradok már bele, hiszen valamelyik tápszertől lehet nem lenne az.

Csak kiváncsi vagyok, mennyire lennék rossz anya ha csak 4 hónapig szoptattam?! Természetesen ha a pótlás elég lesz neki akkor kapni fog tejcit is, de néha úgy érzem lehet már csak a tápszer segítene teljesen. (Mondom ezt úgy h kb 1 hónapja még teljesen tápszerellenes voltam )

De 2 óránként cicizik már, és így is nyügi, mintha nem lakna jól, ordít, hasa is fáj, most ez meddig menjen így? Igen tudom, de a védőnő ezért is szólt, hogy 400-600 gramot kellett volna híznia és csak 350et hízott.

2019. jan. 21. 14:23
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Nyugodtan adj neki tápszert, nem leszel ettől rossza anya (mint ahogy jó sem attól, ha csak anyatejet kap) és “csődöt sem mondtál”. A gyerek kiegyensúlyozottsága a legfontosabb ahhoz pedig nyilván teli pocak kell. Mi 7 hónapos korára jutottunk el oda, hogy pótlás kell mert a tej már nem elég és a gyerek éhes, főleg éjjel miután a 250 ml helyett ami az igénye lenne estére csak 100 ml marad kb a ciciben... Szoptathatsz amellett, hogy tápszert is kap nyugodtan és akkor elapadni sem fog, én pl már hetek óta csak reggel és este szoptatom és még mindig van tej holott napközben csak tápszert és rendes hamit kap (kiegyensúlyozott, boldog gyerek tápszerrel is és ízlik is neki, azonnal elfogadta és a cumisüveget is). Kérdezd meg esetleg a védőnőtől milyen tápszert ajánl de mégjobb az orvos aki receptet is tud írni.
2019. jan. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Most jól le leszek pontozva, de én teljesen megértelek. Én is hasonló helyzetben voltam/ vagyok.

Az én babám refluxos is. Az anyatej úgy jött orrán-száján vissza, hogy nem sok maradt benne. Az anyatej sűrítő és a Gastrotuss is csak kis javulást hozott. A tejem mennyisége mindig is határeset volt, de nagyon erőlzettem, hogy csak anyatejet kapjon. Aztán 4 hónapos kora körül már annyira kevés lett a tejem, hogy a súlya nemhogy nem nőtt, hanem elkezdett fogyni.

A gyerekorvos tápszerellenes volt, szerinte a hozzátáplálás lett volna járható út (de mint tudjuk, az sem megy mindig egyszerűen; és mire mennyiségeket is megeszik...); a gasztroenterológus az anti reflux tápszert támogatta nem csak táplálási, hanem terápiás jelleggel is.

Én az utóbbi mellett döntöttem, és nagy megkönnyebbülést hozott: sokkal kevesebbet, és kisebb mennyiségeket bukik; a napirendünk fix, az étkezések azóta tervezhetőek; a súlya megindult felfelé, a babám kiegyensúlyozott, mosolygós; és Ő általa én is az vagyok. Minden napunk álomszerűen szép, könnyebb még kimozdulni, programokat tervezni is.

Reggel és este még szoptatom, de jó, ha 40-60 ml-t sikerül összehozni 2 mellből; így a java akkor is tápszer.


Én nagyon szoptatás-párti voltam/ vagyok és maradok is; de azt gondolom, van az a határ, amikor a baba érdeke, fejlődése, a kiegyensúlyozott baba-mama kapcsolat igenis felülírja az anyatejes táplálás kultuszát...

2019. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
"Amit megesz azt is visszabukja" - szerintem ennek kellene utánajárni és inkább a gyerekorvost kérdezd meg, ne a védőnőt. Lehet reflux, lehet diétáznod kellene, mert valamit nem emészt, de lehet, hogy csak több büfiszünet is megoldja. De mindenképp a dokitokat faggasd ki mihamarabb.
2019. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én feladtam.

A tápszeres pótlás után nem akart szopizni, ordított a cicimen.

Próbáltam pár hétig de olyan stressz lett a szoptatás, hogy abba hagytam.

4 hónapos volt.

2019. jan. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam hossz anya vagy a tápszertől, hanem hogy már hozzátàplálni is lehet. Az én gyerekem teljesen tápszeres volt mert alig volt tejem. És tápszerrel is 4 hónapos koráig durva volt a hasjáfáj, bármit csináltunk / adtunk.
2019. jan. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hasfájás.
2019. jan. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Mérted már, hogy mennyit eszik? Az enyém is pótlást kap már a kezdetektől, most 3,5 hónapos. KB. 30ml-t szopizik és 130ml-t kap "pótlásnak". Én még így sem adom fel, még mindig 30-40percig szopizik a tápszer előtt. Én úgy látom, hogy meg is nyugszik tőle, már csak ezért sem adom fel. Szerintem te se add még fel.
2019. jan. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!