Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan helyettesíthetném a...

Hogyan helyettesíthetném a "komfortszopit"?

Figyelt kérdés
Kedves Anyukák! Bajban vagyok és örülnék néhány hasznos tanácsnak. A fiam most lesz 3 hónapos. Koraszülött, 34. hétre született. És bár jól van, toxémia miatt kis súllyal érkezett. Így a PIC-en csak naponta egyszer engedték szoptatni. Pedig ügyes volt az első perctől kezdve. A koraszülött osztályon pedig gyakorlatilag egyáltalán nem engedték szoptatni.. Mikor hazajöttünk a védőnő is óvaintett hogy elfárad, mert kicsi nem fog eleget enni, fogyni fog stb. Így többnyire lefejve kapta cumisüvegből és csak napi 2-3 alkalommal szoptattam. Így én sosem voltam igazán táplalékforrás a szemében, inkább csak a komfort. Nem volt sosem sok tejem. De egy darabig elég volt. Mostanra viszont úgy elapadt hogy 3 ml jön le horror fejéssel. Viszont a fiam nagyon igényelné a komfortszopit. Állandóan keres, és sír miatta. Ha beadom a derekam, akkor csak még dühösebb lesz, mert valójában már nem csinál vele semmit. Beveszi a szájába és várja a csodát, mikor nem jön, akkor elhúzza a fejét és sírni kezd. Majd keres és követeli újra.. És kezdjük elölről.. Borzasztoan sajnálom néha vele együtt sírok mert tudom, hogy nem éhes csak a nyugtatas kéne neki. De így nem kell neki, hogy nem jön belőle semmi, és ha csinál is rajta valamit, azt is teljesen rosszul. A szopási technikája szép lassan romlott le, sajnos észre se vettem csak mikor már nagyon rosszul csinálta. Egy cumizavarból már kimasztunk, ebből már nem sikerült. (mondjuk tej nélkül nehéz is) Nem akartam neki cumit adni, de már úgy vagyok vele hogy nem baj ha azzal nyugszik meg.. De nem kell neki a cumi sem. Tapasztalt anyukák, van valami ötletek, hogyan nyugtathatnám meg?
2019. febr. 1. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is cumit adnék, semmi értelme, hogy nem adsz, mivel nincs vele nagyon mit elrontani. Ha a fogak miatt aggódsz, akkor ajánlom ezt a fajta cumit, az én kislányom pl csak ezt fogadja el (bár nem is bánom) :


[link]


Ez elvileg úgy van kialakítva, hogy ne ferdítse el a fogakat (már ha majd lesznek persze). Csak vigyázz, van sima "perfect“ is, az nem ilyen benyomott.


Aztán ha valamelyik nem válik be, akkor keresni kell másikat! Valamelyik csak beválik. Aztán lehet, hogy nincs is annyira szüksége rá, nálunk pl szinte csal elalváshoz kell, utána félálomban már kiköpi.

2019. febr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Szoptanit keszulekrol hallottal? Keress ra, otthon is elkeszitheto sokkal olcsobban, csak egy 5-os vagy 6-os tapszonda kell hozza, meg egy cumisuveg, a lenyege, hogy mikor mellre teszed, a szaja sarkaba bedugod a szondat (a masik vege a cumin vagott lyukon at megy az uvegbe), igy ha megszivja, azonnal jon a tej, nem kell varnia, de eri inger a mellet, ujra felszaporithato a tej mennyisege.


Ahhoz, hogy tobb tej legyen pluszban minimum 2 orankent 20-20 percig inger kell, hogy erje mindket mellet a babad vagy fejes formajaban.


Ajanlom a Szoptatas kerdezz-felelek csoportot a facebookon, az lll.hu telefonos informacios vonalat es az ibclc.hu -n szoptatasi tanacsadot teruletileg talalhatsz, hazhoz jon (ez fizetos).

2019. febr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

1-es, irja, hogy mar a cumi sem kell neki.


Nalunk nem akart vakuumot kepezni a fiam szuletes utan (idore jott), odatette a szajat tatva, de nem szivta, az segitett, mikor egy hatarozott mozdulattal ravezettem a fejet (a csecsemosnover mutatta), azzal bekapcsolt nala valami reflex, es ugy el kezdte szivni, de volt, hogy 5-10x is probalkozni kellett, es 1-2 hetbe beletelt, meg magatol ment neki. Kitartas! A szopis csoportban vannak olyan anyukak is, akik csak 1-2 honappal kesobb tudtak el kezdeni szoptatni, de el tudtak hagyni a potlast.

2019. febr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon cumiellenes voltam, ennek ellenére mindkét gyerekem cumizott 2 éves koráig, és önszántukból hagyták el. A nagy 1 hónaposan azonnal elfogadta az első fajtát, a kicsi eleinte csak a kisujjamat szerette. 3 hónapos volt, mikor erre rájöttem, de akkor már sokat voltunk úton, koszos ujjal ugyebár nem kínáltam. Istentudja hány fajta cumit próbáltunk utazós nyuginak, végül az egyik latex cseresznyecumit elfogadta.
2019. febr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!