Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tejfehérje allergiás a babám...

Tejfehérje allergiás a babám és nem issza meg a gyógytápszert, mivel helyettesíthetném?

Figyelt kérdés

15 hónapos és sokmindent megeszik már, de a folyadék kevés neki, és nem tudunk mindent étellel pótolni úgy, hogy nem ehet-ihat semmilyen tejterméket. Ki nem állja az allergiásoknak való tápszert. Régebben még megitta, de már egyáltalán nem, hiába keverek bele akármit (Sinlac, kakaópor, gyerekkávé,...), pocsék íze van.

Aki járt már hasonló cipőben, hogyan váltottátok ki a gyógytápszert? Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. nov. 20. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Próbáld a tej helyettesítőket, amiknek az ég adta világon semmi köze a tejhez, csak annyi , hogy fehér és folyadék. Kókusz tej, rizstej, mandulatej, szójatej, van ízesített is, hátha azt megissza. A tejfehérjét meg pótoljátok joghurttal, sajtal stb
2017. nov. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondoltam már (rizstej és társai), de azok sajnos tápanyag összetételben messze elmaradnak a tápszertől. Joghurtot, sajtot pedig nem ehetünk...:( De talán a risztej sinlac-kal jó párosítás lehet, majd próbálkozom...

Mindenesetre köszönöm!

2017. nov. 20. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos semmivel. Kapott előtte normál tápszert? Ha igen fokozatosan szoktattad át? Az én kisfiam egy hónapos kora óta tejfehérje allergiás és tejcukor érzékeny. A Pregomint Neocatera kellett átcserélni, 1 éves kora után pedig a Neocatet Pregominra, majd a Pregomint HA tápszerre. Szerencsére nincs baja, most kezdtük el a tejtermékeket bevezetni, 16 hónapos. Mindet elfogadta, nem volt probléma. 1 hét alatt cserélődött le 1-1 tápszer. A növényi eredetű tejek nem tartalmazzák a szükséges tápanyagot. Olyanról viszont hallottam, hogy a rizstejbe kavartàk a szükséges vitamint.
2017. nov. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
A kimaradó folyadékot sima és ízesített (házi) vízzel, hígított gyümölcslével, a tápanyagot pedig a megfelelő ételekkel. Nem lehetetlen, rengeteg növényben több a kalcium pl (spenót, mandula, brokkoli, karalábé)
2017. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Folyadékpótlásnak legjobb a víz. Ha azt nem fogadja el, szerintem próbálkozzatok teával, gyümölcslével és fokozatosan lehet higítani, amíg el fogja fogadni a vizet is. A különböző növényi tejek is jók a folyadékpótlásra (vagy akár sütéshez). Ha szereti a turmixokat (gyümölcs, zöldség) azoknak is elég nagy a víztartalmuk.

A tej - kálcium - pótlásáról pedig a helyedben megkérdezném a háziorvost, milyen étrendet és étrend-kiegészítőt ajánl, amiket akár külön, akár valamibe belekeverve tudsz adni neki.

2017. nov. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!