Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszaka, ha nem szopizik a...

Éjszaka, ha nem szopizik a baba, hogy hogy nem termel kevesebb tejet a cici?

Figyelt kérdés

Babám mellettem alszik. Van babaöböl, de mindig mellettem marad, mert elalszok szoptatás közben. (Nem ez a lényeg 😀 )

Első szopi lefekvés után kb 23.00 és 00.00 között van. Olyankor magam mellé húzom, adok neki cicit, eszik szepen. De aztán éjszakát mikor mellettem kel, valamiért felkel, szerintem nem is az éhség és néha a cicit is alig akarja elfogadni, de ha mégis, xsak a szájába veszi és alszik tovább. Egy kettőt szív bele, és ezt kb még háromszor eljátsza.


A kérdésem arra vonatkozna, hogy ha éjszaka így (alig) szopizik, másnap nem lesz kevesebb a tej?

És azok az anyukák akiknek a babája átaludta az éjszakát és anyatejes, azoknál hogy van? Nem durran be a cicijük reggelre? Nem hiszi azt a melle hogy nem kell annyit termelni mert nincs rá szükség?!



2019. febr. 3. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Éjszakára kevesebbet fog termelni, de idő kell neki, hogy ráálljon a megváltozott igényre. A másnap napközbeni mennyiséget nem fogja befolyásolni. Amúgy de, eleinte bedurran, aztán alkalmazkodik
2019. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Annyira csodálatos az emberi szervezet és a anya-gyermek kapcsolat!

Tudja, hogy nappal van! Hihetetlen, de tényleg. Meg az is hogy egy éjszaka leforgása alatt az egész tejtermelés összetevői megváltoznak a baba igényeihez. (Itt láttam a két különböző nap lefejt tej színe alapján. Anyuka mutatta, hogy beteg babáját szoptatta egész éjjel,másnap a lefejt tej nem is hasonlított színben az előző napihoz.)

2019. febr. 3. 20:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem mindig kifolyt reggelre a felesleg,nem durrant be a mellem. Konkrétan 30cm-es tócsàkban keltem reggelente. Nem volt kellemes,de örültem,hogy van tejem.
2019. febr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Coffelia ***** válasza:

A cickók működése valami zseniális! Egy barátnőm a két különböző korú gyerekét két külön mellből tandemszopiztatta, ezért eltérő időben teltek meg, és nyilvánvalóan különböző igényekhez és szopihosszokhoz alkalmazkodtak. Azt mondta, kicsit röhejes volt a különbség látványra, de a célját elérte vele, mindkét gyerek immunanyaghoz, táplálékhoz és extra vitaminokhoz jutott.

Pár átaludt éjszaka után hajnalban én is tócsára ébredtem, de 2-3 nap alatt alkalmazkodik az új helyzethez a cici. A biológia maga a csoda szerintem, tervezni se lehet okosabbat.

2019. febr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!