Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj hogy csak fekve szoptatok?

Baj hogy csak fekve szoptatok?

Figyelt kérdés
Az elejétől kezdve csak fekve szoptatok. A kórházban nem tudtam másképp, mivel nem tudtam ülni a varratoktól, utána meg "ígymaradtunk". 5 hónapja már hogy így vagyunk éjjel-nappal fekve szopizik, csak eszembe jutott hogy nem kéne-e ezen változtatnom, hiszen lassan elkezd enni mást is és hát ne azt tanulja meg hogy fekve eszünk. Meg természetesen az almát nem fekve fogom adni neki, de ha tudok szoptatni fél év múlva is, akkor nem lesz neki furcsa hogy a cicit fekve kapja, a rendes kaját meg etetőszékben ülve? Más is szoptatott csak fekve később is, vagy ezen változtassak?
2019. febr. 9. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggodjal ezen. Nem lesz fura. Nyugodtan csináljátok ahogy nektek kenyelmes.
2019. febr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, és nem fura. Ahogy az előttem szóló mondta: ahogy kényelmes.


Hajrá!

2019. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Dehogy


Nem kapcsolja össze



Viszont ha elmentek valahova akkor, hogy szoptatod?

Vagy eddig nem mentetek sehova?



Én bölcső tartásban tudtam csak fekve nem


Aztán lett egy tejcsatorna elzáródásom ebből adódóan mellgyulladásom.

Csak fekve tudta az állát arról az oldaltól, ahol üríteni kellett a mellemet. Így megtanultuk együtt ezt is.5,5hónapos volt


Ha elmegyünk valamerre akkor jó h meg tudom szoptatni "bárhol" amit felve nem tudnék megtenni.

Megtanulnám a helyedben bölcsôben is

5 hósan már nem fog gondot okozni.

Lányom most 7,5 hós... Már odamászik, ahogy éri úgy próbálja bekapni

Több mint kevesebb sikerrel

2019. febr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nagynéném csak fekve szoptatta mindkét gyerekét, hátproblémák miatt. nem lett belőle semmi gond
2019. febr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt az egyet látom hátrányának, hogy ha mentek valahova akkor hogyan oldod meg fekve?

Egyébként úgy csináld ahogy mindkettötöknek jó. :)

2019. febr. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is fekve szoptattam mindkét gyerekem, végig, amíg szoptak. Ez nyilván nem jelenti azt, hogy máshogy nem tudnak enni, vagy nem hajlandóak. Értelemszerűen ha mentünk valahova, akkor nem hevertem el, hanem ülve szoptattam, nem zavarodott össze ettől egyikük sem, miért is tették volna? Otthon ez volt a rutin, így volt kényelmes, az éjszakai keléseknél alakult ez ki, aztán mi is úgy maradtunk. Anyukámnál is mindig ugyanígy elfeküdtünk ha nála voltunk, máshol nem, ez nem okoz semmi gondot sem az anyának, sem a gyereknek, ugyanolyan természetesen alkalmazkodik a helyzethez mindenki. Mondjuk ha elmegy az ember valahova kirándulni a (persze már nem pelenkás) gyerekkel és az erdőben rájön a pisilhetnék, akkor elvonul vele a szülő egy bokorba, ettől még otthon nem a falat fogja lepisilni, hanem szépen a WC-be végzi a dolgát. Na, ez is pont olyan. Attól még, mert otthon (meg ahol még otthon érzi magát az ember) fekve szoptat, az nem jelenti azt, hogy másképp nem is tudja megoldani, gondolom ez azért egyértelmű.
2019. febr. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fekve szoptattam en is az ido nagy reszeben, de barmikor megtanithato amugy neki tobb poz, foleg, ahogy egyre nagyobb lesz, 5-6 honaposan mar megprobalhatod a bolcsotartast, vagy mas pozt, ha mashogy is szeretnel, de persze nem kotelezo. A szoptatas nemcsak etetesrol szol, a hozzataplalasnal sem fogja akarni a fekvest, az teljesen mas.
2019. febr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak fekve szoptattam. Attól még máshol tudtam ülve is, nem ördöngösség és a gyerek sem fekve ette már a kanalasat :)
2019. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Természetesen voltunk már máshol, ha kirándulunk általaban a kocsiban szoptatok ülve :) csak itthon, meg ahol van ágy (pl ha anyuméknál vagyunk vagy barátnőméknél, ugyanúgy fekve szeretek inkább :)
2019. febr. 10. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!