Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 15 hós baba éjjel végig...

15 hós baba éjjel végig cicizik. Tippek?

Figyelt kérdés
Nagyon ragaszkodik a cicihez de egyszerűen semmit nem alszunk ez miatt. Mondjuk ő félálomban eszik szóval ő kipiheni magát de én már nem bírom. Tanácsok? Nappal se sokat eszik sajnos. Hiába igyekszek akárhogy neki csak a cici kell de éjjel nappal. A "hagyd üvölteni, zárd rá az ajtót" nem érdekel. Köszi
2019. febr. 23. 09:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem eszik csak jatszik de ezt ennyi ido alatt megtanulhattad volna vagy hallgattad volna valakitol. Az ha egy baba orakig log a cicin nem azt jelenti hogy orakig eszik, nem feneketlen a gyomra. Jatszik a cicivel de ennyi ez csak neki jo, viszont te kapattad ra mert te hagytad rajta orakig sot egesz estere. A babak szeretnek aludni cicivel a szajukban es megsem nyel egy korty anyatejet sem. Marpedig ha le akarod szoktatni errol hogy egesz este rajta legyen akkor kenytelen leszel eves utan levalasztani vagy csak minimalis ideig engedni, hiaba sir mas megoldasod nincs kulonben nem tanulja meg es neked lesz szar
2019. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Bogus20 ***** válasza:
78%
Én azt csinálnám, hogy éjjelre bevezetném az időhöz kötött cicizést, azaz mondjuk 2 óránként kap. Aztán megpróbálnám hogy nappal 2-4x cicizzen. Ha sikerült éjjel ezt FOKOZATOSAN elérni, akkor szépen lassan elhagyni 1-1 alkalmat. Ennyi idősen a babád már rég képes lett volna arra hogy átaludja az éjszakákat, csak így szoktattad, mert nagyon kellemetlennek találtad annó hogy esetleg sírt egy kicsit, ha nem kapott. De a leszoktatás a rossz dolgokról mindig nehezebb, mint az időben odafigyelés. Ha tényleg véget szeretnél vetni a dolognak sokat fog sírni. De ez nem azt jelenti, hogy egyedül kell hagyni meg rázárni az ajtót, hanem elviselni hogy megküzd ezzel az új helyzettel, mert eddig semmi ilyesmit nem vártatok el tőle, holott már rég képes lett volna rá. Ha az ember már az elején elcsúszik valamivel, később csak fokozatosan és sok kellemetlenség árán sikerül javítani, pont olyan áron, amitől annó meg akartad védeni magatokat, azaz csak most fog igazán sírni, ha megpróbálod leszoktatni. Te engedted a helyzetet elfajulni,de te vagy az anya, a főnök, te kezedben van a megoldás is. Gondold át mi lenne az ideális napirend az egész családnak, tűzd ki célul, és kis lépésekben indulj el felé, és ne félj attól, hogy a babádnak egy kis frusztrációval meg kell közben küzdenie! Nem kell minden terhét az alkalmazkodásnak átvenni tőle, különben mi lesz vele később? Ki fog hozzá ilyen szinten alkalmazkodni, és a kedvére tenni? Hinned kell benne, hogy nem egy cicifüggő újszülött, hanem egy értelmes kisgyerek ( már nem is baba igazából), akinek most egy kis időre van szüksége megszokni az új szabályokat.
2019. febr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
28%

A te hibád, ne adj neki annyit belőle!

Inkább apunak! :)

2019. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Éjjel eszik! Én is tudom mi a különbség a cici rágás és az evés között. Második, köszönöm a normális választ. Lehet hogy elrontottam, először is majdnem 5 kgval született úgyhogy szüksége volt a tejre amikor pici volt. Azóta sajnos hiába próbálkoztunk a hozzátáplálással, értelmes adagot nem eszik. Az a baj hogy mivel napközben nem eszik rendesen éjjel tényleg éhes. Másrészt hasfájós volt, a cicivel nyugtatta magát. Most a fogak miatt szintén. Nincs szívem elvenni tőle, mert tényleg megnyugtatja. Próbálom arra szoktatni hogy egyen, de egyenlőre csak apával eszik de ő késő délután jön haza...
2019. febr. 23. 10:38
 5/28 anonim ***** válasza:
Ismerős szitu. Enyém is alig eszik nappal és úgy vagyok vele,hogy legalább éjjel pótol. Így is durván stagnál a súlya. Nehéz helyzet.pedig a többieknek lesz igaza. Talán ha éjjel nem eszik ennyit akkor nappal is többet fog
2019. febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nekem is 200 grammokat hízik kb egy hónap alatt. Vagy annyit se. Aggasztó. De valóban lehet hogy meg kellene próbálni kevesebbet etetni éjjel és akkor talán nappal enne. Nem tudom már de ez a nem alvás teljesen kiborít. Neki se jó hogy egész nap tiszta ideg vagyok
2019. febr. 23. 11:43
 7/28 anonim ***** válasza:

Tudom én is kivagyok.Meg hát mindig van valami

Fogzas,hányàs-hasmenés. ..stb és legalább az anyatej csúszik. Még hát hallom én is,hogy kortyol. Itt is vannak jobb és rosszabb éjszakák is. Mindig elhatározott, hogy majd hétvégétől kezdjük. ..Mert akkor apa is tud nem aludni...

El kell határozni

Előző voltam

2019. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Sok sikert, mi is megpróbáljuk itthon marad apa jövőhéten hogy tudjon segíteni
2019. febr. 23. 11:56
 9/28 anonim ***** válasza:

Drukkolok nektek.

Írd majd meg, hogy hogy megy

2019. febr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Nem eszik 15 hónaposan???

És az egész éjjel evés mennyire tesz jót a gyomrának, mikor pihen a kis gyomra???

2019. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!