Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adhatok tápszert az anyatejes...

Adhatok tápszert az anyatejes babámnak, ha az nem szükségszerüen indokolt?

Figyelt kérdés
A kisbabám most 6 hetes 2-3 óránként szoptatok, azonban sajnos vannak helyzetek, hogy ki kell ugranom pár órára, a fejés pedig nem megoldás, mert szoptatás után, ha fejek, akkor amit produkálni tudok, az 40 ml-től sosem több, és ha a következő szoptatásnál ujra megpróbálom, akkor 10 ml, ami össze jön, utána már nem is sikerül. Viszont olvastam, hogy a tápszeres pótlás csökkenti a sikeres szoptatás esélyét, és nagyon féltem az a kis kevés tejemet. Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit csináljak? Havonta egyszer-kétszer kaphat tápszert, vagy akkor már végképp megindulunk lefelé a lejtőn?

2019. márc. 1. 08:34
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Bár mivel emlitettem, hogy milyen búntudatom van abban a két órában, miközben egy kicsit magamra is szánok időt, reméltem, hogy nem hányják a szememre, hogy még rosszabbul érezzem magam, főleg mivel minden erőmmel gondoskodok róla, hogy ne legyen éhes, a vissza érkezésemig.
2019. márc. 1. 10:09
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fodrászt oldottuk meg úgy, hogy előtte megszoptattam, aztán apára köztük kendőben. Ketten sétáltak, amíg én szépültem, és egyszer se ébredt fel, mielőtt kész lettem. Nálunk nincs normális fodrász, csak bent a városban, az út oda-vissza fél óra (buszon), egyszerűbb, ha apa is visz minket kocsival, és egy órával kevesebbet kell nélkülem lennie.

Ha csak töltetni mész, akkor gyorsabban kész vagy, ha te lereszeled, és a körmösnek már csak töltenie kell. Már ha ezt te meg tudod csinálni, és a körmösödnek is megfelel.

2019. márc. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem biztos hogy fogod tudni cumisüvegből etetni, én egyik gyerekemet sem tudtam. Nem biztos, hogy elfogadja a tápszert.

A lefejt anyatejet -bizonyos szabályokkal-össze lehet öntögetni és kispohárból meg lehet itatni.

De ha most 6 hetes a babád, 4 hónaposan el lehet kezdeni a hozzátáplálást is akár, bár tudom anyatejesnél ezt nem javasolják ilyen korán, de akkor már pépet is tudsz vele etetni kanállal. Addig meg van 2-3 ilyen alkalom. Én nem bonyolítanám tápszerrel, cumisüveggel. Szoptatás, szoptatáshoz igazodó időpont, aztán ennyi. Egyre ritkábban fog szopni amúgy is.

2019. márc. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
46%
Tápszer, mert nem érsz haza a körmöstől?! Hmmm... Hát jó, havi egy két alkalom nem a világ vége, de ha van tejed inkább lehet hanyagolni kellene, nehogy emiatt apadjon el a tejed.
2019. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
69%
Lelkiismeretfurdalásod meg akkor legyen, ha úgy érzed a babádnak is lesz, mert nyugisan aludt nélküled meg jól érezte magát nélküled mamával-barátnőddel-apával. Szerintem ha van ostobaság, akkor az a gyereket magamnak szültem és 7/24-ben magamra kötve hurcolom hozzáállás.
2019. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom, inkább fejd le előtte pár nap alatt azt a mennyiséget, ami kell neki egy evésre. (Ne tartogasd túl sokáig a mélyhűtőben, az sem jó!) Csak azért javaslom ezt, mert

1. nem biztos, hogy a tápszert elfogadja (mondjuk a cumisüveget sem tuti, azért azzal is lehetnek problémák)

2. a felbontott tápszer szavatossági a ideje 3 hét, ha havonta egyszer akarsz azzal etetni, akkor minden hónapban venned kell egy dobozzal.

2019. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
72%
Én nem csinálok ügyet belőle néha kap 30-50ml tápszert a babám. 3 hónapos most, 98%ban anyatejes. Szerintem semmi baja nem lesz. Nyilván gyerekfüggő, hogy elfogadja-e. Ha épp elkezdene nyűglődni lehet egy séta megoldja és alszik még a levegőn. Addigra visszaérsz. Nem értem miért olyan nagy szám, hogy körmöshöz megy a kérdező. Gyerek mellett is lehet szépen csinosan létezni. Ha ettől jobban érzi magát miért ne?!
2019. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Körmös miatt nem adnék tápszert.Legyen addig gél lakkod míg szoptatsz,az egy óra,viheted akár magaddal is,és meg tudod szoptatni.Bár nekem evidens hogy utolsó hónapban leszedetem a körmöm,aztán majd akkor megyek amikor már normálisan tudok.Én fősulira járok,tervezzük a babát,és biztos emiatt nem fog tápszert kapni.A tanárom is eljött úgy tanítani,hogy jött a férje a picivel,és két óránként kiment és szoptatott,nekünk meg addig szünet volt.
2019. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!