Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülésre vigyel a mellszívót?

Szülésre vigyel a mellszívót?

Figyelt kérdés

Az első lányomnál semmi tejem nem volt. Tápszeres volt végig. Nem bánom de most szeretném mégegyszer, hátha....Jó, ha már a kórházba beviszem, hátha belövell?

(A családomban szinte senkinek nem volt teje)


2019. márc. 1. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Elvileg szopnia kellene a babának, de ha van, igen, vidd magaddal, és bízz benne, hogy lesz. Szobatársamnak 2 gyerekkel nem volt teje, a 3. gyerekkel pedig rengeteg.
2019. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Érdemes. Nekem az elsőnél a kórházba töltött utolsó éjszaka lövellt be. Meg is őrültem volna ha nincs nálam, mert annyira feszültek a melleim. Viszont amíg nem lövell be, addig semmiképpen ne fejd, mert állítólag sz tönkreteheti a tejcsatornákat.
2019. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Első gyerekemnél, mikor még nem lövellt be a tejem, egy csecsemős adta a tippet, hogy miután a baba szopizott, csak 5-5 percet pumpáljam mindkét mellemet a mellszívóval, hadd kapjon több ingert. Ez volt 2. nap. Másnapra úsztam a tejben, két dinnye lett a melleim helyén. Lehet, hogy amúgy is így történt volna, de ártani nem árt, ha próbálsz kicsit rásegíteni :) szóval szerintem vidd el. Sok sikert :)
2019. márc. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Minek mellszívó, ha ott a baba? Őt tedd mellre, ne a szívót! Sokkal hatásosabb
2019. márc. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Keress fel szoptatási tanácsadót, rengeteget tudnak segíteni. Ha szoptatni szeretnél és elkötelezett vagy effelé ők végigvezetnek az úton. A kisfiamat 4 hónapig sikerült szoptatni, ennek nagyjában is vegyes táplálású volt és tudom, ha nem 3 hetes korában találkozunk a szoptatási tanácsadóval, akkor lehetett volna kizárólag anyatejes is akármeddig, a fennálló problémák ellenére is.

A tesóra tudatosan készülök, tudom, hogy a tanácsadóra számíthatok, a lelki részével kapcsolatban is.

2019. márc. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
4; egy újszülött viszonylag sokat alszik, nem könnyű ébreszteni, úgyhogy azért annyira nem biztos, hogy egyszerű, hogy tedd sokat cicire, azt kész. Nekem mindkettő ilyen volt, megjegyzem semennyire nem volt sárga egyik sem, tehát nem azért. Amikor alszik, akkor talán nem ördögtől való rásegíteni a mellszívóal picit...
2019. márc. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyrészt azért gondoltam, hogy beviszem mert akkor látom, hogy van e vagy nincsen tejem. Nem akarom, hogy éhezzen a babám.
2019. márc. 2. 21:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, erre ne alapozz. Sokan nem tudnak fejni, pedig tele vannak tejjel. Egy barátnőm soha nem tudott, max 1-2 cseppet, ennek ellenére a fia 8 hónapig csak anyatejen élt, elég jó súlyban volt :D nekem pl. csak akkor indul be a tejleadóm a mellszívóra, ha régen szoptattam előtte, amúgy egyáltalán nem. Tejleadóval lefejek egy mellből 1-1,5 decit, több nem megy, de aztán a babám jóllakik még belőle. Tejleadó nélkül meg max 60 ml jön le. Szóval fejni mindig kevesebbet fogsz tudni, mint amennyi a babának kijön.
2019. márc. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!