Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák! Ti mikor kezdtetek...

Anyukák! Ti mikor kezdtetek el újra enni ezeket az ételeket?

Figyelt kérdés

Szoptatás miatt már elejétől kezdve automatikusan elhagytam a hüvelyes zöldségeket, káposztát, karfiolt stb.

Egyszer kétszer próbálgattam karalábét pl, borsót, de fájt tőle a pici hasa. Akkor mondjuk 2 hónapos volt.


A kérdésem az lenne, hogy ezeket az ételeket a szoptatás végéig nem ettétek, vagy elkezdtétek valahogy "bevezetni"?



2019. márc. 5. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapból elhagyni semmit nem kellett volna, mert abszolút babafüggő, hogy mi bántja és mi nem. Ezektől, amiket felsoroltál, pl. egyik gyerekemnek se volt semmi baja, csak a nyers tejtől, semmi mástól. De tejterméket pl. már ehettem.

Amúgy próbálgasd időnként, egyszercsak nem fogja már zavarni.

2019. márc. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nalunk ezek nem okoztak gondot, szemben a tejtermekekkel, tojassal, szojaval. Ezeket elhagytam addig, ameddig szoptattam, illetve mikor mar ritkabban szoptattam, akkor neha-neha megengedtem magamnak, de igazabol nem kellett volna, szerencsere addigra mar kevesbe volt erzekeny ra ("csak" etelintolerancia van nalunk, nem allergia).
2019. márc. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért hagytam el, mert védőnőnk nekem így tanácsolta, az összes puffasztó ételt kerüljem, persze sok helyen olvastam hogy nem kellett volna, de nem mertem kockáztatni.


Azt tudom hogy karfiol és karalábé nem játszik, azoktól szenvedett amikor utoljára ettem (2 hónapja)


Illetve a borsótól is nyögdécselt, ezért már alapból a többi puffasztó ételt sem eszem.


Szerencsére tejjel és tojással nincs baj.


Már szívesen tesztelgetném hogy most mi a helyzet ( 4 hónapos), de félek a pocakfájástól, úgymond "feleslegesen" nem akarok hasfájást okozni neki

2019. márc. 5. 12:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbálgasd, másképp nem derül ki :) Az enyém is lassan 4 hós, és nincs baja a káposztától, vagy a karalábétól pl. Kinövik, ahogy fejlődnek.
2019. márc. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én pl. bármit ehetek, nincs semmi baja a kislányomnak. Sosem hagytam el semmit. Ha hasfájós lett volna csak akkor, de alapból nem.
2019. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!