Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Abbahagyjsm a szoptatást vagy...

Abbahagyjsm a szoptatást vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 napja olyan fájdalmas a szoptatás hogy már nem bírom.a mellbimbóm fáj,olyan erősen összenyomja az ínyével a babám.vagy nem is tudom mert jönnek a fogai.ettől fájhat?mit csináljak?már alig bírom a fájdalmat!eléggé be is van az ínye dagadva.6 hós a kislányom
2019. márc. 5. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Ne hagyd abba! Ráadásul az anyatej szuper jó fájdalomcsillapító fogzáskor a babádnak. A védőnőd nem tud segíteni? Vagy egy szoptatási tanácsadó? Ha harap, akkor azonnal le kell venni ciciről, hamar rájön, hogy nem szabad. Engem úgy megharapott a lányom, vérzett a mellbimbóm. Hát én is szentségeltem rendesen, de aztán megtanulta, hogy ha harap, nincs cici.
2019. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Ne hagyd, hogy harapjon! Ilyenkor mondd neki, hogy nem szabad, anyának fáj, és vedd el.

Mikor odaadod, akkor mutasd, hogy ÁÁÁ, és akkor add a szájába, mikor szép nagyra nyitja.

Gyorsan rájöttök a technikájára, hogy foggal is működik, fájdalom nélkül.

2019. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Szoptatas kerdezz-felelek, ll.hu telefonos informacios vonala, vagy szoptatasi tanacsado tud ebben segiteni. Nem kapott csoros poharat/cumisuveget? Azoknal nincs visszajelzes, hogy tul erosen szorit, es a cicin is elkeudheti. Ilyenkor erdemes elvenni tole, es ujra probalkozni. Felalomban szoptatas is megoldas lehet erre.
2019. márc. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Ezen mindenki átmegy :) Amint harap, rögtön vedd el tőle a cicit és mondd, hogy nem. Pár alkalom alatt rá fog jönni az összefüggésre, megtanulja.
2019. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Soha nem kapott cumisüveget és cumija sincs.mondtam neki hogy nem szabad harapni de szerintem még nem érti szegényem mit beszélek neki.kiveszem a szájából mert annyira fáj.vagy használjak bimbóvédőt?
2019. márc. 5. 12:21
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

az jó ötlet.

vagy fejd le és ad cumisüvegből.

2019. márc. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Valóban, ha harap, el kell venni tőle. Én mindig mondtam neki, hogy "baba, az étellel nem játszunk". Ha éhes volt, cicizett, ha rágcsálni akart, rágókát kapott. Nem kevertük.

Gyorsan belejön ám a gyerek :) de a cici is gyorsan alkalmazkodik az új helyzethez. Jobban fogja bírni idővel, hogy vannak ott fogacskák is.

2019. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Egyáltalán NEM KELL szenvedned, nem csak a baba jóléte számít, az anyáé is!!

Ha ennyire fáj és ez miatt feszült vagy stb, fejd le és add cumisüvegből. Nem kell ezt túlkombinálni, az ősanyáknak hadd legyen heges, sebes a bimbója NE foglalkozz velük!

Nem ettől lesz valaki jó vagy rossz anya. Sőt ha valaki csak az első 1 hónapban szoptat aztán tápszerezik akkor se történik semmi, mert az előtej megvolt az a fontos a többi ma már 100%ban pótolható.


*egy védőnő

2019. márc. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Ugyanazt tudom tanácsolni, mint az előttem válaszolók. Fogyelj, hogy a reakciód az esetleges harapásra konzekvens legyen, és még véletlenül se olyna, ami a babának "viccesnek" tűnik, sajnos egy sikítás is lehet az. A legbiztosabb elvenni a cicit, és mindig, ha úgy veszi a szájába, hogy az fáj. Aztán visszaadni. A bimbóvédő igazából tüneti megoldás, lehet, hogy segít a fájdalmon, de őt nem tanítja meg a helyes technikára. AZ is igaz, amit előttem írtak: egy idő után a melled is jobban fogja bírni, én a második év végén mindkettővel úgy éreztem, hoyg már akár tükörtojást is lehetne sütni a mellbimbómon, de akkor már mindenen túl voltunk: harapáson, húzáson, csípéseken, stb:(
2019. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%

Kizárt, hogy a 8-as válaszoló védőnő legyen, még a legelmaradottabb faluban is tudják a diplomás védőnők, hogy mi az előnye az anyatejnek a tápszerhez képest, és olyan anyukának, akinek egyébként van teje, vétek olyat tanácsolni az első nehézségnél, hogy mielőtt szoptatási tanácsadót (bizony ám, szoptatásban, szoptatási nehézségekben jártas szakembert, nem pedig 40 éve elavult nézeteket valló védőnőt!) megkérdezne a lehetséges megoldásokról, ne szoptasson, mert a tápsze ris ugyanolyan jó.


Egy védőnő sosem hazsnálja az ősanya kifejezést azokra az anyukákra, akik szoptatnak.


A 8-as valószínűleg egy olyan anyuka, akinek sosem volt teje, vagy ha volt, valami hasonló jó tanácsra hallgatva sikeresen elapasztotta, és most a "dögöljön meg a szomszéd tehene" elvét vallva osztogatja a tanácsait azoknak, akiknek minden esélyük megvan arra, hogy addig szoptassanak, amíg szeretnének, akkor is ha nehézség adódik, amire egyébként van megoldás.

2019. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!