Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyik mellem kicsi a másik...

Egyik mellem kicsi a másik nagyon nagy! Erre van megoldás?

Figyelt kérdés

6 hetes kislányom igény szerint szopizik.

A korházba mikor beindult a tej már észrevettem hogy a jobb mellem jóval nagyobb lett, a másik viszont ugyan akkora maradt mint volt.

Nos, ezzel annyira nem is foglalkoztam meg hát nem is nagyon voltam otthon a témában így hát sokszor a jobb mellemből (nagyobbikból) szoptattam mert az esik nekem is kézre és a baba is jobban szereti.


Na de viszont mostmár elértem odáig hogy elég zavaró látvány ez az aránytalanság. 4-5 napja kb igyekszem mindig a bal mellemet oda adni. De eddig nem történt változás, csak annyi hogy a másik majd szétdurran néha. (Ilyenkor szopizik abból is valamennyit)


Lehet tenni valamit hogy kicsit arányosabbak legyennek a méretek?

Szoptatás végén ugye visszaáll a régi méretbe és egyforma lesz?


2019. márc. 23. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
71%
Hívd fel a La Leche Ligát, biztosan tudnak tanácsokat adni!
2019. márc. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek többet termel az egyik melle és ezért nem is egyformák. Saját önző esztétikai érdekek miatt bizony érdemes kicsit taktikázni és a kisebbiket is trenírozni, mert a kedvenc nem csak most lehet nagyobb, szoptatás után is lógósabbá válhat a másiknál.

Szóval mindig szoptass két mellből (ha a baba nem hasfájós tőle). Először kezd a rosszabbikkal, amíg a baba éhes, aztán ha azt eleget nyúzta, jöhet a második, majd a bealvós komfortszopira rakd újra vissza az elsőre.

2019. márc. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!