Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A héten fogok szülni, de...

A héten fogok szülni, de antibiotikum miatt nem szoptathatok. Hogy lesz így tejem? Első baba ráadásul, hogy tanuljuk meg?

Figyelt kérdés

10 napig kell szednem, mellette tilos a szoptatás. 40+1 idős terhes vagyok. A héten indítanak, így még tartani fog a gyógyszer és szednem kell végig. A kórházban bíztam hogy a 3 napon, amit bent töltünk majd megtanulunk szopizni, mert nagyon szoptatáspárti, tanácsadó segít ha kell. Ehelyett tápszert fog kapni rögtön? Az én tejem ha megindul, fejéssel megmarad? A védőnő a cumit későbbre ajánlotta, mert az is csak bezavar a cicizésbe, erre hamarabb lesz cukin mint mellen?! Aztán nem tud majd szopni. Ha lesz még tejem.

Kérem szépen aki hasonlóan járt, írjon mert úgy aggódok, eleve túl hordom már, indítani kell, és még ez is. Rögtön így kezdünk. :(


2019. ápr. 2. 21:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Örülök, nagyon köszönöm a válaszokat!
2019. ápr. 2. 23:47
 12/18 anonim ***** válasza:
46%

Lehet mellette szoptatni.


Miert inditanak ennyire koran? Rossz lett a flowmetria eredmenye? Sajnos nagyon noveli a tul korai inditas a csaszar eselyet. A Honvedban szulsz? Ott szeretnek ennyire koran fogadott doki nelkul belepiszkalni. Miert hagyod?

2019. ápr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es! 3 hete becsülték 3700 grammra. És még túl is hordom, így aggódok hogy 5 kg lesz, amúgy még én is várnék szívem szerint hátha. De már nem hiszek benne, hogy indulna, állandóan alszik CTG-n, rázták ma is háromszor a hasam, egy tábla csokit meg kellett ennem és semmi méhtevékenységem. Egyébként Kecskeméten szülök.


Amúgy kikértem másik orvos véleményét és nem kell szednem azt a vackot! Teljesen felesleges, ahogy én is olvastam. :) Úgyhogy örülök most ennek. Nem is érti hogy irhatta fel a másik doki...

2019. ápr. 3. 13:38
 14/18 anonim ***** válasza:
51%
Az uh-s becsles elkepesztoen pontatlan, a ctg-rol nem is beszelve. Ha szived szerint varnal, miert mesz bele az inditasba?
2019. ápr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Mert úgy néz ki nem fog magától megindulni soha. Már nem is reménykedek. 😞
2019. ápr. 3. 18:07
 16/18 anonim ***** válasza:
51%
40+2-nel tartasz meg csak, ne viccelj, miert ne indulna be magatol? Meg van 12 teljes napod a 42. hetig, es meg a 43. heten is csak nagyon nagyon minimalisan no a kockazat barmilyen komplikaciora. Miert nem mesz haza, es toltod nyugiban ezeket az utolso napokat? Ha tul koran hagyod az inditast, es meg nem allnak keszen a receptorok a kulso oxitocin befogadasara, altalaban csaszar a vege. Meg megteheted, hogy sajat felelossegre tavozol. De latom, hogy nem fogod. Nem ertem, miert bizol jobban az orvosban, mint a babadban meg a sajat testedben. Bent nem maradt meg egy baba sem. A kecskemeti korhazbol meg menekulnek jo messzire, es ha mar muszaj, akkor max. az utolso utani pillanatban esnek be.
2019. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem fekszem bent, de minden nap járok CTG-re. Csak érdeklődtem mi a szokás indítás ügyben, mert minden kórház más. Mondták 5-6 napot szoktak várni, ha a baba jól van CTG-ken akkor hagynak. Tudom hogy valahol a 42. hétig várnak. Én is gondoltam hogy nem hagyom indítani ok nélkül olyan korán, mert sok rossz élményt hallottam. :(
2019. ápr. 3. 22:05
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
En a belso megerzesre hallgatnek. A ctg sem jelez semmifele mehtevekenyseget meg (ami a vilagonsemmit nem jelent, barmikor beindulhat hirtelen). Amit nemhagynek, az a manualis vizsgalat a kovetkezo idoszakban, mert beleegyezes nelkul igy szoktak hirtelen inditani, tagitani kezd a doki, burkot repeszt, vagy sak felvisz egy jo kis fertozest. Mondjuk en amiota tudom, mennyire megbizhatatlan a ctg eredmenye (aktiv vajudast sokszor nem mutat, nem hiszik el, hogy az anya mindjart szul, vagy olyan merteku szivhangleesest mutat kontrakciok alatt, amivel mar visznek is csaszarra sokszor felreertelmezve az eredmenyt, stb.), szovalen biztosan kibujnek alola (egyebkent nem is kotelezo).
2019. ápr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!