Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Felébresztenétek ezért?

Felébresztenétek ezért?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisfiam, igény szerint szoptatom, de úgy tûnik apad a tejem és este már alig van. Nagyon sokat, hosszúakat alszik. Éjszaka 8-10 órát, nappal is 3-4-eket, szóval ritkán eszik.

Felébresztenétek azért, hogy egyen és szaporítsa a tejet?


Normál súllyal született, 3300gr-mal, most 2 hónaposan 5kg, szóval gyarapszik, pisis, kakis pelus is van még elég. De ez a tej para elég hirtelen jött sajnos :(


2019. ápr. 9. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

3 kiló feletti babákat nem kell ebreszteni, anno ezt mondták a szülészeten a csecsemősök.

A tejed attól nem fog elapadni meg szerintem több sem lesz ha gyakrabban szoptatod. Gondolj bele 6 hónapos korban elkezded kiváltani az étkezéseket, legrosszabb esetben is 1 éves korra az összeset, de jóval előbn. Pótvacsora meg előreggeli marad az anyatej és simán szoptathatsz még 1 évig úgy hogy nem apad el.

Ha úgy érzed kevés a tej, bár kétlem, mert akkor nrm aludna, hanem szopizna egész éjjel, akkor próbálgass fejni és este add oda kispohárból pótlásnak. Lehet nem fogsz sokat kb 10-20 millit, de estére összejöhet így egy adag pótlás.

2019. ápr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Én úgy tudom nem javasolják a felébresztést
2019. ápr. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Én nem ebresztettem és éreztem, hogy csökken a tej mennyisége, de mégis majdnem 11 hónapos koráig szoptattam, abban a honapban hagyta abba, amikor terhes lettem a tesoival.
2019. ápr. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem. Estére egyébként mindenki úgy érzi kevesebb a teje, sokan tápszer után is nyúlnak, de nyugi az "esti tej" zsírosabb, laktatóbb. Ha nem lakna jól, nem aludna ilyen jól.
2019. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5 hetes a lányom, már van, hogy végigalussza az éjszakát, nem ébresztem soha, örülök, ha tudok aludni, fejni sem kelek fel, mégis reggel úgy érzem majd leszakad a cicim, annyira tele van tejjel. Védőnő szerint nem lesz ettől kevesebb a tej, ha éjszaka nem szopizik. Nagynéném mesélte, hogy unokahúgom már szinte újszülött korától végigaludta az éjszakákat, mégis 2,5 éves koráig szoptatta. Plusz nekem eleve azt mondta a gyerekorvos, hogy 4 kg fölötti babánál már elég, ha nap közben 4 óránként szopizik. Mondjuk mi még itt nem tartunk, 4,5 kg, de nap közben ritkán bírja ki a 4 órát, de ha véletlen túlmegy a 4 órán sem ébresztem. Ezek alapján szerintem semmi baj nincs a kisfiaddal, tök jól működnek nála a dolgok, én a helyedben nem piszkálnám fel. Ha úgy érzed, hogy kevesebb a tej, akkor fejéssel elvileg lehet szaporítani, vagy próbálj ki olyan teákat, amik segíthetnek benne, hogy felszaporítsd.
2019. ápr. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Fejek, amikor tudok, most nem tûnik olyan vészesnek a dolog. És nem tudom, van-e összefüggés, de sajnos ma megjött :( Lehet h 2 napja ezért volt ez a változás? Remélem átmeneti állapot.

2019. ápr. 11. 08:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne elég a tejed, nem aludna ennyit. Elkezdett beállni a kereslet-kínálat, no para. Nem csak akkor van tejed, ha feszül.
2019. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!