Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás

A kérdés

Felébresztenétek ezért?

2 hónapos a kisfiam, igény szerint szoptatom, de úgy tûnik apad a tejem és este már alig van. Nagyon sokat, hosszúakat alszik. Éjszaka 8-10 órát, nappal is 3-4-eket, szóval ritkán eszik.

Felébresztenétek azért, hogy egyen és szaporítsa a tejet?

Normál súllyal született, 3300gr-mal, most 2 hónaposan 5kg, szóval gyarapszik, pisis, kakis pelus is van még elég. De ez a tej para elég hirtelen jött sajnos :(

ápr. 9. 22:08  Privát üzenet  

A válaszok

3 kiló feletti babákat nem kell ebreszteni, anno ezt mondták a szülészeten a csecsemősök.

A tejed attól nem fog elapadni meg szerintem több sem lesz ha gyakrabban szoptatod. Gondolj bele 6 hónapos korban elkezded kiváltani az étkezéseket, legrosszabb esetben is 1 éves korra az összeset, de jóval előbn. Pótvacsora meg előreggeli marad az anyatej és simán szoptathatsz még 1 évig úgy hogy nem apad el.

Ha úgy érzed kevés a tej, bár kétlem, mert akkor nrm aludna, hanem szopizna egész éjjel, akkor próbálgass fejni és este add oda kispohárból pótlásnak. Lehet nem fogsz sokat kb 10-20 millit, de estére összejöhet így egy adag pótlás.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont ápr. 9. 22:25 Privát üzenet
Én úgy tudom nem javasolják a felébresztést

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont ápr. 10. 00:48 Privát üzenet
Én nem ebresztettem és éreztem, hogy csökken a tej mennyisége, de mégis majdnem 11 hónapos koráig szoptattam, abban a honapban hagyta abba, amikor terhes lettem a tesoival.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont ápr. 10. 05:10 Privát üzenet
Nem. Estére egyébként mindenki úgy érzi kevesebb a teje, sokan tápszer után is nyúlnak, de nyugi az "esti tej" zsírosabb, laktatóbb. Ha nem lakna jól, nem aludna ilyen jól.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont ápr. 10. 10:34 Privát üzenet
5 hetes a lányom, már van, hogy végigalussza az éjszakát, nem ébresztem soha, örülök, ha tudok aludni, fejni sem kelek fel, mégis reggel úgy érzem majd leszakad a cicim, annyira tele van tejjel. Védőnő szerint nem lesz ettől kevesebb a tej, ha éjszaka nem szopizik. Nagynéném mesélte, hogy unokahúgom már szinte újszülött korától végigaludta az éjszakákat, mégis 2,5 éves koráig szoptatta. Plusz nekem eleve azt mondta a gyerekorvos, hogy 4 kg fölötti babánál már elég, ha nap közben 4 óránként szopizik. Mondjuk mi még itt nem tartunk, 4,5 kg, de nap közben ritkán bírja ki a 4 órát, de ha véletlen túlmegy a 4 órán sem ébresztem. Ezek alapján szerintem semmi baj nincs a kisfiaddal, tök jól működnek nála a dolgok, én a helyedben nem piszkálnám fel. Ha úgy érzed, hogy kevesebb a tej, akkor fejéssel elvileg lehet szaporítani, vagy próbálj ki olyan teákat, amik segíthetnek benne, hogy felszaporítsd.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont ápr. 10. 23:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Fejek, amikor tudok, most nem tûnik olyan vészesnek a dolog. És nem tudom, van-e összefüggés, de sajnos ma megjött :( Lehet h 2 napja ezért volt ez a változás? Remélem átmeneti állapot.

# 6/7Időpont ápr. 11. 08:49 Privát üzenet
Ha nem lenne elég a tejed, nem aludna ennyit. Elkezdett beállni a kereslet-kínálat, no para. Nem csak akkor van tejed, ha feszül.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont ápr. 11. 15:24 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Volt, hogy soknak találtátok azt, amennyit a babátok evett, ezért abba hagytátok az etetést?
1hetesek vagyunk es nagyon keves a tejem ezert tapszeres a baba, csak az a baj, hogy olyan mohon eszik vagy fulladozik vagy visszajon eves utan a tej egy resze. Valami otlet,...
Kezdo vagyok es sajnos nem tudok beszelni tanacsadoval ezert kerdezek itt. Nem tudom ki hogyan csinalja de en azt tapasztaltam hogy szoptatas utan jobb ha nem fejem ki a...
A 4,5 hos babam nem akart szopizni szinte soha, ezert fejem es ugy adom oda neki, de sajnos mar nem eleg amit fejek, igy potolnom kell. Es akkor itt jonne a kerdesem:A tapszert...
Honnet tudom, hogy megfelelo mennyisegu tejem van? 8 hetes a kisfiam es napkozben szinte egesz nap szopni akar. Az utobbi napjaink sirassal es szopassal telnek. Lehetseges, hogy...
Babam 5honapos. Anyatejes, de pici kora ota nem szopik 120ml-nel tobbet. Ezert 2orankent eszik eleg reg ota. Felemeszt. Cumisuvegbol nem adhatom mert konnyen cumizavaros lesz. Mit tegyek?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szoptatás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!