Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg gondom lesz a hozzátáp...

Tényleg gondom lesz a hozzátáplálásnál? Szoptatós anyukák, nálatok hogy történt?

Figyelt kérdés
5hónapos múlt a babám, csak anyatejes, még a vizet, teát sem fogadja el. Sokak szerint kínlódni fogok a hozzátáplálásnál. Aki hasonló helyzetben volt, mit tapasztalt? Tényleg nehezen fog elfogadni mást is, ha a víz és a tea sem kell neki?
2010. júl. 7. 12:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

közel sem biztos ...

nekem is mondták hogy kell viz meg tea de hiába vittem még a boltba is vizet inkább a padra ültünk le és cicizett egy gyorsat minthogy a cumisüveget a szájába vette volna

egyébként meg nem lesz gond vele sőt nincs megrögzött rossz hogy kell az üveg meg ilyesmik.

nekünk csak azt az időt kellett kivárni amig kiváncsi volt hogy mi miket eszünk és azt hogy az egészséges legyen onnantól kapott ő is egy- egy falatot a bébikaja mellé és igy kezdett el enni ..

2010. júl. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Nem. Úgy látszik, elég neki az a.tej, szomjúság ellen is.

Lehet, csak féléves kora után igényel gyümölcsöt, vagy zöldséget.

2010. júl. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném,az én kisfiam 6 hónapig anyatejes volt,aztán jött az alma,stb. és megette,sőt utánna mindent.Gyereke válogatja,dea kislányom most 4 hós neki már 5 és fél hósan adni fogom az almát,biztos ami biztos,mert nehogy nálla másként legyen,mert eddig minden az ellentétje,a tesójának:).Baja nem lesz ha már megkóstotatod vele az almát.Sok sikert.
2010. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Bocsi,arra irtam a nem hinném-et,hogy nehezen fogdá-e el a hozzátáplálós hamit.
2010. júl. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

Carmen22-től kérdezném, hogy mikortól kapott mást is babád, mikor kezdett el érdeklődni az ételek iránt?

2010. júl. 7. 13:05
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs összefüggés. A fiam 6 hónapos koráig szopizott, nem fogadott el semmi mást. Mégis boldogan üdvözölte az új ízeket, és minden simán ment a hozzátáplálásnál.
2010. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos korában kezdtem hozzátáplálni a kisfiam, előtte még mutatóban sem kapott sem vizet, sem teát. A hozzátáplálás simán ment, nem volt gond vele. Olyan előfordult, hogy egyik vagy másik étel elsőre nem ízlett, nem fogadta el, de miután pár napot (esetleg hetet) kihagytunk és addig mást kapott, utána gond nélkül elfogadta az új ízt. A lényeg, hogy erőltetni nem szabad, inkább várj azzal kicsit, ami elsőre nem ízlik.

Ja, és ne hagyd stresszelni magad mások által, örülj neki, hogy szoptatni tudsz, és hidd el, semmi baj nem lesz!

2010. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyél gyakran a szeme láttára. Előbb-uróbb érdekelni fogja, hogy mi az, ami a szádba kerül. Várd meg, amíg ő maga nyúl utána. A hozzátáplálással az első év végén sem késel el: nem azért ajánlott 6 hónapos korban kezdeni, mintha a hetedik hónap első napjától kezdve az anyatej nem lenne elég tápláló (akár két éves korig is gyönyörűen fejlődne a baba csak anyatejen), hanem mert ilyen kis korban még kevésbé makacs és ellenálló a gyerek az új ízekkel szemben - a szakértők szerint. :-)


Enyém fiam már három hónaposan cuppog, ha látja, amint az anyja eszik valamit. Neki is kellene. :-) Persze nem kap egyelőre.

2010. júl. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

mikortól kapott mást?

négy hósan minimális almát reszelve és párolt almát anyatejjel

sajnos akkor kellett kis tápszert is adnom mert nagyon kevés lett a tej de öt - hat hósan már ette a krumplit és hat hósan a nagyon finomra vágott husit zöldséget a mi asztalunkról szóval ugyanugy mint ha hozzátápláltam volna csak mi mindig együtt ettünk és igy szokta meg..

2010. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 xStefix ***** válasza:
100%

Ez is egy a tipikus tévhitek közül, amivel mindenkit riogatnak. :(

Ha jót akarsz a szopinak (és persze a babádnak), várd meg a 6 hónapot. Nem véletlenül ez a szakmai ajánlás..!


Mi 6,5 hónaposan kezdtünk és nekünk sincs gondunk az evéssel. Illetve ami kevés van, annak teljesen más oka van: gyakran erőltettem az elején az evést, akkor is, amikor már elég volt, ezért lett kicsit válogatós a lányom. Én hüe. :(

Egyébként szerintem az "természetes válogatósság" korántsem akkora baj, mint ahogy egyesek beharangozzák. Vagyis, inkább nekünk, konyhafőnököknek baj (hogy mit főzzünk/vegyünk a gyereknek) és neki magának kevésbé. Ez is leginkább ízlés dolga, az pedig kívülről szinte befolyásolhatatlan. A felnőttek között is van "mindenevő", de közöttünk is jóval több a "válogatós", néhány ételt nem szerető. A gyerekeknél is így van. (Szóval talán épp a "válogatós" a tipikusabb, a norma és nem a "mindenevő". ;))

Persze, ha annyira "rossz evő", hogy az már az egészségére is ártalmas, az más kérdés. Akkor muszáj drasztikusabban fellépni. De ez a ritkább kivétel. - Arról nem beszélve, hogy ehhez meg már pláne nincs köze a szoptatásnak! (Márcsak azért sem, mert amíg a gyerkőc anyatejet is kap, nem valószínű, hogy komoly következménye lenne a "kevésbé jó" evésnek.)

2010. júl. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!