Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire fáj a szoptatás?

Mennyire fáj a szoptatás?

Figyelt kérdés
Még kismama vagyok de egyre jobban érdemelnek ezek a dolgok :) szerintem értehető :)

2019. máj. 31. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Nekem nagyon fájt, de kibírható. Azért voltak pillanatok, amikor azt kívántam, bár ne kellene megint szoptatni. Meg azért is használtam bimbóvédőt egy ideig, mert fájt és vérzett.


Nem olyan szivárványos-unikornisos a szoptatás, ahogy azt előadják.

2019. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Semennyire, ha jó szoptatsz és nem foylamaotan rajtad lóg a gyerek, akkor egyáltalán nem. (Négy gyereket szoptattam, az utolsó kettö iker, mégsem fájt a szoptatás!) ÉN imádtam!
2019. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinteséged :) és sokat segít a kenőcs?
2019. máj. 31. 18:00
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Egyén-, és gyerekfüggő.

3 gyerek után ezt tudom mondani.


Az elsőt nem sikerült egyáltalán.


A másodikkal nem volt gond, nem fájt, és nem voltak nehézségek.

8 hónapig szopott, magát választotta el.


Harmadiknál majdnem elhasaltam az elején, mert úgy kisebesedett, hogy nem tudtam szoptatni, meg a baba is folyton elaludt rajta, szenvedés volt. Utána jött egy kényszerhelyzet 2 hetesen (fejéssel kezdett már csökkenni, tápszert kihányta), utolsó kísérlet. Bejött, szopott, minden happy. Az első betegségig... Amint kevesebbet evett, mellgyulladást kaptam. 7 hónapos koráig összesen 4x. Majd meg őrültem :S Lehet elítélni, de az utolsónál inkább leválasztottam, és elapasztottam.

2019. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
2 gyerekből 1et sikerult szoptatnom. Piszkosuk fájt. Jol volt mellretéve ezt biztosan tudom, de olyan szivoereje volt a gyerekemnek, hogy majdnem letépte a mellem. Jó ezt nem tudta volna megtenni, de mindig alig vártam, hogy vege legyen.
2019. máj. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Gyerek függő ... az 1. & 3. gyerekkel nem fajt, a kozepsovel nagyon, o valahogy kis bénaság volt :))
2019. máj. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem fájt, ügyes volt a Kisfiam 😊

Nem szoptattam folyamatosan, minden nyekkenésre, így mindkettőnknek jó volt. 1 évig szoptattam, leválasztotta magát, de nekem is elég volt.

2019. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Eloszor faj, utana mar nem. Legalabbis nekem az elejn fajt, de nem ugy, hogy majd bele gebedek. Sokat segitett, hogy a terhesseg alatt bimbo masszazst alkalmaztam magamon, vagy a parom (altalaban o, igy el is lazultam). Hasznos, ajanlom neked is. Persze egyentol is fugg, de habegy fajdalommentes es elvezetes dologgal elore "felkeszited", lehet nem lesz olyan fajdalmas.
2019. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Soha nem fájt egyik gyerekkel sem. Imádok szoptatni. 😊
2019. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem sem fájt soha, nagyon szerettem szoptatni. De nincs is egy túl érzékeny mellbimbóm, nem tudom ez számít-e.
2019. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!