Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, milyen érzés a...

Anyukák, milyen érzés a mellfejés, szoptatás? Kellemetlen, kellemes, vagy közömbös?

Figyelt kérdés
Bocs ha hülye kérdés, még csak terhes vagyok és érdeklődök. Nehezen tudom elképzelni, hogy jó érzés, mert nekem pl. szex közben sosem esett jól semmi, ami a mellemmel kapcsolatos.
2019. máj. 23. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Nekem sem esett jól soha szex közben. Kicsivel több mint egy hete szültem, szóval friss élményeket mondok...

A szoptatás eleinte fáj, nagyon. Már szokom, még fáj amikor "elkezdjük" és fáj amikor befejezzük, de a köztes időt már bírom..meg jó érzés látni, hogy miattam lakik jól a baba... de szerintem kezdetben nagyon meglepő, hogy mennyire fájdalmas.

A mellfejés nekem géppel borzalmas (de nagyon ki volt sebesedve a bimbóm + ödémás volt, lehet, hogy azért), de a védőnő megtanított kézzel, kicsit időigényesebb, de az nem fáj egyáltalán.

Ja, és szoptatás közben méhösszehúzódásaid lehetnek, nekem ez új infó volt...

2019. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Nekem fájt. Időigenyes volt, hosszú, es egyaltalan nem ereztem bensöségesnek. Alig vártam, hogy vege legyen. Raadasul az elején ugy fajt, mert olyan erosen szivott. Persze jol volt mellreteve de en nem szerettem.

A fejés ellenben jo volt, gyors, hamar lejott, ami kellett és nem fájz. Kézi mellszivom volt.

2019. máj. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Nagyon fontos, hogy helyesen kell mellre helyezni a babát, különben hetekig sebes lesz a mellbimbód, ami pokoli fájdalmassá teszi a szoptatásokat. Durva, de háromszor szültem és sikerült háromszor elbénáznom az elején a szoptatásokat. Harmadjára lett egy olyan szuper védőnőm, aki szoptatási tanácsadó is, aki mindenben segített. Anyatej párti vagyok, mert tényleg egy csodaszer a babáknak, de nagyon utáltam az elején a szoptatásokat, hetekig szenvedtünk én is és a babám is.

A fejés teljesen közömbös, fájdalommentes és lassú türelemjáték. Ami bevált, az a Medela elektromos mellszívó, be lehet állítani a szíváserősséget is, nagyon jó kis gép. Arra jó volt, hogy tudtam fejni és fagyasztani anyatejet, vagy vinni magunkkal, hogy útközben is tudjon enni. Arra is jó, amikor begyullad a tejcsatorna a sok tejtől, mert a baba átaludta az éjszakát, segít megszabadulni a feszüléstől.

2019. máj. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Nekem az elején nem tudta jól bevenni a bimbót és nem volt tej 7 napig, így az egyik bimbómon egy mély seb is lett. Emiatt fájt.

De ettől függetlenül nagyon megkönnyebbültem és örültem, amikor lett tej, mert nagyon körülményes volt a tápszerrel bajlódás (ha tartósan kellett volna, szerzünk vízforralót meg ilyeneket az emeletre is).

Maga a szoptatás szerintem elég jó érzés, én intimnek érzem, mosolyog, meg simogatja a kezem, igaz most elkezdett minden iránt érdeklődni és rángatja közben a fejét, arról le kell szoktatni.

Nekem eléggé cicifüggő, és amikor éjjel nem hagyja magát fél órán át diszkonnektálni, az zavaró.

Fejést undorítónak, megalázónak tartom, csak akkor csinàlom, ha több órára elmegyek baba nélkül.

2019. máj. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Én konkrétan utálom ha a mellbimbómhoz érnek, és a szoptatás is fájt az első egy hónapban, de utána érzéketlen lett a mellem a gyötrésre. Sajnos nem tudtam sokáig szoptatni, de nagyon szerettem. Olyan szeretetteljes és belsőséges élmény volt nekem...
2019. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

2 évig szoptattam. Szerencsére nem kellett fejnem egyszer sem. Én mindig friss tejet adtam (mint a boci basszus... :)) ) a kislányomnak. Pedig bejártuk fèl Magyarországot. Meg lehet oldani elbújva.


Eleinte a szoptatás nagyon fájt. Rengeteg tejem volt,már 8 hónapos terhes koromtól folyt a tejem. Szerencsére. De nem lettem sebes 1x sem,soha semmi görcs,gyulladás nem volt! Nekem egyszerűen kifolyt a felesleg. Volt, reggel méteres tócsában ébredtem.

Nekem a lányom nagyon jó technikával szopott szerencsére.


Hozzáteszem,nagyon készültem a szoptatásra. Lelkiekben elsősorban. Vártam,kíváncsi voltam. Aztán volt,hogy felsikítottam a fájdalomtól,mert még nem alkalmazkodott a bimbó a dolgokhoz,a mellem meg feszült. De összességében én nagyon szerettem szoptatni. Szerintem jó érzés volt,iszonyatos hormonbombát indít el,szinte érzed :))))

3 éves a lányom. 1 éve választottam el,mèg mindig van tejem. Hihetetlen a testem,komolyan :)

2019. máj. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
A szoptatas ugyan az elso 3 hetben nekem tobbszor is nagyon rossz elmeny volt, mert baromira fajt, de ez elmult, es utana mar egyaltalan nem fajt. A fejes viszont mindigis kellemetlen volt (es nalam lassu is volt, a gyerek amit par perc alatt kiszivott, en 40 percig fejtem, es orultem, ha beinditotta normalisan a tejleadom, pedig a ketfazisu hiperszuper Medela Swingem van).
2019. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

Én imádtam szoptatni.


Gyors volt, kényelmes, intim, rengeteg tejem volt, a gyerekem jól lakott tőlem, abszolút pozitív hatása volt, mivel semmit sem tettem ezért, úgy éreztem erre születtem:)


Fizikailag elsőre furcsa, majd fájt piszkosul egy jó hónapot, utána nagyon kellemes, bizsergető. Nem szexuálisan, hanem valahogy máshogy. Jó volt érezni, hogy belövell a tej, hogy valami történik a testemmel, aminek nem vagyok ura, ennek így kell lennie érzésem volt.

Amikor viszont nem tudtam szoptatni, és bekeményedett a mellem, olyankor igazán jó volt merre tenni a gyereket fizikailag. Olyanfajta megkönnyebbülés, mint mikor nagyon kell pisilned és végre tudsz.


A mellszívás nekem nem volt olyan hatásos, nem volt intim se, haszonállat érzést adott, a megkönnyebbülés sem volt az igazi.


Az egyetlen zavaró dolog az egészben, hogy szexhelyzetben is megindul a tej, akkor is, ha senki sem ért a melledhez, és amint erre rájössz, nehéz elvonatkoztatni tőle szoptatásnál.


Ja és csak az első fél év kellemes ennyire, a második félnél már untam sokszor és harapott is, a harmadik félévnél a hajamat téptem, elkezdtem leszoktatni, aztán a 2. szülinapja előtt sikerült elhagyni véglel hatalmas harcok árán.


Ha lesz második gyerekem, egy éves korában kezdem leszoktatni és max másfélig húzom..

2019. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Én leszek a kakukktojás: soha, kicsit sem fájt a szoptatás. Szeretem, ahogy a kis kezeikkel matattak/matatnak, ahogy belenéznek közben a szemembe, ahogy megmyugszanak és elalszanak. Mindháromnál imádtam. 😊
2019. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Nekem sem fájt a szoptatás, nagyon szerettem szoptatni. Én is nagyon intimnek éreztem. Bár sajnos nem sikerült túl sokáig :( A fejés viszont fájt, az elején legalábbis, aztán megszoktam.

Amúgy az én mellbimbóm nem túl érzékeny, szóval lehet hogy ezért viseltem jól.

2019. máj. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!