Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam 3 hónapos és már 30...

Kisfiam 3 hónapos és már 30 liter anyatej van a fagyasztónkban. Azt tényleg csak fél évig lehet felhasználni? Ha 6 hónapig akarom szotatni akkor már ami 6 hónapnál régebbi dobjam ki?

Figyelt kérdés
2008. nov. 12. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
miért nem adod el ha annyi van add el csak annyit rakj el hogy ne kelljen kidobni ha esetleg már lejár a hat hónap
2008. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ha rögtön fagyasztottad, akkor tovább is jó, de ennek pontosabban utána kellene nézni.

Ha 6 hónapos kora után már hozzátáplálsz és még jó a fagyasztott anyatej, akkor érdemes majd azzal dúsítani az ételeit.

A fagyis tejeket pedig dátumozd, hogy mindig tudd melyik a legrégibb.

Ha sok a tejed, akkor még le is adhatod, hogy hol lehet abban segít a védőnő, mert van akinek szüksége lenne rá, még péntz is kapnál 1800ft/ liter. Nálunk ki is jönnek érte.Inkább minthogy kidobjad!

2008. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne bobd ki a tejet.Ha 6 hónapos koráig szoptatod utána adhatod neki a fagyasztott tejet mindíg a régebbit és így nem megy pocsékba a tej.Megihatja még illetve én főzelékekbe is azt fogok tenni azzal főzöm meg neki.Délutáni uzsira is adhatsz majd neki amikor már nagyobb lesz.
2008. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az anyatej osszetetele idorol idore megvaltozik, annak fuggvenyeben, hogy a babadnak az adott korban mire van a leginkabb szuksege. Teljesen felesleges hosszabb ideig lefagyaszott tejet tarolni, mert mas osszetetelu tej kell egy 1 honapos babanak meg egy 4 honapos babanak. Orulj neki, hogy ennyi tejed van, de en a helyedben inkabb leadnam.
2008. nov. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, s a védőnő is mondta, hogy tényleg csak 6 hónapig jó a lefagyasztott anyatej. Ha magatoknak fagyasztassz le dolgokat, azok közt is sok van ami 3 vagy csak 6 hónapig áll ell a fagyóba. Most amit lefejsz, s elteszed, az jó lesz neki 9 hónapos koráig, de lehet hogy addigra már mindent fog enni, vagy a fagyasztottat nem fogadja el, mert vannak babák akik éreznek rajta egy kis utóízt, s nem fogadják el. Szerintem is, ha sok van, a felét fagyaszd le, a másik felét pedig add le.
2008. nov. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen felesleges ennyi tejet tárolnod! Én amikor megtelt a fagyasztó elkezdtem leadni az Anyatejgyűjtő Állomásra, de a környezetemben van olyan, aki egy közeli kismamának adja oda a friss tejet. Kérdezd meg a védőnőt, hogy van-e a környéketeken olyan kismama, akinek nincs/nincs elegendő teje.

Ezeket érdemes elolvasni:

[link]

[link]

Üdv.

2008. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, azt elfelejtettem, hogy a lefagyasztott tejet nem fogadja el a bébim (most 7 hós), viszont a macskáknak ízlik...

Üdv: utolsó

2008. nov. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak, nekünk is jól nőnek tőle a kiskutyák:)
2008. nov. 12. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!