Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Espumisantól lehet a 2 hetes...

Espumisantól lehet a 2 hetes újszülöttemnek hasmenése? Egyáltalán hogyan tudom megkülönböztetni az anyatejes székletet a hasmenéses-anyatejestől? A szaga is számítana?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy csak én görcsölöm túl, de olyan, mintha hasmenése lenne. Sokszor kakil, olyan vizes, de anyatejes színű és szagú. Mikor kezdjek gyanakodni? Espumisant a hasfájása miatt kap, mióta szedi, szépen pukizgat tőle, nyugodtabb. Ja, és a feneke a végbélnyílásánál el kezdett kipirosodni a sok széklettől. Jó, ha azt a területet Sudocrem-mel kezelem?
2010. júl. 8. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

A hasmenéses szinte kifolyik, és büdös a rendes széklethez képest. Soducrem jó.

De ha szabad kérdezni egy 2 hetesnek miért Espumisant adsz?

2010. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért, mert a Mecsek ttea nem használt, sőt, rosszabb lett tőle a hasa, a borogatás mit sem ért, így maradt az Espumisan emulzió és az Infacol. Ja és persze nem a saját agyamból pattant ki, hanem a gyerekorvossal és a védőnővel zongoráztuk végig a lehetőségeinket.
2010. júl. 8. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Aha. Nálunk segített a sima édeskömény tea is, csak azért csodálkoztam. De természetesen nem ötleteket akarok adni, hiszen minden anya saját maga érzi/tudja hogy mi a jó.
2010. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem espumisant javasolt a védőnő annak idején. A hasmenéses széklet szúrós szagú, zöldes, nyálkás. Lehet, hogy most rendeződött az ürítése. Nem baj ha nagyon sokszor kakil, nekem eleinte szinte minden szopi után volt széklet a pelusba. Az anyatejes kaki nagyon híg. Mert ugye folyadék és étel egyben. Volt, hogy még a háta közepét is lekakilta. Sudocremmel kenegetheted az jó rá.
2010. júl. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De ez már szinte olyan híg, mint a víz. És sok. És mostanában nincs benne fehér emésztetlen tejdarabka (ha az az). Lehet, hogy az nem is baj? Csak aggódom a tapasztalatlanságom miatt.
2010. júl. 8. 18:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a babád nyugodt, kiegyensúlyozott szerintem ne aggódj. Lehet, hogy nagyon sok az előtej ami ugye vizesebb, hígabb (a haspuffadást is okozhatja de ez nem baj). Ha nem szárad a szája,bőre nem érdes, nincs miért aggódnod. Nekem három hónapos volt a cseppem amikor a másik kisfiam hazahozott egy vírust. Nekem azt mondták, hogy semmi nem kell rá, csak szoptassam tovább. Az ínfacol mellett is ilyen a széklete, vagy csak az espumisannál? Mert azért ha aggódsz inkább változtass a szeren. Bár elvileg nem okozhat ilyesmit egyik sem.
2010. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az Infacolt még nem is próbáltuk, mert úgy látom, hogy az Espumisan mintha használna. Nyugodtabban alszik, nem zuborog a hasa annyit és annyira, illetve tud pukizni tőle. Szóval (szerencsére) AZ Infacolig nem jutottunk el, remélem nem is kell. Habár a hatóanyag ugyanaz, csak a vivőanyagok mások, elvben ugyanaz a kettő... A picim bőre meg hámlott, de ez csak a túlhordás miatt volt és pár napig tartott. A szája nem cserepes. A kutacsán szoktam látni, ha szomjas, akkor be van kicsit süppedve.
2010. júl. 8. 19:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is Espumisant adtam a kislányomnak. Viszont én nem minden szopinál (mert ugye ez a használati utasítás) csak ha fájt a hasa. Nem láttam értelmét, hogy akkor is gyógyszerezzem, ha nincs rá szükség. Lehet, hogy a nagy mennyiség bántja a gyomrát/beleit. Mert 3 óránként 1ml azért ha belegondolsz nem kevés. Evés után hamar kiderül, ha nem tud pukizni, vagy kakilni, olyankor odaadod Neki, nálunk 2-3 perc múlva minden oké volt. Ha gondolod próbáld ki, de ha Te a megelőzés híve vagy, akkor megértem, ha ezt a tanácsot mellőzöd :) Sok szerencsét!
2010. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ki fogom próbálni, amit mondtál, nem teszek minden szoptatás előtt a szájába, meglátjuk, mi lesz. Habár egyszer elfelejtettem beadni, és szemmel láthatóan szenvedett, morgott a gyomra, sírt is jó darabig. A gyógyszer dobozán meg ha jól emlékszem az van írva, hogy minden etetéskor tegyünk a cumisüvegbe, vagy minden szoptatás előtt, vagy után adjuk be a csecsemőnek...
2010. júl. 11. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!