Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg sokkal jobb az anyatej...

Tényleg sokkal jobb az anyatej, mint a tápszer?

Figyelt kérdés
Annyit hallani róla, hogy jó, ha van, inkább ezt adni a babának mint tápszert, de miért? Anyatejes babáim is voltak betegek, antibiotikumot is kaptak, szóval nem véd a betegségektől. Félreértés ne essék nem vagyok szoptatás ellenes, 2,5 éves koráig szoptattam a lányom, fiam 2 hónapos szintén anyatejes és remélem még sokáig az is lesz. Nekem jó érzés így összebújni a babámmal ezért szoptatok. Célom nem a feszültségkeltés, csak a nyers tények érdekelnek. Nem látok különbséget tápszeres és anyatejes baba között. Szerintetek?
2019. jún. 24. 21:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
Fiam tápszeres baba volt. Most 1,5 éves és még nem volt beteg (lekopogom). Nem hiszek benne, hogy annyira sokkal jobb lenne az anyatej, inkább 1 lapon gondoluk rájuk már pedig, hogy a baba megkapjon mindent aminek a kis testére szüksége van. És csak ez a lényeg.
2019. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
52%

Hát a természetes táplálék mindig egészségesebb, mint a mesterséges, de az orvosom azt mondta, hogy ma már a tápszerek is olyan jók, hogy nem kell aggódni, ha arra szorul a baba!


De én sem látok különbséget, sőt azt vettem észre, hogy az anyatejes babák gyakrabban betegek (anyjuk révén is), mint a tápszeresek.

2019. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
57%

Én másként tapasztalom. 3 gyerekem szoptattam 1-1 évig, azt is csak onnan tudjuk hogy ki a gyerekorvos, hogy az oltásaikat ő adta be. Iskolából, oviból se hiányoznak sosem.

Meg hát szoptatni szerintem egyszerűbb is. Nincs cumisüveg sterilizálás, tápszer kutyulás, na meg olcsóbb is mert nem kell tápszert venni.

2019. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
56%

Hát szerinted melyik az egészségesebb? Mesterséges anyagokból készült tápszer, vagy a 100% természetes anyatej?


Ez olyan, mint mondjuk a gyümölcsök. Megveszed a boltban a vegyszerezett, mesterséges anyagokkal tuningolt gyümölcsöt, és meg is eszed. Az is egészséges. De sokkal egészségesebb az, amit a kertben termesztesz, és tudod, hogy 100% természetes.

2019. jún. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
66%
En ismerek tapszeres es nem tapszeres babakat. Szerintem ha van is relevans kulonbseg, azt max egy hosszutavu, minimum 50 eves, megfelelo nagysagu mintaval elvegzett kutatas mutatna ki. Maskulonben en azt nem ertem a korhazakban mi ez, hogy szoptatasra kenyszeritik az anyakat?
2019. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Csak nem értem, akkor miért erőltetik rá minden anyára, hogy szoptasson. Nekem az első gyereknél gyomoridegem volt miatta, mert mi lesz, ha tápszeres lesz, és nem lesz egészséges. Aztán ez az elmélet megdőlt mikor beteg lett, pedig hát anyatejet kapott, és azt hirdetik megvédi. A második babám is most 2 hónaposan lett beteg, antibiotikumot is kell adnom neki...
2019. jún. 24. 21:38
 7/24 anonim ***** válasza:
29%
Egyébként szerintem a betegség a pici lelkiállapotával függ össze, mert ha az anya jól van, azt a baba is érzi, de ha sok a stressz a baba környezetében, az a gyereken is kijön betegség vagy deviáns viselkedés formájában, szóval nem is csak a kaján, hanem a környezeten és a szülők kapcsolatán is múlik a baba jól léte.
2019. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%
Én sem látok különbséget. Fiam 6 hónapig szopizott, lányom 15 hónapig. DE: első hónapokban mindenképp jó, mert kevésbé féltem a betegségektől hogy pl. elkaphatja tőlem. Erősebb lett az immunrendszer akkor. Viszont én azt mondom hogy egyéves kor után, amikor már mindent eszik, semmi többletet nem ad. Igazából talán hat hónapos korig mondanám feltétlenül hasznosnak.
2019. jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%
Igen, jobb az anyatej, de ezt csak kb. ezer gyerek adataiból fogod látni, nem kettőből. Az is változó, hogy melyik országban mennyire ajánlják az anyatejet, magyarországon nagyon. Mi tápszereztünk, de attól még tudom, hogy az anyatej egészségesebb.
2019. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon rövid ideig sikerült szoptatnom. Borzasztóan megviselt lelkileg, hogy csődöt mondtam. Volt tejem de valahogy nem akart több lenni.. Húztam amíg lehetett. A végén (kb 10 hetes volt ekkor), már csak 2-3 ml jött le egy fejéssel de még ezt is kinyúztam magamból, hogy megkapja amit csak lehet. Végül elengedtem... 8 hónapos, de még most is bánt a dolog. Utólag már látom, hol hibáztam én és hol játszott össze ellenünk az élet. Szóval tápszeres baba, épp most beteg először. De csak taknyos, jó a kedve is. Egyedül az alvás nehézkes most neki.


Ennek ellenére nem kérdés, hogy az anyatej magasan veri a tápszert. Hiszen eleve minden nap más az összetétele. Pl tudtad hogy a koraszülő anyák tejének összetétele egész más, mint az időre született anyukák tejének? A szervezet egyszerűen tudja, hogy az a baba idő előtt kikerült, és hogy mire lenne szüksége es ezerrel próbálja anyatej útján pótolni az elmaradt anyagokat.

2019. jún. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!