Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hol van az a pont ahol az...

Hol van az a pont ahol az egész fejés-anyatej-tápszer mizeriat el kellene engednem?

Figyelt kérdés

Sajnos minden probalkozasom ellenére kevés a tejem egy ideje és potolnom kell.


Egy hete csinálom. Etetesek között fejek mint egy megszállott, hogy minél több anyatej legyen a pótlásban. Kezdek iszonyúan belefaradni... Napi nettó 2-3 óra tuti elmegy a fejessel, melegítéssel, tisztogatással. Másból se all a napunk a babával, mint hogy lerakom valahova és nyekereg amíg én a mellemet nyüstölöm.


Anikor ez az egész nem volt sokkal többet játszottunk, szórakozunk :( nem csak az ido a tényező de tok fárasztó is mond mentálisan mind fizikailag az egész hercehurca.


Ugy érzem nagyon sok minőségi közös időt vesztünk. Reggel 100ml jön le, de utána csak 30-40...


Megéri ezzel szenvedni?


2019. jan. 16. 14:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%
Én akkor adtam fel, amikor egész napos fejéssel se tudtam egy étkezésnyit lefejni. 4 hónapos volt a lányom. Hamarabb kellett volna.
2019. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem érné meg, de ezt neked kell eldönteni. És ameddig nem fejtél addig mi volt? Lehet jobb az úgy, ha elhagyod a fejést.
2019. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%
A mellszívó soha nem olyan hatásos, mint a baba. Ne hergeld magad, ne idegeskedj, a babát tedd mellre minél többször. Pihenj, amikor tudsz, egyél, amit megkívánsz, igyál sokat. És ne idegeskedj!
2019. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
16%
Miből gondolod, hogy kevès a tejed?
2019. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
55%

Hagyd azvetetesek közti fejest jatszatok, mondikazzatok erezzetek egymást.


Esténként egy hetig-10 napig csinálj tejszaporito fejest, közben igyál sokat bármit ami jól esik, és ne stresszelj

2019. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Én is fel akartam adni, valamikor a 3. hónap táján, aztán beszélgettem az orvosommal (szoptatási tanácsadó is) és beköltöztem napokra a babával az ágyba. Pihentem, sokat ettem-ittam, ott aludt mellettem. Olvastam, filmet néztem, ő meg lógott a cicimen. Megjött a tejem tőle, 1 évig szoptattam.
2019. jan. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
55%
En abbahagytam a hetvegen, mert mar a napi adag is amj lejott, 30-40 ml volt... nem erte meg nekem mar az a stressz, mert ugy ereztem nem aranyos az ido /energia- tejmennyiseg. 4 hos a kislanyom. Szerintem ha mar neked is az idegeidre megy, akkor inkabb hagyd abba.
2019. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%
Azért lettem lepontozva mert sikerült szoptatnom? Miért nem mondtad, hogy csak önigazolást keresel, hogy abbahagyhatod? Azt hittem megoldás kell. Tévedtem.
2019. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
46%
Megoldási javaslat = lepontozas
2019. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%

Ahhh onigazolas meg társai...

Osanyak, hurcibabak,szopi,iszi stb...

2 lehetőség van, szerintem.

Ha akarsz szoptatni és ha nem.

Ha akarsz és mindent megtettel már,tejszaporito,rántott leves,fejes,iszsz,pihi,nyugi stb és így sincs akkor adj neki annyit amennyi jön belőle a többit potold.

Annak nincs értelme,hogy egész nap idegben vagy, a gyerek meg éhes.

Sajnos el kell fogadni,hogy van olyan anya (köztük én is), aki ha a feje tetejére áll,akkor sincs több teje,mint amennyi jön.

Saját tapasztalat: ejjeleket-nappalokat fejtem,cicin volt órákat,sőt 2 hónapig gyakorlatilag az ágyban éltünk és gyontoltuk a melleimet, hogy jöjjön belőle legalább egy kajara való tej.

Mindent ettem,ittam amit lehetett és amit tanácsolták (nem a szomszédok). Emellett is pótolni kellett a kezdetektől,mert folyamatosan fogyott ,hiába volt éjjel-nappal mellen

Aztán 4 hónap után nem bírtam ,se én , se a férjem.

Onnan nem fejtem

Adtam amennyi volt,mellé kiegeszitettem.

Majd eljöttek a boldog napok,kialakult a napirend , és még sétálni is tudtunk, idegben sem volt az egész család.

Szóval pontozzatok le bátran.

De! Boldog anya ,boldog baba. És boldog baba,boldog anya.

2019. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!