Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi az oka a hosszú ideig...

Mi az oka a hosszú ideig (évekig) tartó szoptatásnak?

Figyelt kérdés
Nem veszekedős, másokat kiosztós válaszokra vagyok kívàncsi, csak érdekelne, hogy ez az anyáknak miért jó? Nem vagyok ellene csak nem értem, ha a gyerek már elmúlt 1-1,5 éves, akkor már minek? Most nem a WHO érvei érdekelnek hanem a saját tapasztalat, indok..
2019. júl. 10. 13:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
De miért nem érdekelnek a WHO érvei? 2 éves korig ajánlott(akárcsak a tápszer/tejital) ha már egyszer van tejem, és a gyereknek ez a legjobb, akkor megteszem. 22 hónapig szoptattam, nem.volt mindig kellemes, de az ember a gyerek igényeit igyekszik figyelembe venni, közben terhes lettem és iszonyatosan fájt így leválasztottam.
2019. júl. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Lassan 2 éve szoptatok.Delutan alváshoz kéri illetve este alváshoz.De lassan ,,leszokik" róla mert este már van, hogy hátat fordít és elalszik.😂Szeretném ha magától ,, engedné" el a dolgot". Nálunk ennyi az ők.
2019. júl. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Mi értelme egy ilyen kérdésnek, hogy miért jó a szoptatás.


Szerinted másfél évesen miért nem jó?

2019. júl. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az már bizar, amikor a gyerek odamegy és "kiszolgálja" magát.
2019. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%

Az én babám másfél éves elmúlt (21 hónapos) és csak az elalváshoz kéri a cicit. Reggel már egyáltalán nem. Ebéd után és lefekvésnél szopizik 15-20 percet és elalszik. Neki az összebújás, a közelségem, a meleg tej, közben cirógatom, ezek mind segítik álomba ringatni. Biztonságban érzi magát.

Ha jön a foga és nyűgös, akkor is szokta kérni a cicit, nyilván az anyatej enyhíti a fájdalmát.

2019. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%
Jo kerdes. Nagyon hülyén nez ki mikor nagy fogas gyerekek cibálják az anyjuk pólóját. En max fel evig szoptattam volna a fiamat, de mivel mindig kellett pótlás, előrébb hoztam az idot. Szerintem nem tesz jot,mert nem tanuljak meg feldolgozni az ingereket, minden nyekkre csak a szoptatas, de hat mindenki maga dönti el.
2019. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

Megszokás, illetve hát szeretet. A szoptatás ugyanaz, mint a nem szopó gyereknek a cumija, az ujja, a rongyija, az alvó állatkája, az esti meséje vagy az esti tápszere/tejitala... - egy rituálé, ami biztonságot nyújt, ráadásul anya teljes figyelmét. Ezt nagyon nehéz és nem is biztos, hogy el kell venni a gyerektől valami külsős elv miatt, de hát mindenkinek a maga döntése és minden anya-gyerek párosnál másképp alakul. Mert ugye az elején még kérdéses, hogy megy-e. Utána jön a fogzás, hozzátáplálás, mint újabb vízválasztó 7-8 hósan, majd szeparációs szorongás, és a következő lépcsőfok az, amikor ált. 11-16 hó között elindul a baba és egyre önállóbb lesz. Van gyerek, aki ilyenkor is igényli, mást jobban leköt a külvilág és elfelejti vagy átszokik valami tárgyra, ami akkor is ott van vele az ágyban, amikor anya nincs. Aki meg benne van anyaként, az nem egy két évest kezd szoptatni, hanem ugyanazt a gyereket. Aztán a gyerek vagy leszokik magától (mert legtöbbször így van mindenféle "majd az egyetemről is haza fog járni" ijesztgetés ellenére), vagy az anyának már terhes lesz és ilyen-olyan módszerrel elválasztja. Szerintem nagyon ritka az olyan sokáig szoptató anya, akiről a gyerek a villamoson leveszi a pólót "cici"-t kiabálva (ami ugyanúgy gáz, mint mást cumival a szájában hagyni rohangálni a játszótéren) - mert a gyerekek ilyenkor már jellemzően csak este igénylik.

Tényleg csak érdekességképpen írom: Az ősember valami tudósok szerint sokkal tovább szoptatott (mert nem volt ugye elég étel), tán a mai kisiskolás korig (lásd fehér ló fia monda, ahol 2x7 évig szopik a gyerek, mire elég erős lesz, aztán az anya megdöglik:D), a pszichológusok az ehhez képest mai korai elválasztásra vezetik vissza az orális fixációt, azaz a túl sok evést, ivást, dohányzást, rágózást és a túl sok beszédet is, na meg az orális szex divatját. Hogy ebből mi az igaz, nem tudom, egy Popper Péter előadásban hallottam a youtube-on. :)

2019. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként engem az is érdekelne, akit ennyire zavar egy idősebb szoptatott gyerek, annak mi a véleménye arról, mikor a 2-3 éves még reggel-este cumisüvegből iszik vagy egész nap cumizik? Ezen nem nagyon szoktak az emberek fennakadni, pedig a gyerek nézőpontjából ugyanaz, szüksége van még a "szopásra", mert segít megnyugodni, ellazulni, "feldolgozni az ingereket"... Pont ezért találták ki őket, hogy helyetesítse a mellet, nem értem miért zavar bárkit is egy idősebb szoptatott gyerek, ha az anyját nem zavarja, nem kellene mással foglalkozni, mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó és "belefér". Szomorú, hogy pont az anyák nem bírják ennyire tolerálni a másikat.
2019. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

#8

De igen. Ezen is fennakadnak. (Tisztelet a kivételnek.)

2019. júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Nálam a lélektani határ a másfél év lett volna. Sajnos 3 hónapos volt mikor elapadt a tejem. Így mi nem sokáig élvezhettük ezt a csodát. Nem tudok ugyan azonosulni vele, de tökéletesen megértem ha anya-gyerek páros elmegy 2-3 éves korig ha nekik jó. Efelett viszont az a véleményem, hogy ott már az anya nem tudja elengedni ezt. Épp a napokban olvastam (nem itt) valakit aki büszkén mesélte, hogy 6 éves koráig szoptatta a gyerekét. Őszintén mondom, hogy a szoptatás csodás és nagyon sokat küzdöttem, hogy tovább is sikerüljön, de szerintem ez már beteges. 6 éves koráig? Nagyon szeretem anyukámat de fene se akarna emlékezni arra, hogy hogy szoptam...
2019. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!