Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az, hogy aki szült...

Miért van az, hogy aki szült az piedesztálra van emelve és folyton pátyolgatni kell?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

Ez a kérdés ihlette meg az én kérdésemet is, enyhén szólva elég érdekesek a válaszok. Érdekelne, hogy aki a férjjel érez együtt az miért van teljesen lepontozva és miért kell mindent elnézni egy olyan nőnek aki már szült? Mintha ez valami nagyon nagy dolog lenne és több milliárd ember nem lenne rá képes. Félreértés ne legyen, én megértem a hölgyet is hogy fáradt, meg egyébek, de aki átérzi a féfri helyzetét is az miért van szinte mind 0-30%-on? Egyik kommentelőnek igaza volt, hogy ezért van manapság ennyi sz*r házasság.


2019. aug. 22. 13:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
94%

Hát azért az a nő csak két hete szült. Nem véletlenül 6 hét a gyermekágyi időszak, amikor nincs szex és az anyának több pihenés kellene. Vannak biztos szupermamik, akik rögtön regenálódnak és már másnap mittudomén kerti partit tartanak, de én pl. a harmadik héten bekerültem az intenzívre. Szóval ezt ennyiből nem lehet megítélni, hogy az említett feleség épp hogy érzi magát. (Példaként ha egész nap fáj valamid és csak pár órát hagytak aludni, te sem akarsz jókedvűen beszélgetni még este, mikor végre aludhatnál, hiába szereted az illetőt.) Nem lesz mindig így, és biztos neki sem könnyű, de ez egy átmeneti időszak, amikor sok minden megváltozik és amelyik férfi értelmes és szereti a családját, elfogadja, hogy nem ő van a középpontban.

Egyébként nagyon sok férfi nem hajlandó semmit tudni előre se a szülésről, se a baba fejlődéséről... stb., mert szerinte az az asszony dolga, aki majd megoldja és ő csak fizet bele/érte?, aztán meg vannak ijedve, hogy a gyerek már mindig ott lesz, sosem fog aludni, örökre szopni fog meg négykézláb jár majd egyetemre. Pedig ezek csak korszakok, senkit nem kell piedesztálra emelni, se az anyát, se az apát, sőt még a gyereket se egészséges, egy család nem teljesítmény-verseny vagy csereüzlet.

2019. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó: halvány fingod sincs mások életéről. Ez virít a válaszból. Először ismerkedni kellene mások életével. 2 van nekem is, majdnem ott maradtam. A depresszió nem választható. És sorolhatnám a problémáimat a válaszoddal. Ha csendben maradtál volna, bölcsebb lettél volna! Én is sajnállak, mert csak a saját szemszögedből tudod elképzelni a világot. Szomorú lehet a teljes kép 1%-át látni és azt hinni, érted.
2019. aug. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
86%
utolsó előtti, csak azóta már érkezett új, bocs.
2019. aug. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
90%

10-es: a szülés utáni depresszió biológia és nem hiszti kérdése. Hogy lehet valaki ennyire buta???


Hazudsz magadnak is, hogy nincs ezzel gond. Könnyebb elhinni, hogy a te szenvedésed a normális, mint meglátni, hogy senki le se tojja, hogy kimerült vagy, és nem segít senki. Van, akinek ennél nagyobbak az elvárásai kifelé. Fenéket nem vagy mártír!

2019. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Azért a másik véleményét jó lenne tiszteletben tartani, nem azért írtam ki a kérdést, hogy alatta egymással veszekedjetek..

Egyébként van akinek nehéz utána, van akinek nem, ezzel nem kéne hogy probléma legyen. Légyszíves hadd írja le ide mindenki a gondolatát és ne veszekedjünk.

2019. aug. 22. 14:09
 16/38 anonim ***** válasza:
90%

"nem azért írtam ki a kérdést, hogy alatta egymással veszekedjetek"



:DDDDDDDDDDDD dehogynem

2019. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom miért lenne az piedesztálra állítás, hogy a férjével ellenben megértik azt hogy szülés után sem testileg, sem lelkileg nincs rendben egy nő. Meg kell szoknia az új helyzetet. Lehet hogy küzd a szoptatással is. Minden figyelme most a gyerekre irányul és ez így van jól. Ellenben a férj elvárja azt hogy ugyan az fogadja otthon mint eddig. Fel kell fognia, hogy már nem csak felé irányul a feleség szeretete. Neki is most a gyerekre kéne koncentrálnia.

Az meg hogy valaki maga csinál mindent még ha hulla is, mert a férje ba.zik besegíteni, mert ez az asszony dolga, itt meg veri a mellét hogy bezzeg ő..... szánalmas önigazolás keresés

2019. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

#16 itt maximum te generálod a feszültséget, el lehet innen húzni, kötekedős emberekre nincs szükség.

Többieknek köszönöm az értelmes választ.

2019. aug. 22. 14:26
 19/38 anonim ***** válasza:
91%
Mert a "piedesztálra emel" és a "pátyolgatás" nem egyértelműsíti az álláspontod, és kicsit sem provokatív. Áááá, dehogy :DDDDD Nevetséges ezek utána azt írnod, hogy nem trollkodsz. Dehogynem.
2019. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem tudom, engem egyáltalán nem viselt meg a szülés sőt szárnyaltam a boldogságtól. Az első napokban, hetekben galambot lehetett volna velem fogatni és ebből nem zártam ki a férjemet. Az első pillanattól mindent együtt csinálunk és nem vonultam el a gyerekünkkel. Itthon volt velünk apuka 2 hétig aminek nagyon örültem mert biztonságot adott együtt valakivel beletanulni a babázásba. Egyébként nem voltam amúgy sem fáradt, sem nyűgös, sem deressziós és beleszoknom sem kelett, úgy éreztem erre születtem. Én sem értem a rinyálást ekörül de biztos van akiknek fájdalmaik, kínjaik vannak, tréfát űz velük a hormonrendszerük stb, én igaziból csak pozitívan csalódtam ahhoz a pokolhoz képest amit vártam az elmondások alapján. Azt viszont aki miután megszületik a gyerek csak neki él és elfelejti, hogy nem csak anya hanem nő és feleség azt nagyon gáznak tartom, ez oké az első időkben de utána semmi jóra nem vezet a házasságban. Az ilyen nő sokszor nem hogy letojja a férjét de sokszor nem is engedi neki, hogy a gyerekkel foglalkozzon, rengeteg ilyet láttam és nem csodálom ha a férfi megszenvedi ezt a helyzetet és itt mondják, hogy legyen fffi stb de könyörgöm mit lehet csinálni egy ilyen igazi beszűkült anyatigrissel?!
2019. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!