Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig fogjuk még pátyolgatni...

Meddig fogjuk még pátyolgatni a határon túl rekedt magyarokat?

Figyelt kérdés

100 éve volt trianon, azóta jó néhány generáció felnőtt. Simán ide költözhettek volna ha akartak volna. De nem költöztek. Viszont mi még mindig segélyezzük meg szavaztatjuk őket, mert hogy ők is magyarok. De miért?

Szerintem ők csak azért adják a nagymagyart, hogy kapják a támogatást, de eszük ágában nincs magyarországon lakni.


2019. aug. 16. 19:36
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
72%
Pont az cél, hogy ott élhessenek magyarként. Szégyen a kérdésed amúgy.
2019. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Miért az a cél hogy külföldön éljenek magyarként?

És a magyarországon élő magyaroknak miért kell az adójukat külföldiekre fordítani?

2019. aug. 16. 19:43
 3/44 anonim ***** válasza:
65%

Bocs, az nekik nem külföld, hanem a szülőföldjük. Ahol születtek, felnőttek. Meg a szüleik, nagyszüleik, dédszüleik...

És akkor nagyon finom voltam.

2019. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim válasza:
26%

Ebben teljesen egyet értek veled kérdező.

Mindenki azzal jön h de hát ők is magyarok, de h mi közük az országon belüli élethez azt nem tudom.


Nem itt élnek, mégis szavazzanak. Ne az döntsön már aki nincs itt és nem fogja érzékelni a hatását a döntésének.

Ez ugyanolyan számomra mintha megkérnénk a horvátokat vagy a szerbeket vagy bárki mást h döntsétek már el mi legyen velünk, köszi.

Csak azért jogokat adni mert vki itt született. Nevetséges sztem.


Meg az is h támogassuk őket nagyba. Minek?

A saját országukban megvannak a maguk kiváltságai. És támogassuk csak mert úgy döntött h lelép. Szintúgy azért mert mindjuk itt született.


Szar a rendszer ahogy van ez az igazság

2019. aug. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 4! Nem akarlak bántani, de neked nagyon nagy szövegértési problémáid vannak.


Csak az egyik: ki lépett le?? Ott élt a szülőhelyén, és egyszer csak meghúzták a határt.

2019. aug. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
86%
#19.43 Önhibájukon kívül beolvasztották őket egy idegen kultúrába. A mai napig nehéz az életük, mert sokszor idegennek számítanak annak ellenér, hogy otthon vannak. Egy nép vagyunk. Ha mi nem támogatjuk őket, akkor ki?
2019. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

#3 Rendben, ott születtek, nem Magyarországon, akkor ők nem magyarok. Ha nem akarnak ideköltözni, semmi gond, de akkor ne is akarjanak magyarok lenni és szavazni. Szavazzanak a román, szlovák meg szerb választásokon, az még érinti is őket.

Ha meg magyarok akarnak lenni, akkor szépen ide lehet költözni, szépen lehet itt dolgozni és adózni. Egyszerű a történet.

De az, hogy "én magyar vagyok szavazni akarok de nem akarok magyarországon élni", normális dolog? És mi ezt támogatjuk.

2019. aug. 16. 19:58
 8/44 anonim ***** válasza:
79%
Bolond...
2019. aug. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

"Ott élt a szülőhelyén, és egyszer csak meghúzták a határt."

Azok már rég nem élnek, akikről beszélsz, azok a most kint élők dédszülei vagy dédszülei meg ükszülei voltak.

"Önhibájukon kívül beolvasztották őket egy idegen kultúrába. A mai napig nehéz az életük, mert sokszor idegennek számítanak annak ellenér, hogy otthon vannak."

És 100 év alatt nem bírtak 50km-t arrébb költözni hogy ne legyen nehéz az életük kisebbségiként?

200 év múlva és még ezt az önhibájuk nélkül kint ragadtak dumát fogjátok tolni?

2019. aug. 16. 20:03
 10/44 anonim ***** válasza:
0%

5-ös, ne zavarjon hogy Trianon 101 éve volt, már az sem él aki még csecsemő volt akkor...


Kérdező, maximálisan egyetértek. Annyi az egész indoka, hogy kell a fidesznek a szavazat, mivel aki itt él és nem agymosott (vagy lefizetett) az már lassan senki nem szavaz rájuk a kártékonykodásuk miatt, ezért szükség van máshonnan szavazatot venni.


A nagymagyar melldöngetők persze mindig meg tudják magyarázni, az se baj hogy hemzsegnek az érvelési hibáktól. Kezdjük ott hogy unió van, meg 21. század, ha itt akar élni, költözhet ide mindegyik. Persze valamilyen rejtélyes okból egy se akar... Ilyenkor jönnek a következő érvelési hibával, hogy az nekik a szülőföldjük... Ja, ez így igaz, csakhogy az a terület Románia, és nekik már eleve Románia s szülőföldjük, ahogy az elején is írtam. 100 éve még megértettem volna ezt,de azóta aki még él az már mind Romániában született, azaz nincs "megfosztva szülőhazájától". Az hogy a felmenőivel mi történt az meg a jelenben rohadtul nem releváns. Most azokról van szó akik élnek. Azok pedig románok, ha meg nem akarnak azok lenni, akkor lehet ideköltözni az országba.

Az a nonszensz és pofátlanság netovábbja, hogy nem itt él, dolgozik, adózik, jár kórházba, iskolába, hivatalba, boltba stb stb. de ő szóljon bele hogy itt ki kormányozzon. Ilyet a világon senki nem hallott, de persze a fidesznek semmi nem drága, nincs az a húzás amire ne lennének képesek, nekik minden ráfér...

Az meg egyik díszmagyart se zavarja, hogy a belföldiek rabszolgák, ki vannak zsákmányolva, nyomorban meg hazugságban vannak tartva, a lényeg hogy a másik ország lakosait tömjük pénzzel a semmire, mert az ükanyja magyar volt... Igen, nekem is pofám leszakad, de nincs mit tenni. A lényeg hogy a határon túliak pátyolgatva legyenek, meg kivegyék a részüket valamiből, amibe ők nem tesznek be semmit (értsd: a Fidesz ámokfutása őket nem érinti, így persze hogy szívesen szavaznak rájuk, ha cserébe kenyerezik őket).

Majd reméljük egyszer vége lesz.

2019. aug. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!