Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első szülést lehet császárral?

Első szülést lehet császárral?

Figyelt kérdés
Nem akarok babát vagy ilyesmi,talán sok év múlva,de nagyon érdekelne,hogy ha nem akarom természetes úton,akkor opció a császár,vagy ez egyáltalán nem kívánságműsor :x
2019. aug. 24. 18:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
Nyugi, császár után jobban fogsz szenvedni. Tüsszenteni sem mersz majd.
2019. aug. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kértem fájdalom csillapítót, mert nem volt rá szükségem. Fájt nyilván, nagyon. Azért nem annyira, hogy le akarják magam lőni. 😂


Nekem pl. kb. annyira fájt, mint mikor eltört a kezem, csak 4 órán keresztül. A húgom kért fájdalom csillapítót, és azt mondta, hogy neki olyan volt, mint mikor mensinél nagyon fáj a hasa.

2019. aug. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nekem anno volt terhességmegszakításom,akkor az orvos felrakott vmi tabletta szerű dolgot,kitágultam tőle és véreztem is műtét előtt,nagyon fájt de nem elviselhetetlenül..csak sehogy sem volt kényelmes feküdnöm. Remélem vmi ehhez hasonló a dolog :ss
2019. aug. 24. 19:11
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is így gondoltam mint te. Aztán terhes lettem. Most már azt gondolom, ha 10-12 óra szenvedéssel megúszom az jó. Esetleg kerek epiduralt. A császárnál kanul, kateter, Felvágnak, varratok, mikor kiszedik a csövet a sebbol az is iszonyu.

És a kórházban is több napot kell benn lenned, mint sima szülésnél.


Az a baj a fájdalmat nem lehet megúszni. Csak az időpontja lesz más.


Ezzel együtt a természetes szülésnek is van egy csomo hátránya. És van aki szült természetesen és kutya baja volt másnap és van aki császárnál is ezt mondja. Egyén függő.


Van aki természetes szülés után évekkel is bepisil van akinek annyira rosszul gyógyult a császár hege hogy nem ajánlották hogy meg egy gyereket szüljön stb. De azért szerintem egy fájdalomcsillapítós pár órás természetes szüléssel lehet a legjobban megúszni a dolgot. Aztán kinek-kinek mit dob a gép 😃

2019. aug. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
93%
31 órát vajúdtam epidurális nélkül mire azt mondták császár lesz. Simán vajúdtam volna még 31 órát,ha tudtam volna, hogy meg tudom szülni. Az első felkelés durvább volt,mint a 31 óra. Utána állandó fájdalom bármit is csináltam. Kába voltam,mert altattak. A gyerekemet másnap reggel láthattam csak. (Velem is és vele is voltak problémák).Általában császár után ritka az aranyóra,gyereket elviszik a nő meg megy az őrzőbe. Ha lesz 2. baba megpróbálom majd újra megszülni,mert még egy császárt a hátam közepére nem kívánok. Lelkileg teljesen kicsinált, hogy nem tudtam azonnal ugrani a gyerekemhez, amikor szüksége volt rám. Tejbelövellés a 6. napon történt meg, addigra tisztára besárgult és etetni kellett. Nyilván nem szopott azután. Jöhetett akármilyen szoptatási tanácsadó már,ha csak a mellem a szájához ért visított. 3 hónapig fejtem, aztán elapadt teljesen. Nemcsak a testedre van hatással a császár,hanem a lelkedre is,a tejedre is. Én meggondolnám a helyedben,mert nem jobb és nem könnyebb és talán még fájdalmasabb is,de persze kinek mi.
2019. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se könnyebb vagy jobb, nem érdemes válogatni.
2019. aug. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem az első császár volt, és semmi bajom nem volt utána. Az első felkelés volt kicsit nehéz, és utána villámgyors felépülés. Előtte 8 óra vajúdás, sokkal rosszabb volt az. Nem volt fogadott orvosom, reménykedtem végig a császárban, ami úgy tűnt össze is jön, de előző éjjel beindult a szülés magától, csak aztán a rossz szívhang miatt vittek hamarabb műtőbe, mint a tervezett időpont.
2019. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szabad ezen agyalni, nyilván mindenki arra gondol mennyire fog fájni, hogy fogja bírni.


Én jól bírom a fájdalmat kivéve a hasgörcsöt

Egyébként hüvelyi úton szültem, így is szerettem volna. A vajúdás pokol volt pedig max. egy órán át tartott. A férjem velem volt, szorítottam a kezét. Kitolásnál már nem éreztem semmit csak azt hogy legyen meg és a karomba legyen végre.

Nagyon gyorsan jött, mire a kórházba értünk (20 perc volt az út) addigra 2-3 ujjnyira kitágultam. Dokinő a vizsgálásnál már a fejét is érezte az ujjával. Emiatt kapkodtak kicsit és szakadt a gátam... gyorsan vágták, hogy ne repedjek tovább. Kicsit több vért is vesztettem és mikor felálltam elájultam. Szerencsére nem kellett vérátömlesztés sokat pihentem, ettem, ittam és lassan a szédülés is elmúlt.

A gátam annak ellenére, hogy csúfosan felmondta a szolgálatot egy napig fájt. Szerencsém volt, mert a dokinő remek munkát végzett. Mikor összevarrta csak egy kicsit fájt utána egy napig majd soha.

Velem egy szobába volt egy másik nő, őt császározták, de szegény nagyon gyenge és megviselt volt. Egy napig oda sem hozták a babáját.

Most tervezzük a másodikat és remélem természetes úton sikerül őt is, de mindenkinél az van, amit az élet hoz. Mindegy hogy hüvelyi vagy császár minden nő hős, hogy kibírja az áldott 9 hónapot, amit mind tudjuk, hogy nem mindig áldás, majd megszülik és nevelik a gyerekeket.


Kívánok neked a későbbiekben zökkenőmentes várandóságot és szülést!

2019. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Alapvetôen nem kívánságmûsor. A császármetszés egy csodálatos életmentô beavatkozás, amivel egyszerre legalább 2 életet mentenek meg. De mint minden operációnak, a császármetszésnek is lehetnek szövôdményei. Sajnos ezekrôl nagyon kevés szó esik, és sok nô él abban a tévhitben, hogy a császár egyenlô a biztonsággal. (pl. Összenôhetnek a belsô szerveid császár után) A hüvelyi szülésnek is vannak lehetséges szövôdményei, de ha hagynak a saját tempódban vajúdni, nem próbálják gyorsítani a folyamatot, sokkal kisebb a szövôdmények valószínûsége. (pl.nem lesz szükség gátmetszésre, mert pont annyira kitágulsz és olyan pozíciòt vehetsz fel, hogy kiférjen a baba) Vajúdás közben pedig egy olyan hormonlöket termelôdik benned, amitôl meglepôen nagy fájdalmakat meglepôen hosszú ideig el tudsz viselni.
2019. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én nem bírom a fájdalmat, egyáltalán, nagyon féltem a szüléstől, mindenáron szerettem volna a császárt. Első baba, nem tudtam mire számítsak. Ehhez képest amikor jöttek a fajasok nem is voltam biztos benne hogy ez már az, csak amikor mertem és láttam hogy 5 percenként jönnek. 2 óra alatt meg lett a lányom, és ha tudtam volna, hogy ez "csak" ennyi, akkor nem parazom végig a 9 hónapot. Ki lehet bírni ezt a fájdalmat. 3 hete szültem, de azt mondom a másodikat sem szeretném másképp szülni.
2019. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!