Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40+ hetesen magas vérnyomás?

40+ hetesen magas vérnyomás?

Figyelt kérdés
40+3-nál járok. Már aznap hogy túl léptem a terminust magas vérnyomást mértek. Már ugye bent fekszek a kórházba. Kapok rá gyógyszert. De mégis miért lehet ez?
2019. szept. 1. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Ha bent fekszel a kórházban, nem tudod kinyitni a kis szádat és az ORVOST megkérdezni? Mellesleg 2019-ben illene képben lenni a terhesség dolgaival kapcsolatban. Két kattintás és még a guglin is találsz szakmai oldalakat.
2019. szept. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Hát ha épp a korházban fekszel akkor talán 1 orvos pontosabb választ tudna adni neked mint itt a válaszolok zőme.
2019. szept. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még ha reggel óta láttam is volna orvost. Vizit után küldött gyógyszert hogy vegyem be mert magas volt. Azóta se híre se hamva. De azért köszönöm a kimerítő válaszokat. Kár volt kiírnom. Inkább görcsölök rajta reggelig. Hátha még a szülés is megindul
2019. szept. 1. 21:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egy hete magasabb, igaz engem nem fektettek be, mert 100-110 az alap vérnyomásom,129-et mértek legutóbb, ők erre nem mondtak semmit, de én érzem. Toxémia gyanús egyébként, arra keress rá. Nekem a lábam is vizesedett, de az 2 hete elmúlt. Hacsak nem siet a babó, legközelebb azért megemlítem, hogy nekem ez azért magas, mert amúgy a béka feneke alatt van... Erre az értékre bogyó még nem kell, de jobb az óvatosság!

39hkm

2019. szept. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a helyzet az hogy a terhességi magas vérnyomás már önmagában toxémia. De nem minden toxémia súlyos. Vannak amiket teljesen jól kordában lehet tartani vérnyomás csökkentővel. A problémás toxémia ott kezdődik, ahol a vérnyomást nem lehet viszonylag normális keretek közé szorítani es/vagy megjelenik a fehérje vizelés.


A vizesedés alapvetően nem feltétlen gond, a legtöbb vízesedik a végére.


A toxémia kifejezés alapvetően elavult. Semmi közzé toxinokhoz. Sok nőgyógyász jobban szereti a terhességi magasvérnyomás kifejezést ugyanis ez a pontos megnevezés. De mint írtam van súlyos, közép súlyos, enyhe verziója.


Valószínűleg a tiéd enyhe ezért nem aggódnak különösebben. Vasárnap pedig a fű se nő a kórházakban, nem meglepo ha nem láttál orvost.

2019. szept. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért van ez, mert ha nem 40 hétig tartana a terhesség, akkor minden terhesség toxémiával végződne. A női szervezet ennyi ideig bírja ki azt a terhelést, amit a terhesség jelent, persze 1-2 hét túlhordás beleférhet, több viszont nem. Gondolom azért nem indítanak, mert ki lehet várni, hogy magától beinduljon a szülés. Folyamatosan mérik a vérnyomásod, ha feljebb megy, indítják a szülést, egyenlőre gyógyszerrel lent tudják tartani. Jó szülést kívánok!
2019. szept. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora taplók járnak erre, ne törődj velük! Nekem is ez volt , jellemzően. Terhességek legvégén felment a vérnyomásom. Nst-re mentem 40+3 napon. A vérnyomasomat is merték. No az 170/ valami volt. Hmm hmm, üljek ki a folyosóra es az ügyeletes megvizsgál. Zárt méhszáj, de nem mehetek haza. Terminus túllépés és ez az érték nem jó. Másnap reggel már 1 ujjnyi voltam. Kaptam vérnyomáscsökkentőt. Szóval a lenyeg,hogy ha a kh-ban vagy, akkor jó kezekben vagy és rendszeresen figyelni fognak, nst plusz vérnyomásmérés. Mennyire magas amúgy?
2019. szept. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik tudták normálisan válaszolni. Elmondanám hogy a kórházban nem volt orvos egyáltalán a nővér meg azt mondta hogy ezt az orvossal beszéljem meg. Orvos akkor lett mikor ma hajnalban behívták egy szüléshez.

Reggel azonnal beszéltem vele. Azt mondta hogy mivel más bajom nincs ezért egyenlőre csak gyógyszert kapok. De sűrűbben fogják mérni és ha baj van azonnal szólnak neki. Ne aggodjak nem lesz semmi baj. Amúgy 141 meg 149. Ilyeneket mértek. Most a gyógyszerrel úgy néz ki hogy jó

2019. szept. 2. 10:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Már bocs de csak ennyit irtál

40+3-nál járok. Már aznap hogy túl léptem a terminust magas vérnyomást mértek. Már ugye bent fekszek a kórházba. Kapok rá gyógyszert. De mégis miért lehet ez?

Talán ha pontosabban fejted ki akkor nem kaptal volna negativ kritikát

2019. szept. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Attól,hogy törölteted a kommentjeimet,még nem lesz jobb a helyzet. Orvost kérdezz, járj utána,ha nincs ott és ne itt kérj tanácsot.
2019. szept. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!