Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túl magas vérnyomás indokolhat...

Túl magas vérnyomás indokolhatja a császározást?

Figyelt kérdés

Otthon nyugalmi állapotban jó a várnyomásom 123-133 között mozog. De amikor megyek valahova, pl védőnő, vagy nőgyógyászat és aktív mozgás után - felöltözés után mér, akkor 144-148 is előfordul, de 140-en mindig túl megy stresszes feszült helyzetben is. És magamat ismerve vajúdás közbe tuti fel fog menni a francba.


Van itt valaki akinek ebben van tapasztalata, vagy tudja hogy működik ez?



2016. ápr. 2. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Sose volt gond a vérnyomásommal mégis megnézték amikor vajúdtam. Aztán gondolom ha baj van vele akkor ott az orvos, hogy eldöntse mi a teendő.
2016. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem nőgyógyásznál mindig magas volt, 140-150-160, ezért itthon mernem kellett napi háromszor és naplót vezetni, itthon persze jó volt, 110 körül. De én tudtam, hogy az oka a fóbiás félelem a nőgyógyászoktól, a dokim pedig megértette, nem is fektetett be. Szóba került a szülés is, én rettegtem tőle, de ő azon a véleményen volt, hogy próbáljuk meg, hátha sikerül, nem lesz gond, mert annyi hormonális változás van olyankor, hogy talán nem fog felmenni, és így lett. Soha nem látott a doki az esetemben normális vérnyomást, csak a szülőszobán, el sem akartuk hinni. Azóta is magas a vérnyomásom, ha nála vagyok, sőt már pánikrohamom is volt a jelenléte miatt, de a szülésnél nem vokt gond, az valahogyan más állapot vagy nem tudom.
2016. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, én ugyan ilyen vagyok sajnos gyerekkorom óta. Fehérköpeny-hipertónia... Amikor először voltam gondozóban bizony fölment 160/90 körülire is, annyira izgultam. Végig a terhesség alatt többször volt újramérésem (védőnőnél, gondozóban, CTG-n is) olyan csúnya érték lett. Az volt a szerencsém, hogy mindenhol normálisan álltak hozzá, nem kezdtek el sápitozni, meg tovább stesszelni, mindenhol el is mondtam, hogy velem ez van gyerekkorom óta. Viszont ehhez az is kellett, hogy végig szedtem a Dopegytet, plusz mindig tudtam lobogtatni a vérnyomásnaplómat, ahol jók voltak az értékek.


Ja és ami engem főleg meglepett, én is azt hittem, hogy vajúdáskor fölmegy majd az egekbe, de képzeld, abszolút nem! Mivel meg-meg szédültem a szülésznő rámért többször, és 120 per valamennyiket mért, én csodálkoztam a legjobban! Igaz az is, hogy 6-7 órát vajúdtam, a kitolásig nem jutottunk, mert császár lett rossz magzati szívhang miatt, de így nem hiszem, hogy kitolásnál gond lett volna a vérnyomással.


Szerintem neked is csak egy kevés Dopegyt kellene, nem sok napi 1-2 szem és te is nyugodtam lennél, ami a mi esetünkben már fél siker a jó vérnyomáshoz! Kitartás, nem lesz gond! ;)

2016. ápr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jé, de érdekes, a 2-es válaszoló is azt tapasztalta szülésél, mint én! :)
2016. ápr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem ezért volt programcsászárom. Kb. a terhesség felétől rezgett a léc, még éppen nem kaptam gyógyszert 140/90, 145/90-re, de aztán a 40. héten felugrott 170/100-ra, és pár napon belül megcsászározott a doki, nem kockáztatott a vajúdással. Mondjuk nálam megerősítő tényező volt, hogy az utolsó pillanatig totál zárt volt a méhszáj, eltartott volna még egy darabig ez az állapot.
2016. ápr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)


5-ös. Nekem is zártak a viszonyok, és eddig baba mozgáson kívül nincs más. Bár doki meg védő nő is kérdezgette hogy méh izom mozgás - keményedés volt e már, de nem.

33 hetes vagyok, csak a vérnyomásom miatt "fáj" a fejem mert az egyre rosszabb lesz, ahogy haladok előre. Ebbe valószínűleg a plusz súlyfelesleg is benne van.

2016. ápr. 2. 21:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Én borzasztóan stresszes vagyok, ha mérik a vérnyomásomat, nagyon fel tud menni. Nekem végül császár lett, mert nem tudták a kórházban levinni.
2016. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem is azért csàszàroztak mert nem tudtàk beállítani.
2016. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A végén én is 170/90-nel voltam itthon, illetve ébredtem reggelente. Szerencsére nem fektettek be. Kitartás! Így van esély, hogy kicsit előbb fogsz szülni. Engem emiatt a 38. héten császároztak.
2016. ápr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pusztán emiatt nem.

Én toxémiás voltam és úgy volt, hogy természetesen szülök. Folyamatosan nézték a vérnyomásomat, naponta háromszor vérnyomáscsökkentőt szedtem, ennek ellenére ugrott fel a vérnyomásom, így már úgy volt, hogy indítanak, de közben magától megrepedt a magzatburok. Szó nem volt császármetszésről, már a tolófájások jöttek, amikor is kiderült, hogy császározni kell, de nem a toxémia, vagy a vérnyomás miatt, hanem mert rájöttek, hogy nem is fekszik jól, rosszul állt a feje, illetve nagyobb volt a babám, mint amit meg tudtam volna természetes úton szülni.

2016. ápr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!