Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császárom lesz ....

Programozott császárom lesz . Kérhetem, hogy altassanak spirális érzéstelenités helyett?

Figyelt kérdés

Probáltam a spirális érzestelenitést már , nekem szörnyű ,,élmeny" volt . Tényleg ...

Lehet lérni altatást ? Volt aki kérte spirál helyett közületek ?


2019. szept. 8. 12:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
És leírja ötödjére is, hogy spirális. Nem hiszem el. Minek szaporodik valaki ennyi ésszel?
2019. szept. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

SPINÁLIS. Marha bonyolult szó, tényleg.


És NEM, NEM kérheted. Ugyanis az altatószer a magzatba is átmegy, légzésdepressziót okoz, ahogy már leírták. Gondolom egy édesanyának fontosabb, hogy a GYEREKÉNEK jó legyen, mint az, hogy neki, igaz?

2019. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
35%

Baxus, nyugodjatok már le. Az én gépemen is átírja a szótárprogram. A spirális is egy értelmes szó és hoyg őszinte legyek, én sem nézem vissza mindig, hogy pontosan írtam e vagy sem.


Amúgy meg surgossegi csaszarnal altatnak, mert gyorsabb és biztosabb. Tervezettnél meg ha azt mondja a páciens, hogy fél a spinálistól, ugyanúgy altatás lesz. Pl egy panikbeteget az életben nem fognak tudni spinalissal műteni, altatni kell. A gyereknek nyilván jobb, ha nincs altatás, de a műtét gyors, konkrét veszélyt az altatószer nem jelent a babára.

2019. szept. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%
13as te orvos vagy hogy így tudod? Az én fiam konkrétan ez miatt volt két napig intenzíven...
2019. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%

" konkrét veszélyt az altatószer nem jelent a babára."


De jelent, le is írták, hogy mit. És a "félek a spináltól" nem indikáció az altatásra.

2019. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
7%
Nem vagyok orvos. Ha nagy kockázatot jelentene a babára, akkor surgossegi császárnál se altatnának. A félek tőle pedig igenis indikáció, ugynais ha anyuka panikrohamot kap az érzéstelenítésnek, akkor a, lebénulhat és b, úgyis elaltatják.
2019. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül preferálják a spinális érzéstelenítést. Ilyenkor sokkal nagyobb az altatás rizikója. A terhesek mindig tet gyomrúnak tekintendők, vagyis az átlagosnál sokkal nagyobb az esélye annak, hogy a gyomortartalom a tüdőbe kerül, aminek igen súlyos következményei lehetnek (tüdőgyulladás, tüdőtályog, szepszis). Másrészt az altatószerek átmennek a placentán és a babában légzési rendellenességeket okozhatnak. Ezen kívül simaizom-ellazulást is csinálnak, így altatásnál megnő az atóniás vérzés veszélye.

Tényleg csak igazán sürgősségi esetben altatnak császármetszéshez, vagy ha az anyának olyan betegsége van, ami miatt nem lehet megszúrni (vérlemezke-hiány, agyi nyomásfokozódás, korábbi gerincstabilizáló műtét...).

Szóval ebben a helyzetben ez nem igazán választás kérdése. Egyébként meg a nőgyógyásznak sem mondod meg, hogy hogyan operáljon, akkor az anesztes dolgába miért szólnál bele!

2019. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!