Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ismeri valaki pontosan mit és...

Ismeri valaki pontosan mit és hogyan kell intézni, ha szlovák állampolgárságú házaspárnak Magyarországon születik babája?

Figyelt kérdés

2012. máj. 22. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Az apai név felvételéhez minden ugyanúgy zajlik, mint a magyar állampolgárok esetében anyakönyvvezető és közjegyző. Igazolni kell, hogy házasok vagytok, illetve, hogy Magyarországon nem vagy házas, csak ez az egy házasság áll fenn, illetve, hogy nem vagy bejegyzett élettársi viszonyban. (még az is előfordulhat, hogy házasság esetén efölött a gyerek anyakönyvi kivonatának igénylésekor szemet hunynak).A kórházi ellátás, illetve tartózkodást valószínű, hogy a távozás napján ki kell fizetni, ugyanis azt nem fizeti a TB, persze ha bejelentett munkahelyről van szó itt Magyarországon, ez a dolog nem áll fenn.

Amennyiben családtámogatásra is tart valaki igényt, mint letelepedett/bevándorolt, akinek állandó tartózkodási engedélye van, úgy egyszerűen csak a Magyar Államkincstár oldalán letölthető igénylőlapját ki kell tölteni és csatolni a Magyarországon kiállított személyigazolvány és egyéb kért okmány másolatával. Ha nem magyar az útlevél, nem fogadják el mint személyazonosító okiratot (én 5 hónapig harcoltam velük). Továbbá szükséges a támogatáshoz, hogy a kismama terhessége alatt legalább 5 alkalommal megjelenjen terhesgondozáson itt Magyarországon, amiről a terhes kiskönyvbe pecsétet kap igazolásként. Remélem tudtam segíteni.

2012. máj. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ.

Úgy látom Te is végigjártad a bürökráciát. Lehetne még pár kérdésem?

Amit írtál a házasság igazolásáról meg hogy nem vagyok Magyarországon házas meg ilyenek... Ez hogy működik a gyakorlatban? Milyen papírt kell vinni? Ezt még a kórházban intézik?

A kicsinek adnak ideiglenes magyar anyakönyvi kivonatot? Hogy kell intézni utána a szlovákot?


Lakcímkártyát adtak a magyar anyakönyvi kivonatra?


Nekem van magyar TAJ kártyám, úgy hallottam akkor nem fog kelleni fizetni a kórházban nekem se, és a baba után sem.


Még van egy kis időm a szülésig, remélem, addig sikerül kideríteni mi kell. Csak mindenhol mást mondanak... Ezért nagyon örülök, ha tudsz tanácsot adni saját tapasztalatból. Előre is köszönöm.

2012. máj. 23. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!