Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szules utan valtozott a...

Szules utan valtozott a kapcsolatotok a ferjeddel? Jo vagy rossz iranyba?

Figyelt kérdés
Elso babankat varjuk, 3 honap mulva megyek szulni. Persze mar izgatottan varjuk, ferjem szerint jo iranyba fog megvaltoztatni minket, szerinte jobban osszekovacsol, felelossegteljesebbek leszunk, stb. En viszont attol tartok, hogy a gyereksiras es az almatlan ejszakak a hazassagunk rovasara megy. Mik a tapasztalataitok?
2019. szept. 23. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Én azt gondolom, hogy ha két ember gyereket vállal, szeretik egymást együtt vannak évek óta, akkor hasonló értékrenddel rendelkeznek. Ez a nevelés miatt lehet fontos, pl hogy a gyereket következetesen neveljétek együtt, ne az legyen, hogy az egyik megenged valamit míg a másik nem. Nálunk a férjemmel pl ugyanazt nem engedjük, csak más módszereink vannak. Ezt nehéz volt nekem leküzdenem, hogy én mashogy csinálnám, de muszáj mert másak vagyunk és a gyereknek erre is szüksége van.

Az első időszak baromi nehéz, de ha szeretitek, tisztelitek egymást nem lehet baj. Sokat fogtok éjszakázni, ha valami nem tetszik neked (akár csak a hormonok vagy a fáradtság miatt) ne ellenségeskedjetek hanem próbáljátok megbeszélni mi zavarja a másikat.


Egyébként en is 3 hónap múlva szülök, de nekem a második baba :)

2019. szept. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha mindkét fél akarta a babát,nyilván tudják,hogy lehet sírósabb lesz.Ezért mindketten felkészülnek rá.Amelyik házzasságot megrpntja,az valíszínűleg baba nélkül is megromlott volna,csak később.
2019. szept. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek a rovására ment,mert mindketten kialvatlanok voltunk. A szülésnél majdnem ott maradtunk,egy traumatikus rossz élmény volt. A kislányunk nagyon hasfájós volt. Császáros voltam,hetekig fájt.Úgy éreztük, hogy sosem lesz vége. Sokszor össze vesztünk,de emellett voltak nagyon szép őszinte pillanatok is,mert hiába veszekedtünk, mindig egymást támogattuk. Főleg ő engem. A férjednek is igaza van,mert egy jó kapcsolatot megkoronáz egy kisbaba érkezése,de hetek, akár hónapok kellenek, hogy mindenki bele szokjon az új helyzetbe, hogy már hárman vagytok. A kapcsolatunk csak erősebb lett. Jobban meggondoljuk, hogy ér-e annyit, hogy össze kapjunk butaságokon. Itt van a lányunk,a mi felelősségünk és együtt szeretetben kell felnevelnünk, ahogy a kistesóját is,aki itt van a hasamban. Alig várjuk, hogy megszülessen. Már nem izgulunk,mert tudjuk, hogy az eleje sosem könnyű,de mivel van már egy kis tapasztalat így nem fogjuk annyira túl izgulni. Ne aggódj,minden rendben lesz,ha szeretitek egymást és meg tudjátok beszélni a gondjaitokat. :) Minden jót kívánok nektek!
2019. szept. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk mindkettő igaz :) amolyan, amit túlélsz, az megerősít jelleggel. A gyerekekkel mi is felnőttünk.
2019. szept. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Más lesz a házasság, nem lesz ugyanolyan spontán, mint előtte, de sokkal érettebb lesz, más súlyt kapnak a tettek.

A férjem szüléskor először foghatta meg a lányunkat, engem még varrtak , így pár órát nála volt. Teljesen elcsavarta a fejét, azóta is mindenre képes érte. Én nagyon lassan kezdtem csak fogyni, de egyszer se vetette a szememre, sőt büszke rá. Nem mindenki várja el, hogy a felesége szülés után egy héttel modell alkatú legyen és máris házi tündér, 3 fogásos vacsorával várja és csillogjon a ház. Ő boldog, mindenben segít, mert ezen az áron lett kislánya. Én értük áldoztam fel sok időt, a testi épségemet (császáros komplikációk) és érzékeli, mennyit jelent ez.

Nem törvényszerű, de értelmes férfi felfogja, mibe kerül a nőnek a szülés és a baba gondozás. Ne aggódj előre, csak beszélgessetek arról, mi lesz más a baba érkezése után.

2019. szept. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Szülés után az első 3hónap volt az ami kaotikus. Persze tudtuk van olyan, hogy sírós, hasfájós baba. De nem gondoltuk, hogy ez a való életben mit is takar. Nem tud kakilni, dugdoss csövet a fenekébe hajnalok hajnalán,nem tud szopizni, rossz a tápszer, akkor 4.bevált, kiderult, hogy tejfehérje allergiás tiszta ekcémás lett. Óramű pontossággal este 6-hajnal 2ig sírt, utána 2óra alvás és kezdtük előről. Konkrétan a nem alvás, az egymás között levezetett feszültség és tehetetlenség az ami nagyon nehéz volt. Tényleg az volt, bármennyire is szerettem eltávolodtunk. De utána sikeresen visszarendeződött minden. Azt gondolom ez tényleg megerősített minket így utólag.
2019. szept. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első időszak nehéz lesz, mert nem lesz időtök egymásra, de ez csak pár hét és a baba most érdekesebb lesz :), később kicsit oda kell figyelni, hogy újra törődjetek egymással is. Nekünk jobb lett a kapcsolatunk. :) Boldog babázást!
2019. szept. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk sokkal jobb lett a kapcsolatunk gyerekvallalas utan. Osszekovacsolt minket. Elotte sokkal tobbet vitaztunk, de most kb kethavonta van egy kis vita . Szoval tevhit, hogy a gyerekkel majd rosszabb lesz a kapcsolat. De mondjuk ehhez kèt fèl kell. Van olyan helyzet, amikor a nö szules utan les*arja a pasit, elhanyaholja, es csak az anya szerepet tolti be. Nő elfelejt lenni. Szerintem az is fontos, hogy a gyerek szuletese utan ne felejtsuk el egymast . Ne csak anya apa szerep legyen. Nem szabad hagyni hogy kihuljon a kapcsolat. Rengeteg valas van mostanaban. Es altalaban gyerek utan valnak el az emberek. Erdemes elgondolkozni miert van ez.
2019. szept. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!