Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A gyereketek szuletese utan...

A gyereketek szuletese utan nem valtozott meg a kapcsolatotok az anyosotokkal? Jo vagy rossz iranyba?

Figyelt kérdés

Nehezen viselem a 'jotanacsokat':-).. en tulzom el vagy tenyleg ilyenkor megkattannak a nagymamak??

Pl: 2 napos a gyerek, meg nem indult be a tej es felhiv, h 'ehezik meg a kisunokam??', 2 honaposan: 'nem erzem ugy, h az anyatej miatt nagyon hozzam van kotve a gyerek, kene neki pureket adni h ne legyen ennyire ram utalva'. folyamatosan mondogatja, h ' te vagy az en kisfiam'.. tenyleg.csak en lettem a gonosz meny es ugrok mindenre vagy szerintetek se teljesen normalis ez igy??



2014. okt. 30. 08:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Ennyiből nem tudjuk megítélni, hogy túlzol-e vagy sem. Fontos a hangsúly, mármint hogy hogy mondja anyós, vagy a kapcsolatotok minősége. Egyébként ha zavar, ne foglalkozz vele, csináld, ahogy tudod!
2014. okt. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Eddig joban voltunk, vagyis olyan semleges. Nem veszekedtunk, heti egy ebed, megbeszeltuk h milyen az ido meg h kivel mi van mosanaban es ennyi:-). Amiota.megvan a kicsi azota majdnem napi szinten hiv es mindig van valami jotanacs a mondandoba. En kicsit erosnek erzem egy anyanak azt mondani, h nem jo ha a 2honapos gyerek ram van utalva, megis kire legyen? v eleg banto megkerdezni h ehezik e meg a gyerek, lehetne.ugyis, h es beindult a tej, v erzed h befog? stb
2014. okt. 30. 08:36
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Igen, lehet bántó. Most hogy olvasom, amit írsz az jut eszembe, hogy vajon mi a jobb. Például az én anyósomat egyáltalán nem érdekli az unokája, meg nem kérdezné, hogy hogy van, mi újság vele. Pedig gyönyörű, egészséges 6 hónapos kislány. Anyós otthon van, nyugdíjas semmi fontos dolga nincs, el nem jönne hozzánk, ha nagy ritkán hívja a fiát, akkor sem kérdezi meg, hogy hogy van a kicsi. Engem ez bánt, téged meg a túlzott beleszólás. Kár, hogy nem találják meg az arany középutat! Kitartást hozzá!
2014. okt. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hat egyik sem szerencses, be kene atlagolni oket:-). sok boldogsagot nektek a baboval!
2014. okt. 30. 08:44
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Köszi, Nektek is!
2014. okt. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a kapcsolat előtte is ilyen volt, csak a kisunoka előhozza ezeket.


Nekem pl olyan semleges volt a viszonyom anyósommal. Voltak bunkó beszólásai, de elengedtem a fülem mellett. Gondoltam azt az 1-2 órát kibírom, ennyi. De visszagondolva ezek igen bántó, sértő, gondolkodás nélkül kimondott beszólások voltak.


Aztán a baba érkezésével minden megduplázódott. Ő, mivel hát mégis csak a nagymama, feljogosítva érezte magát arra, hogy bármit véleményezzen. Mégis csak felnevelt x gyereket (természetesen tökéletesen), ő aztán tudja mit kell csinálni. Én meg, ügyetlenkedő kezdő anyuka voltam, sajgott a gátsebem, tükörbe sem tudtam nézni olyan rondának láttam magam, hetek óta nem aludtam 2-3 óránál többet és folyamatosan pattogtam a gyerek körül... hát igen, nyilván jóval érzékenyebb voltam az ilyen beszólásokra. Duplán fájt minden, mert úgy éreztem a lelkemet is kiteszem mégsem kapok egy jó szót sem. Szóval ez a kettősség csak még tovább ront a helyzeten. Másfél éves a babám és volt már balhé is bőven, jelenleg próbáljuk maximálisan nem belevonni az életünkbe, minél kevesebbet tud, annál kevesebbet tud kritizálni. Egyébként segíteni szinte semmit nem segít, párszor rábíztuk a babánkat de nem működött, így inkább nem próbálkoztunk többet. Szóval a lehető legrosszabb, mert beszólogat és kritizál, de csinálni nem csinálja...


A nemtörődöm anyósfajtát nem ismerem, de vakon mondom bárcsak olyan anyóst fogtam volna ki...

2014. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem te túlzod el, tényleg megkattannak, legalábbis jó részük. Az a részük, akinek addig is volt hajlama a beledirigálásra.

Kérd a férjed segítségét, együtt talán le tudjátok állítani az anyósodat.


Nálunk is kellett néhány megsértődés, mire eljutottunk ide. Persze a határokat állandóan feszegeti, így résen kell lenni. Pedig egyszerűbb lenne, ha nem kéne ügyelni arra, mikor, mit mondunk el, nehogy kapjuk a kioktatást.

2014. okt. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk APÓS szólt bele! Végül férjem leállította, megmondta konkrétan, h senkit se érdekel a véleménye. Ilyen esetben leginkább a saját gyereke tudja leállítani szerintem, meg inkább neki van joga, hisz pl. férjem tudja,h az apja nem volt épp mintaapa.
2014. okt. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Rossz irányba. Addig se volt fényes, én nem szerettem, mert engem már a saját szüleim sem kezeltek évek óta gyerekként, és bäszta a csőrömet, hogy egy vadidegen nő meg fogyatékosként igyekszik kezelni, és mindent megtesz, hogy a 35 éves fiát is lenyomja a hülye gyerek szerepbe. Én meghúztam a határaimat, de ő nem értett belőle a fia többszöri értelmes magyarázata ellenére sem. Így inkább egyszerűen kerültem, mert nem állt szándékomban kőbunkónak lenni, csak azért mert ő hülye és hogy utána meg előadhassa a manipulálásos magánszámát arról, hogy ő az áldozat én meg a szemét.


A gyerektémánál ha csak érintőlegesen feljött, már akkor igyekezett beleszólni, hogy mikor meg ilyenek. Gondolhatod mikor manifesztálódott is az egész...


Amúgy én azt mondom jobb az amelyik leszar. Az legalább nem mászik a képedbe állandóan a hülyeségeivel. Jó, jó néha lehet, hogy zavar, hogy nem foglalkozik veled, de még mindig sokkal jobb az, mint aki állandóan a nyakadba liheg és hülyének néz.

2014. okt. 31. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Na te szegény... neked is kijutott. ;-) 17 éve küzdök a sárkánnyal, írok neked pár sort vígasztalásul. :-D A lányom születése azt hozta ki a boszorkányból, hogy ő úgy gondolta, hogy nagymamaként már jogosult arra, hogy csak úgy, bejelentés, kopogás, stb. nélkül bejárhat hozzánk akkor is, pl. ha én épp szoptatok, vagy a wc-n ülök nyitott ajtónál persze, mert a totyogó babám ép farkasszemet kíván nézni velem.... Anyóspajtit ezek nem érdekelték! Ő csak jött, mert hát ő a nagymama! Meg persze az is természetes, hogy kulcsa lett hozzánk, mert bármi lehet, ájultan feküdhetek a padlón, de nincs semmi vész, mert akkor ő be tud jönni, meg egyébként is éghet a ház, folyhat a víz, mi csak hülye gyerekek vagyunk, stb. stb. stb...... bla-bla-bla... no szóval kell egy anyósnak kulcs, ne legyünk már ilyen modernek, ez mindig is így volt! :-D ÉÉÉN hülye meg éééévekig úgy-ahogy kussoltam, és úgy-ahogy tűrtem! ÉÉén hülye barom! Vissza-vissza szóltam, de komolyabb lépéseket nem tettem, így persze nem változott semmi. Mindig feszegette a határokat, és mindig visszatolta a képét és helyét arra a szintre, ahonnan sikerült egy kicsit visszataszítanom.... No és persze a komolyabb problémák mellett a bosszantását is elviselhettem évekig, pl. hogy azt is hallgattam, hogy én ezt vagy azt nem tudom, ő viszont tudja, mert ő kettőt felnevelt, nem is akárhogy... Ő már 20 éve főz, de persze ehetetlen a főztje, meg nem így kell porszívózni, mégis őt ette meg a kosz..... Persze egy idő után már visszaszóltam, mert azért az évek engem is edzetté tettek, de mint írtam az előbb, komolyabb, drasztikusabb lépésre soha nem szántam el magam, mondván, hogy azért mert ő tahó, én még nem leszek az.... Na de aztán nálam is betelt végre az a bizonyos pohár..... gondolhatod. :-D Az egyik komolyabb beszólása után nem szóltam vissza... hagytam, hadd mondja, hadd mondja.... majd amikor "befejezte", hóóóót nyugodt ábrázattal megmutattam neki, hogy hol az ajtó, de még a lakáskulcsunkat is azon nyomban ott helyben visszakértem tőle. Akkora tágra nyílt szemeket nem láttam még soha! :-D Egyébként ekkor jött a legnagyobb színészi alakítása, Gobbi Hilda a nyomába sem érhetett volna! :-D Hát ugye ezt a sztorit el kellett gyorsan panaszolnia a fiacskájának egy rögtönzött szívroham kíséretében. :-D De szerencsére a párom is már ismeri Őt, és tudta, hogy nagyon-nagyon-nagyon-nagyon sokkal "osztania" kell a történetet. Sajnos ő sem akart visszaszólni az anyjának, mert konfliktus kerülő, így nekem kellett, aki szintén az, de hát valakinek keménynek kell lenni, ha vissza akarjuk kapni az életünket. :-D S igazából most van csak nyugi, kb. fél éve, mert ez után a sztori után volt még egy kedves közeledése, de akkor meg úúúúúgy elküldtem a búsba, hogy azóta meg szóba sem állok vele, és még bejelentés (könyörgés) ellenére sem teheti be a lábát hozzánk. Ne gondold azt, hogy én vagyok a szemét.... az én anyósom a durvábbik fajtából való. Hosszú-hosszú zsarnok év áll mögötte.... És nagyon alattomos és alamuszi... pl. akkor is átjött hozzánk, amikor mi dolgoztunk, és nem is voltunk itthon. Ilyenkor alaposan átkutatta a lakást, és még a szexibb bugyijaimat, melltartóimat, sálaimat, parfümjeimet, stb... is lenyúlta. Ezekről is vannak kemény sztorijaim, mert ezeket a párom vagy apósom találták meg nála, és azokat a sztorizásokat, hogy hogy kerültek oda érdemes lenne könyvbe foglalni. :-D Egyszóval beteg alaphangon, nem tud leszakadni a fiáról sem, és ráadásként még olyan féltékeny is, hogy emiatt képes kivetkőzni magából, és megtesz bármilyen durva dolgot. Ahogy írtam, alattomos, alamuszi, érzelmileg zsarol, mikor érzi, hogy már semmivel nem tud manipulálni, akkor zsarolni kezd.... Gondolom ez amit ide leírtam, most nagyon kegyetlenül hangozhat a megfogalmazás miatt.... azt hihetitek, hogy én vagyok a tahó, de ha csak a századát kaptátok volna annak amit én a hosszú évek alatt kaptam, még fel is tennétek nekem a kérdést, hogy miért húztam eddig? :-O :-D Egyébként erre a válaszom az, hogy 1) szeretem a páromat, és nem akartam, hogy szenvedjen, pláne az milyen rossz neki, hogy az a két nő van viszályban egymással, akiket a legjobban szeret a világon... 2) én sem szeretem a vitát, kerülöm a konfliktusokat, így aztán sokáig tűrtem. De megtanultam, hogy nem szabad, mert az ilyen ember megfoszt az emberi mivoltodtól! Egyre jobban rád/rátok telepszik, ha hagyod! No szóval fel kell venni a kesztyűt, és bizony ha a saját életedet szeretnéd élni, muszáj a helyére tenni a dolgokat. De fel a fejjel! Ez nem lehetetlen! Csak tedd meg! Ha már most nem állítod le, akkor keserves éveknek nézel elébe. ;-) Légy határozott! És igen, tedd helyre a mamát! Pl: szólj vissza hogy, nem az ő kisfia, hanem a te kisfiad.... és a kérdése, hogy nem érzed-e úgy..... dehogynem! Úgy érzed te is! És akkor mi van? Te ezt tartod normálisnak, és ez így lesz! ;-) Egyszer-kétszer majd levegőhöz kapkod, talán majd ott is lesz színészi alakítás, mert azért az legtöbbször nem maradhat el, de hát ezen az úton végig kell menni a boldogság érdekében. (Tudod a mai világban már nem a hercegnek kell megküzdenie a sárkánnyal, hanem nekünk! :-P :-D )Azért remélem, hogy senkinek sincs olyan borzasztó anyósa, mint nekem. ;-) És ezt most komolyan mondom! ;-)
2016. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!