Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek kérjek epit vagy...

Szerintetek kérjek epit vagy ne ha most úgy érzem megbirom csinni nélküle?

Figyelt kérdés

Igazából biztos azért nem félek tőlle mert fogalmam sincs mi az a mensi fájdalom, sosem fájt.

Mondtam a dokinak, hogy próbáljuk meg nélküle de ha nagyon beleakarok halni legyen lehetőségem mégis kérni. Azt mondta jobb lenne ha eldönteném ő javasolja, mert az ilyen nők általában a végére üvöltöznek, hogy kell de addigra nincs idő beadni.


2019. szept. 26. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs lehetőség rá, így 2 gyereket szültem nélküle. Nem mondom, hogy a végén nem jött volna rosszul, de igazából akkor már állítólag mindegy hogy adtak e vagy sem, mert az így is úgy is fáj. Előtte meg nem olyan vészes szerintem. Szóval nem éreztem úgy, hogy hiányzott. Az viszont zavart, hogy lehetőség nincs rá. Azért az mégiscsak biztongás érzetet ad.
2019. szept. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jézusom nem tudom miért írta át a csinálni szót csinnire , bocsi.
2019. szept. 26. 16:43
 3/10 khniki ***** válasza:
38%
Én teljesen kussban vajúdtam még a legdurvább fájásoknál is. Egyébként a mensi görcs része abszolút kibírható, sokkal rosszabb vokt a derékba sugárzó fájdalom, ahogy tolta szét a medencét. De eszembe sem jutott érzéstelenítést kérni, én meg akartam élni a szülést teljes valójában. És nem kell beledögleni, hidd el. :) Maga a szülés (kitolás) meg már nem fáj.
2019. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérj. Nekem világ életemben olyan erős fájdalmaim voltak minden hónapban menzeszkor hogy volt amikor az ágyban össze görnyedve feküdtem míg a gyógyszer le nem csillapitotta. Volt hogy 3 felé fájdalom csillapító volt bennem délelőtt és még csak nem is csillapitotta. Sokszor hánytam is. Én előre mondtam a dokinak, hogy nem akarok feleslegesen szenvedni ha van ilyenre lehetőség manapság, szóval majd szeretnék élni vele. Végül nem sikerült, mert a dokimat későn értesítették (ő adta volna be, mert anesztes is egyben), épp a kitolásra esett be. 5 óra vajúdás volt, vegulis ebből 4 óra olyan volt a mint legrosszabb menzesz görcsöm úgy megduplazva. Fogat osszeszoritva kibirtam. Utolsó fél óra volt a nagyon rossz ott már majdnem sírtam hogy de én ezt nem bírom ki (üvölteni nem üvöltöttem, én amugyis csendben szenvedő típus vagyok, de sírni majdnem sírtam). Utólag vissza gondolva, azért jó lett volna ha nem veszik félvállról mikor kértem hogy adjanak epiduralt, de leráztak annyival hogy majd a dokim jön és ő adja be. Ha kösz. Nem kaptam hiába kértem. Ha megint szülnék, kérnék. És biztos hogy erélyesebben, nem hagynám magam lerázni mint legutóbb....
2019. szept. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

" ő javasolja, mert az ilyen nők általában a végére üvöltöznek, hogy kell "

Ez csak nákam veri ki a biztosítékot?


Egyébként, pedig mi van akkor ha üvöltesz a fájdalomtól???

Nem mindenkinek egyforma a fájdalomküszöbe!

Semmi baj nincs azzal ha ordítasz. Ha valakinek nem tetszik, ne menjen szülészetre dolgozni!

A nők többsége nem a csendben hang nélkül szülök típus.

És nincs is ezzel semmi gond!!!

Nehogy már azért kérj epit, mert zavarsz mást a szüléseddel!

Több évezreden át kibírták a nők a szülési fájdalmakat. Tehát nem kibírhatatlan.

Nincs azzal baj ha nem akarod h fájjon, ezért jó h van lehetőséged csillapítást kérni. De ne azért tedd mert pár PARASZT "elítél" az üvöltés miatt.

2019. szept. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért abba ne éld bele magad, hogy csak mensi-szerű fájdalmaid lesznek. Viszont azt beszéld meg az orvosoddal, hogy akkor szóljon, amikor MÉG be lehet adni az eda-t! Mert pl 4 ujjnyinál már nem, sőt valaki 3-nál sem akarja már beadni.
2019. szept. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hidd el kibirhato...


Legalabbis nekem az volt. Engem a kitolas sem akasztott ki. Inkabb utana mikor szedtek ki a lepenyt na az fajt !

2019. szept. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elso szulesem katasztrofalis volt, elhuzodo, rendszeres 5perces fajasoktol merve 22 ora, ekkor mar nem aludtam kb 40oraja, az epi megvaltas volt mert az hittem ott halok meg, nem kiabaltam.


Masodik szulesem, szinten sokaig tartott, kb egy napig, de teljesen jol viseltem a fajasokat, mire beertem a korhazba lehetoseg se lett volna epit kapni, kitolasnal egy kicsit "kiabaltam".


En azt mondom, ha nem akarsz szenvedni kerj, ha meg akarod probalni nelkule, akkor mond az orvosnak, h figyelmeztessen az utolso pillanatban, mikor meg be tudja adni.

2019. szept. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát én eléggé szenvedtem a második szülésemnél, de az epitől még annál is jobban rettegtem, így tuti nem kérnék a helyedben.

Aztán nem jött ki a lepény, és adni akarták az epit, de mondtam, hogy abba nem megyek bele, inkább altassanak, ott az anesztes mondta, hogy ő nem javasolja, de végül beszélt a felettesével, aki jóváhagyta, így megmenekültem tőle.

Amúgy kicsi a fájdalomküszöböm, nem üvöltöztem, de hangosan nyögtem, senki egy büdös szót nem szólt miatta.

2019. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez annyira egyéni minden egyes szülésnél. Lehetetlen elôre megmondani, milyen fájdalomcsillapításra lesz szükséged. Az orvosod viszont bunkónak tûnik. Jól gondold meg, hogy vele szeretnél-e szülni.
2019. szept. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!