Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek EDA-val vagy nélküle?

Szerintetek EDA-val vagy nélküle?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 01:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Hmmm...ezt itt sokan kerdeztek mar....Hat persze, hogy Epidural! Ha nem muszaj, miert is szenvednel?!

En 36 orat vajudtam fajdalomcsillapitas nelkul. Megvaltas volt a maradek 5 ora tuvel( vagy akarmivel) a gerincemben!

2013. jan. 24. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

Majd meglátod, mennyire fáj, hogy kéred, vagy kéred;)

Nagyon fogod kérni:)))

2013. jan. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
MAjd látod, mennyire bírod. Az elsőnél nem is jutott eszembe, nagyon fájt, de bírtam, de a másodiknál megváltás volt:D
2013. jan. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Hát nálunk ezt a kórházban fel sem ajánlották,hogy lehet ezt kérni.

8 órát vajúdtam ,rettenetesen fájt,de kibírtam.

Ha most mennék szülni most sem kérnék.

2013. jan. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Nekem már korai terhességnél előadta mindenki a borzalmakat, szóval én azért kicsit aggódtam, majd hogy bírom, és mivel nem szerettem volna ott azzal égni, hogy ordibálok, mint a másik szülő anyuka, gondoltam, én kérek. Nem bántam meg. Ha megint szülnék, tuti, hogy nem gondolkodnék rajta, EDA-val szülnék újra. Áldom a nevét annak, aki ezt kitalálta. Tényleg igaz, amit előttem írtak, minek kínkeservesen szenvedni, amikor itt a lehetőség, hogy pozitív élmény maradjon a kisbabád világrahozatala. Minden jót!
2013. jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
A szülést ugyanúgy végig csinálod akkor is ha a vajúdást nem szenveded végig és marad elég erőd a kitoláshoz és nem mellesleg fel is gyorsítja a tágulást. 7 óra alatt meglett a fiam. 4 óra EDA nélkül 2 vele és a kitolás előtt 1 órával megint nélküle, de másfél órát varrtak utánna (vákuum rövid köldökzsinór miatt lepényleválással, a seggemig felvágtak szószerint! a hüvelyfalat és a méhnyakat is varrni kellett) akkor igazi megváltás volt!
2013. jan. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Ma 7.45 én is azt mondtam, hogy legközelebb se kérek, pedig én 12 órát vajúdtam az elsővel és nem 8-at, nem kértem, kibírtam, nagymellénnyel mondtam, hogy a másodiknál se kell, én ezt a babát is megszülöm nélküle.

Aztán örültem, amikor felajánlották, mert azt hittem ottmaradok:) Nem mellesleg pedig ha nem kapok EDA-t lehet, császár lett volna a vége, mert rendes fájások ellenére sem tágultam, még a lórúgásnyi adag oxi sem segített, megállt 2 ujjnyinál, és onnan sehová. Ekkor javasolta a doki meg a szülésznő az EDA-t, mondván, hogy az segíthet gyorsan tágulni, így elkerülhetjük a császárt - igazuk is lett, összesen 50 percig voltam érzéstelenítve, és teljesen kitágultam, rá 20 percre meg is született a baba. MOst már azt sajnálom, hogy nem hamarabb kértem, mert az a néhány óra brutális volt. Pedig a fiammal is nagyon fájt, azt hittem ennél jobban nem tud fájni. De tud:(

Úgyhogy előre sosem tudhatod, hogy fogsz-e kérni, vagy sem, majd ott meglátod, mennyire bírod:)

2013. jan. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy dolog miatt nélküle a következő: leálltak tőle a fájásaim, rengeteg oxitocint kaptam, mire a kitolási szakaszhoz értünk elmúlt a hatása és a rengeteg oxitocin epidurál nélkül... Horror :( Valamint az oxi túl erős fájásokat csinált és szegény babám belekakilt a magzatvízbe, fertőzést kapott, 10 nap NIC :(


De ez egyedi eset!

2013. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Soha többet. Leállította a tágulást,majdnem császár lett ,pedig nagyon jól indultam.
2013. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia

7:45-ös vagyok.

Igazad van.

Nem is vitatkozni akartam.

Csak most még így érzem!

Aztán majd a helyzet hozza magával,hogy mi lesz a következőnél:)

Nem EDA ellenes vagyok!

2013. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!