Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyivel könnyebb vagy...

Mennyivel könnyebb vagy nehezebb a szülés ha már egyszer szültél és nem is olyan régen?

Figyelt kérdés
2 eve.
2010. júl. 16. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
16 hónap volt a két szülésem között. a 2.-nál az első fájástól a baba megérkezéséig 3 óra telt el, ebből két órát már a kórházban tölöttünk. Másodjára nem is vágtak, nem fáradtam el annyira, mint az elsővel. Az első 19,5 óra volt
2010. júl. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elsőt a kezdeti fájásoktól 6 órán belül megszültem, 20 hónap elteltével (ez év februárjában) este fél 9-kor kopogtattam a szülőszoba ajtaján, fél 10-kor pedig már kint sírt az én kicsikém.

Fájdalmasabb volt, de gyorsabb. Legközelebb is ilyen szülést választanék....

2010. júl. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam 23 hónap van a két gyerkőc között. Én is rövidebbre számítottam a másodiknál, de szinte ugyanannyi ideig tartott (11,5 óra). A fájások is intenzívebbek voltak, viszont jobban tágultam és nem kellett oxytocin.
2010. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Erre nincs sablon.

Nekem pl ugynolyan volt, csak gyorsabb, első fájástól 4 óra alatt meglett a második lányom, 21 hó van köztük.

A szomszédomnál kicsit több, 27 hó van a kettő között, ugyanolyan volt a szülése, elfolyt a vize, nem volt fájás, indították, megszenvedte mindkettőt.

2010. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1. babám 3 óra volt, nagyon fájt. A 2. 22 hónap múlva 1,5 óra volt gátmetszés nélkül. Szinte nem is vajúdtam, pedig 4,3 kg volt.
2010. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az 1.babámmal vacuummal rá kellett segíteni,és az 5percesektől 6:42perc telt el,mire fölsírt.vajúdás rossz volt,mert semmi tapasztalatom nem volt.

a második babámat 19hónappal utána szültem(most júni 2.án),412hétre indították.Szerintem jobb és könnyebb volt.nem egész 4óra alatt megszületett,és nem kellett rásegíteni.Igaz mindkettőnél vágtak.Viszont az oxitocin miatt a kitolási szakasz kicsit fájdalmasabb volt.de még mindig inkább így szülnék-hiszen tudom,mire számíthatok :-)

2010. júl. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!