Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár utáni felépülés?

Császár utáni felépülés?

Figyelt kérdés
Eddig sima szüléseim voltak, de most nagy valószínűséggel császármetszéssel fogok szülni. Szeretnék olvasni császármetszéssel szülőktől az első pár napról-hétről, kinek mennyire volt nehéz/kevésbé nehéz a seb mellett a babához felkelni, ellátni stb. Tudom, hogy változó, de akkor is. Mi az, amivel könnyebb, vagy mi az, amit nem szabad, nem lett volna szabad pl még a kórházban? Engem az aggaszt leginkább, hogy a kórházi napokban nem fogok tudni csak úgy felpattanni a babához. De olyat is olvastam, hogy valakinek sokkal könnyebb volt, mint amire számított, szóval légyszi írjatok tapasztalatot, tanácsokat! Köszönöm!
2019. okt. 10. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első felállás betyáros. :DDD Aztán pár napig nagyon óvatosan tudtam csak mozdulni és igen, fájt. Aztán mire hazamentünk, már nem fájt annyira, hogy különösebben foglalkozzak vele. Egy darabig óvatosan mozdul az ember nyilván, de a rohamosan javul.


Ami nagyon fontos császár után: mozogni kell!! (Mindennapi mozgásra gondolok nyilván) Ez gyorsítja a regenerálódást és kisebb az esélye a műtét utáni belső összenövéseknek.

2019. okt. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál. Az érdekelne még, hogy pl a kórházban a szoptatás ilyen sebbel inkább ülve, vagy oldalt fekve fáj kevésbé?
2019. okt. 10. 14:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, mindenhogy fáj. Nálam a szoptatós párna életet mentett, azzal tudtam félig ülve, félig fekve szoptatni.
2019. okt. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 1 hónapja szültem császárral. Az első az hogy műtét után ne emelgesd a fejed. Kegyetlen a spinális fejfájás amit okoz. Amikor már tudod mozgatni a lábadat, mozgasd minél többet. Ha úgy érzed próbálj forogni az ágyban. Nagyon fog fájni, de a felkelést megkönnyítheti. Az első felállás pokol. De akármennyire is fáj próbálj utána sétálni, mozogni. Ne hagyd el magad. Annál rosszabb lesz. Utána már minden nappal egy kicsit jobb lesz. Nem fog fájni sem a dréncső sem a katéter kihuzása. Ezek csak kellemetlenek. A varratszedést meg meg sem
2019. okt. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Érzed. Bocsi véletlen elküldte.😅
2019. okt. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, és mitől függ, hogy Eda, vagy spinális érzéstelenítéssel császároznak? Nálam nem lesz szabad megvárni, hogy beinduljon a szülés.
2019. okt. 10. 15:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kórház függő. Ahol én szültem ott ha indul a szülés és abból lesz császár akkor is spinálist használnak. Előtte úgyis konzultálni fogsz az aneszteziológussal. Ő majd elmond mindent. + Nekem ő volt aki végig állt a fejemnél és mondta hogy mi történik.
2019. okt. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a vajúdáshoz kaptam EDAt, aztán a császárhoz válaszhattam, hogy dupla EDA vagy spinális. Mivel az első EDA sem hatott szó szerint semmit, így nem volt kérdés. De az altatóorvos szerint ha valaki nem olyan nyámnyila, mint én, annak elég a dupla epidurál.
2019. okt. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6 hónapja szültem császárral. Sokkal rosszabbra számítottam.

A műtét után 6 órán keresztül kellett felüdni de a fejet nem szabad volt felemelni a későbbi fejfájás elkerülése miatt.

Tapasztalatból mondom hogy vigyél egy kulacsot vagy szívószálat hogy míg feküdnöd kell könnyebb legyen inni.

Az első felállás volt a legdurvább ami nagyon fájt de folyamatosan adnak fájdalomcsillapítókat így hamar tompul a fájdalom. Ezután zuhany katéter eltávolítás s kb. ennyi.

A szoptatáshoz kispárna vagy szoptatós párna nagy segítség en pl. Ülve szoptattam mivel büfiztetéshez nem kellett megmozdulni pl. Fekvésből felülni.

A leggyorsabb felépülés kulcsa szerintem a sok sok mozgás séta. Én reggeltől estig sétálgattam s nagyon hamar felépültem.


Nekem a legrosszabb a császárban a vérhigitó beadása volt a trombózis miatt. Császárosok közül mindenki kap amit otthon jobb esetben csak 10napig kell szúrnod. Nekem ez volt a legnehezebb. 😃

2019. okt. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
10 napig? Valakinek fél évig... 😥
2019. okt. 14. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!