Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 47 évesen szülni?

47 évesen szülni?

Figyelt kérdés

A helyzetem nem annyira egyszerű,hogy erre a kérdésre zsigerből jöjjön a válasz: "Úristen,dehogy!"

Fiatal éveimet elvette a mesterséges megtermékenyítések sikertelen sorozata. Végül az örökbefogadás maradt. Két öf.gyerekünk van.

10 éve volt 2 spontán terhességem,mindkettő vetéléssel végződött.

Az első kb.4 hetes lehetett. Elhúzódó menszesz miatti küretből derült ki,hogy terhesség volt. A másodiknál elindult valami,de csak petezsák volt szikhólyag nélkül. Ez spontán kiürült,nem volt szükség beavatkozásra.

Most 8 hetes terhes vagyok. Nőgyógyász szerint minden rendben. Jó eséllyel lehet egészséges baba.

Csak nem tudom,örüljek neki,vagy sem. Nyilván nem lenne egyszerű terhesség,szorosabb vizsgálatok,amniocentézis,genetikai szűrés...stb.

De nem is ez aggaszt. Sokkal inkább az,hogy nagyikorú vagyok.

Ismerőseim körében vannak,akik 43 évesen szültek,de harmadikat. Nem bánták meg. Pedig ők is gondoltak abortuszra.

A fenébe,tényleg nem tudom.

Ne gyertek,kérlek azzal,hogy miért nem védekeztünk? Tényleg eszünkbe sem jutott,leírtam,miért nem.

Nyilván nem a kommentek alapján fogok dönteni,de jó lenne több véleményt is meghallgatni.

A férjem szeretné ezt a babát,és igazából én is,de vannak kételyek.

És most arra kérek mindenkit,hogy abban a hiszemben adjatok tanácsot,hogy egészséges lesz a baba.

Mert,ha közben kiderülne,hogy beteg,akkor más szempontok kerülnek előtérbe.

Köszönöm.


2019. okt. 18. 15:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
86%
Én megtartanám!Ha egyáltalán megmarad.Nem annyira jó ilyenkor szülni,de mivel annyit szenvedtetek a babáért én meg tartanám.És azon is elkondolkodnék,hogy valamiért jönni akar. :))
2019. okt. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
91%
Hát hallod, ha megmarad és egészséges, ez s baba ajándék! Ok, egy dolog a korod, de ha vigyázol magadra és egészségesen élsz... Én személy szerint megtartanám, és gratulálok!
2019. okt. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
88%
Kései öröm, de szerintem ha egészséges vagy te is és a baba is, akkor nincs akadálya. Mi valóban nem dönthetjük el helyetted, de ha már ennyit vártál rá, annak oka van, és szinte csodával határos. Szóval én biztos megtartanám.
2019. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
84%

Mindenképpen megtartanám, és gratulálok!

Unokatestvérem felesége 51 évesen szült, soha boldogabb kismamát.

2019. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
86%
MO-on a nök átlagosan 79 éves korig élnek, azaz még van legalább 30 éved a gyereket felnevelni, szóval ha más nem szól ellene (egészségügyi okok), akkor a helyedben megtartanám.
2019. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
79%
Mi “csak” 6 évet vártunk az első babánkra, de ez megtanított arra, hogy abszolút nem mi döntünk ebben a kérdésben. Ha neked most kell ezt a babát megkapnod, akkor most kell örülni neki, méghozzá nagyon! 😊 Gratulálok!
2019. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Szívem szerint én is😃. Nem iszunk,nem dohányzunk,egyetlen káros szenvedélyem a kávé,de arról max.leszokok. Egyébként nem lesz nehéz,mert már az illatától rosszul vagyok. Emiatt teszteltem. A kimaradt menstruációt ráfogtam a klimaxra,de miután felfordult a gyomrom a kávétól,vettem egy tesztet.

Soha nem volt 2 csíkos tesztem. Pedig a terhességi tesztek gyártói jópàrévig belőlem éltek. Most viszont kiverte a második csík a szememet,de akkor sem hittem el.

Ma megerősített a nőgyógyász.

Egyelőre sokkhatás alatt állok.

2019. okt. 18. 16:21
 8/71 anonim ***** válasza:
84%
Férjed is akarja, te is akarod, ezen nincs mit gondolkozni. Jó egészséget kívánok!
2019. okt. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
84%
ėn nem vagyok híve a kései terhessėgnek, de ez tényleg az a szituáció, amikor én sem ítélem el, ha egy nő idősen szül. biztos megbánnád ha nem tartod meg
2019. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:

#4-es.

Gratulálok az unokatesódéknak.


#6-os.

Nektek is.


És még egyszer köszönöm.

2019. okt. 18. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!