Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Két éve,41 évesen szültem...

Két éve,41 évesen szültem császárral. Rá két évre van esélyem simán szülni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 43 éves vagyok, egy kisfiúval várandós. 41 évesen császárral születtek az ikerlányaim rossz fekvés miatt. Még egy kérdésem lenne, gátvedelemre mennyi az esély ilyen körülmények között.

Még nincs orvosom, most szeretnék fogadni.



2018. nov. 9. 08:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, most látom 2x írtam, azt hogy két éve volt. Egyébként a császáros heggel nincs semmi baj, az Sztk-s dokit amikor kérdeztem, csak a vállat vonogatta sajnos.
2018. nov. 9. 08:05
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

VBAC csoportot keresd fel.

Nekem VBAC-bak indult végül megint császár lett. Mondta az orvosom, hogy még jó, mert néhány helyen szétnyílt a heg. Előtte nézték uh-n, ott nem látszott semmi.

Nen tudom a kor mennyire számít, szerintem semennyire.

2018. nov. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem van esélyed, ha találsz egy normális orvost, aki tényleg támogatja a VBAC-ot (nem csak mondja ezt, mert sajnos a többségnek csak a szája jár, aztán meg beindítja a szülést és forszírozza hogy haladjon, végül az egész császárban végződik. Én így jártam az elsőnél). Sajnos az első hüvelyi szülésnél sokszor vágnak (a te érdekedben), de emiatt nem kell aggódni, mert sokkal hamarabb és nyom nélkül gyógyul, mintha szanaszét repednél.
2018. nov. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
43 évesen már késő szülni. Gondolj bele, most még viszonylag fiatal vagy, de mire a gyerek érettségizik jó esetben 18 èvesen, te már 61 èves öreg néni leszel. Vajon mennyire lesz ez jó a gyereknek.
2019. dec. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Muszáj hozzászólnom. Először is 2 évvel a császár után MINDEN esélyed megvan, hogy sikerüljön spontán, és kívánom is Neked. Fontos, hogy jól felszerelt Klinikán szülj, ahol van PIC központ is esetleg, ha bármi komplikáció lenne, ezt akárhol nem merném bevállalni! A gátvédelemhez ne ragaszkodj, semmi az a pici vágás, észre sem lehet venni, és sokkal jobb, mint kitágulni ott, ahol inkább szűknek kellene lenni... nekem olyan jól sikerült varrás, hogy visszarepültem vagy 8 évet az időben! ;-) ÉS: 60 évesen nem öregember valaki! Ez olyan 25-30 évvel ezelőtti fixáció. Az én férjem 60 éves három kisgyerekünk van, a legkisebb 2 éves, és senki nem nézi papókának! Sokat mozog, sportol, normális kajákat eszik, sokat játszik a gyerekekkel, jófej, nem egy besavanyodott öregember... 10-15 évet simán letagadhatna, és pontosan a kicsi gyerekek miatt, akik frissen és ropogósan tartják az embert, mert nem választás kérdése, hogy aktív vagy-e vagy sem, mert a gyerekeket nem érdekli, hány éves az anyuka/apuka, nekik mindent meg kell adni! Szóval hajrá, ha 41 évesen ment, megy az 43 évesen is!
2020. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolso. Arra nem gondolsz,hogy attol,mert fiatalosan nez ki, 70-80 evesen eleg nagy eselye van az embernek meghalni. Ez teny. Es akkor a gyermeked alig 20-30 evesen elveszti szeretett apjat/anyjat, ahelyett,hogy meg soksok evet egyutt toltottek volna el. Apukamat mamam 40 evesen szulte. Borzaszto volt latni,hogy 33 evesen anya (es egybkent apa nelkul is) marad valaki. Es azert is,mert en es a hugom csak 5 es 7 evesek voltunk,es olyan koran kellet a szeretett nagymamanknak elmenni... Azota 22 vagyok,es lenyegeben alig emlekszem par emlekre rola... Apukam noveret 20as eveiben szulte,neki 2 nagy fia van. Irigy vagyok rajuk. Ok mar boven 20on evesek voltak,mikor meghalt mama. Sokkal tobb kozos emlek,stb. Nyilvan van olyan,mikor az elet ugy hozza, de en egyaltalan nem ertek egyet azokkal,akik TUDATOSAN 40es eveikre toljak ki a gyereknevelest.

Egyebkent kerdesre visszaterve az esely nyilvan megvan, te tudod,milyen fizikumban vagy, szerintem az eleg sokat szamit.

2021. febr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!