Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a fájdalmaktól!...

Nagyon félek a fájdalmaktól! Ti hogy viseltétek? Tényleg ennyire szörnyű ahogy az le van festve?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy tényleg ennyire fájdalmas a vajúdás, a szülés,és az utána következő hetek esetleg hónapok?!Nagyon szeretnék már gyereket és úgy néz ki talán össze is jött.De borzalmasan gyenge vagyok és nagyon rosszul viselem a fájdalmakat.Félek hogy nem nekem való a szülés,ha tényleg ilyen iszonyatos fájdalmakkal jár.:(
2010. júl. 16. 19:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
31%
Fáj,de nem szörnyüségnek kell megélni hanem egy csoda!!és miért lenne szörnyü az utána következő pár hét???
2010. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Folyamatosan olvasgatom itt a kérdéseket és hát sok anyuka írja hogy utána fáj a háta,fáj neki ott lennt,fáj még pisilni is,és aki császáros az se mond sok megnyugtatót a vágásról és a hasára tett zsákokról meg egyéb ilyen dolgokról...
2010. júl. 16. 19:46
 3/28 A kérdező kommentje:

Persze egy csoda és úgy kell megélni,de ez ott akkor amikor átéled a fájdalmakat...

nem biztos hogy olyan csodálatos.

2010. júl. 16. 19:47
 4/28 anonim ***** válasza:
67%

Ne félj,ki fogod bírni!Én is rosszul viselem a fájdalmat,mégis már két gyereket szültem simán!Hidd el semmi baj nem lesz! :)

De azt nem értem hogy a szülés utáni hetek esetleg hónapok miért lennének fájdalmasak?Semmi fájdalom nincs szülés után,legalábbis nekem nem volt,és még mástól sem hallottam!

2010. júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
33%

Szia! Azt senki nem mondhatja, hogy nem faj. Viszont abszolult nem szornyuseg es nem olyan fajdalom amit nem tudnal elviselni. Igaz a vajudas kicsit hosszadalmas, mivel nem tudod mikor lesz vege mar. Amikor viszont a szuloagyon vagy es maga a kitolasi fazis csak pillanatok. es ha egyuttmukodol a dokival es azt teszed amit mond pillanatokon belul a karodban tarthatod a te kis angyalkadat.ettol a pillanattol kezdve elfelejtesz minden fajdalmat es kint.

Az emberi test csodas, a fajdalomra nem emlekezel csak a szep marad meg!

A kovetkezo hetek sem szornyuek. a 6 het arra van hogy felepuljunk. es minden pillanat amit a babaddal tolthetsz az elet legszebb ajandeka.

2010. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

:) most picit meg nyugtattatok

És akinek esetleg gát metszése volt? azt érzed szülés közben és mennyire fáj utána?

császárosoknak a vágás helye szülés utána napokban?

és tényleg annyira fájdalmas a szülés utána 1-2 pisilés a hüvelyi úton szülés után?

2010. júl. 16. 19:55
 7/28 anonim ***** válasza:

Én még nem szültem de 27 hetes vagyok.

Én is nagyon nagyon féltem a szüléstől és a fájdalmaktól, de már túl tettem magam rajta olyan szinten hogy nagyon nagyon várom, fel vagyok készülve mindenre, és már nem félek a fájdalomtól se!!


Persze hogy fáj hisz egy majdnem 10 centis fejecske bujik ott ki ami normál esetben gombostűnyi méret.

Az utána következő hetektől gondolom a gátmetszés miatti fájdalmakra gondolsz...azt ki lehet gátvédelemmel kerülni!


Azt tudom neked tanácsolni hogy kezdj el nézi kis videókat. Én a szülőszoba cimű musort (tv2 régi sorozata) kezdtem el nézni. Az első két részt remegve és nagyon felspanolva néztem meg, de aztán megnyugodtam!


Már "tudom" mi vár rám, tudom a lefolyást, tudom hogy mi fog történni a testemmel, és már nagoyn izgatottan várom!

Ha pedig nem fogom tudni kibirni a fájdalmat, (mert ezt leirni nem tudják azok akik már átélték...ez a fájdalom leirhatatlan!! Át kell élni ahhoz hogy tudd!!) akkor még mindig ott az EDA ami segithet. De én azt nem akarom, mert akkor nem tudom igazábol átélni!


Ugyhogy itt egy link: [link]

Én ezt csak ajánlani tudom, nekem ez sokat segitett, és olvasgass neten készülj fel nézelődj, tudd hogy a korházba ahova menni akarsz szülni kaphatsz e EDA-t, és fogd ugy fel hoyg egy kicsi embernek adsz életet! Ez a világ csodája, gyönyörű dolog.


27 heteske

2010. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. júl. 16. 19:59
 9/28 anonim ***** válasza:
0%
Milliárd nő szült már az idők folyamán. Régen még érzéstelenítés sem volt, mégis szültek folyamatosan a nők. Ez egy egyszeri alkalom, egyszeri élmény, egyszeri fájdalom, amit át kell élned. Gondolj arra, hogy szült már 10 éves kislány is, 13 stb. éves kislányok is, természetes úton. :) Ne akarj lemaradni te is mellettük! Ők is tűrték a szüléssel járó és azt követő fájdalmakat. Ne is foglalkozz most ezzel, ráérsz akkor, amikor már a szülőszobában vagy. Akkor viszont... időd nem lesz arra, hogy a félelmeiden rágódj. :D Minden gondolatod majd akörül fog forogni, hogy kijöjjön belőled a baba. :)
2010. júl. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
:D na ez aztán igazán megnyugtató volt:D köszi
2010. júl. 16. 20:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!