Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Így is az apja vezetéknevét...

Így is az apja vezetéknevét kapja a gyerek?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk összehazasodva a párommal eljegyezve se vagyok, de tervezzük a babát, házasodni meg egyáltalán nem akarok.. Ha születni fog akkor ettől még kaphatha az apja vezetéknevét a gyerek? Kérlek titeket a kérdésre valaszoljatok, negativ hozzászólások nem érdekelnek.

2019. okt. 24. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben apasági nyilatkozatot tesz az apa.
2019. okt. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
HA mindketten így nyilatkoztok, akkor igen,
2019. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Apasági nyilatkozat esetén eldönthetitek.


Házasság alatt sem evidens az, hogy az apa nevét kapja.

Nyilatkozni kellett amikor szándéknyilatkozatot tettünk.

2019. okt. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Akkor apasági nyilatkozat kell, hogy az apja lehessen hivatalosan. És annál dönthettek, melyikőtök a nevét kapja vagy mindkettőtökét kötőjellel.
2019. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙂 és ezt az apasagi nyilatkozatot hol és hogy kell megtenni, bonyolult folyamat?
2019. okt. 24. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

"Házasság alatt sem evidens az, hogy az apa nevét kapja."

Ezt pontosítanám annyiban, hogy evidens, hogy a FÉRJ nevét kapja.

Tud galibát is okozni a dolog, mert pl különélés, de még nem válás esetén ha nem a férj az apa, de a fogantatás időpontjában még van férj, akkor nem kaphatja az apa nevét a gyerek (csak új házasság esetén). Oké, csak pontosítottam, nem volt kérdés.


Szóval apasági nyilatkozat esetén eldönthetitek, hogy kinek a nevét kapja. Apáét, tiedet, vagy kötőjelesen vmilyen sorrendben.

2019. okt. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Apasági nyilatkozatot az anyakönyvi hivatalban kell tenni.

Amikor mi voltunk, kb 5 perc volt az egész.

2019. okt. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os


Igaz, bocsi


Apaság vélelme nálam is fennállt😂

2019. okt. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk összeházasodva. Mindkét gyerkőcnél apasági nyilatkozatot csináltattunk. Az orvostól kell első körben hozzá papír a terhességről (én a 2.trimeszterben kértem) , majd azzal kell elmenni a helyi anyakönyvvezetőhöz. Ő 3 példányt készít, 1 db az anyáé, 1db az apáé, egyet meg ha mész szülni vigyél magaddal, odaadod majd a kórházban az anyakönyvvezetőnek, így egyből apuka nevére kerül. Lehet utólag is, de szerintem így volt a legegyszerűbb.
2019. okt. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!