Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valakinek a gyereke kapta így...

Valakinek a gyereke kapta így a vezetéknevét?

Figyelt kérdés

Én már régen megmondtam a páromnak, hogy azt szeretném, ha majd egyszer lesz gyerekünk, akkor az én vezetéknevemet kapja. Azt mondta, hogy oké, ezzel nincsen gond. Éppen ezért amikor összeházasodtunk, én nem is változtattam meg a nevemet. Most, hogy nem sokára megszületik az első baba, azt mondja, hogy már nem biztos abban, hogy ezt így akarja. De én viszont továbbra is ezt szeretném.


Szerintetek mit kellene tennem? Mondanám, hogy majd a következő, de:

- nem tudom, hogy egyáltalán lesz-e következő

- az nem kaphat(na) más vezetéknevet, mint a testvére.


Miért akarhatja most az utolsó pillanatban meggondolni magát?



2016. szept. 6. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%

"Az egy házasságból született gyermekek vezetékneve nem térhet el."

[link]

2016. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt én is leírtam!
2016. szept. 6. 18:13
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Miért szeretnéd, hogy a te nevedet kapja? Az apukáé nem szép név? Kötőjelesen esetleg nem akarjátok? akkor a tiédet is kapná meg az övét is.
2016. szept. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Biztosan rosszul esik neki, hogy nem akarod az ő nevét adni a közös gyereketeknek.

Cikis neve van?

2016. szept. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%

Egy esetben lehet más a vezetéknevük: ha megszületik a te nevedre, megváltoztatjátok az apjáéra, utána a második megint a te nevedet kapja. Na, ebben az esetben az égvilágon semmi nem kötelez arra, hogy a második gyerek nevét is változtassátok meg. Más kérdés, hogy a két különböző vezetéknévvel két gyereknek szerintem semmi értelme. Akkor már miért nem kötőjeles. Ott lehet a tiéd is elől vagy az apjáé.

Házassági akvi kivonatban mi szerepel mint születendő gyerek neve?

2016. szept. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Házasságkötéskor nem kellett megadni a születendő gyerek nevét?
2016. szept. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Legyen kötőjeles a neve.
2016. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Tévedés, 5. Először is csak szorakozasbol nem változtatható meg a gyerek vezetékneve, másodszor pedig továbbra is egy család, azonos szülők, a gyerekeknek csak és kizárólag azonos vezeteknevuk lehet
2016. szept. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Egyezetek ki egy kötőjelesben.
2016. szept. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló vitát mi kötőjeles névvel zártunk le. A férjem beleegyezett volna az én nevembe is, de azért szerette volna a sajátját, mert van már egy másik gyereke és valahogy tükrözze a nevük, hogy rokonságban állnak egymással.
2016. szept. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!