Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatviz...

Ha elfolyik a magzatviz tényleg le kell feküdni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem, be kell menni a kórházba...!
2010. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét szülésem úgy kezdődött, hogy el kezdett folyni a magzatvíz, de nem ment el egyszerre mind, viszont folyamatosan folydogált. Mindez hajnalban történt és én mindkét alkalommal letusoltam és még gyorsan eltettem ami kellett(tel.töltő, kiskönyvem ilyen apróságok) aztán indultunk a kórházba. Semmi gondunk nem volt és végig a vajúdás alatt folyt a magzatvizem. Azért szokták mondani, hogy ha elfolyik ne mozogjon a kismama, nehogy a baba nyakára tekeredjen a köldökzsinór, de ez akkor áll fenn, ha jól tudom, ha elfolyik mind. A lényeg , hogy ilyen esetben mihamarabb kórházba kell menni! Jó babavárást, könnyű szülést kívánok!
2010. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom ha a baba feje nem ékelődött be még a medencébe akkor igen,nehogy előre essen a köldökzsínór.

Nálam épp ez volt,a doktor azt mondta ha elindul kifelé a medencetartásos babám azaz elfolyik a magzatvíz akkor azonnal feküdjek le és mentő,mert előreeshet a köldökzsinór.

2010. júl. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem ezt senki nem mondta. Amikor elkezdett folyni lezuhanyoztam, összepakoltam ami még kellett és beautóztam a kórházba.
2010. júl. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a baba még fent van, nem szállt le, nem illeszkedett be a feje, akkor igenis le kell feküdni, amíg folyik a víz, és utána sem árt...


2szer szültem, mindegyik indított volt.

A második baba a 42.hét elején is fent volt még, nem ékelődött be a feje, így amikor burkot repesztettek, nem kelhettem már fel. Szülésznő mondta, hogy a kzs előreesés miatt! Szerencsére rá fél órára megszültem.

2010. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


még azt elfelejtettem írni, hogy haránt és faros fekvésű babáknál minden esetben vízszint, és ilyenkor a mentő vigyen a kórházba!

2010. júl. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia,én szülésfelkészítőn halottam,hogy ha elfolyik a magzatvíz azonnal le kell feküdni,mivel nincs már az a víz ami a babát védi,és így megsértheti a fejét,vagy előre sodorhatja a köldökzsinort.Szóval le kell feküdni.
2010. júl. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem fekve ment el az összes vizem, mentőt hívtam és ők sem engedték, hogy felkeljek, végig feküdnöm kellett a fent említett okok miatt.

2010. júl. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem tudom de itt amit olvastam biztos vannak olyan veszélyeztetet helyzetek amikor igen!Kérdezd meg az orvost!Nekem hálistennek nem volt semmi baj miután elfolyt a magzatvíz a korterembe mentem és összepakoltam a culámat és utánna mentem a szülőszobára!
2010. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2010. júl. 19. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!