Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyha elfolyik a magzatvíz/el...

Hogyha elfolyik a magzatvíz/elkezd csordogálni még van idő otthon zuhanyozni/tenni-venni vagy rohanni kell a kórházba?

Figyelt kérdés

köszi


38 hetes


2011. jún. 16. 10:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem nem lett volna rá időm, mert csak úgy ömlött belőlem a magzatvíz (amúgy már klórházban voltam túlhordás miatt, amikor elfolyt).

Viszont sokaknak nem folyik el ilyen gyorsan. S van aki még lezuhanyozik előtte. Én mondjuk az izgalom miatt nem tudtam volna zuhanyozni, készülődni, max. csak felkaptam volna a táskámat és irány a kórház. De én ilyen parázós vagyok. :)

2011. jún. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha folyik a magzatvíz,akkor be kell menni a kórházba.Ilyen esetben nem lehet otthon vajúdni.
2011. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a dokidtól be van-e ékelődve a baba feje. Ha igen akkor nincs gond, nem kell nagyon rohanni. HA nincs beékelődve, akkor a víz előre sodorhatja a köldökzsinórt ami veszélyes, mert a baba nekinyomódhat, és nem kap oxigént. Ilyenkor ha elfolyik a víz, le kell feküdni és mentőt hívni.
2011. jún. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nekem elfolyt és otthon vajúdtam, de egyből jöttek a fájások is. 9 órára rá szültem. de közben konzultáltam a szülésznővel. az utolsó kb. 3-4 órát töltöttük a kórházban.
2011. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én még hazaért a férjem lezuhanyozta,sőt ettem is egy szendvicset,mert majd éhen haltam:)

A doki jól ki is osztott hogy nagyon fenn van még a baba feje, akár előrecsúszhatott volna a köldökzsinór és baj lehetett volna..

de szerencsére nem lett

2011. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hajnali fél 2 körül kezdett szivárogni. De tényleg csak szivárgott. Kisebb adagokban jött egyszerre egy kevés. Felhívtuk az ügyeletet, hogy mit tegyünk, fájás semmi, 35 hetes vagyok, csordogál a magzatvíz. Válasz: ha nincs fájás, csak vizelet tartási probléma lehet, ami teljesen természetes az utolsó hónapban. Éppen nem küldtem el a francba akivel beszéltem... Basszus, azt azért meg tudom különböztetni, hogy melyik lukon folyik. Mindegy, ráhagytuk, reggel bementünk, a dokim megvizsgált, tényleg szivárgott a víz. Előkészítettek, irány a szülőszoba, be az oxitocin, és várakozás a csodára...

Este 6:12-kor született meg a fiam császárral.


Ha tényleg csak csordogál, akkor valószínű belefér a fürdés, de ha hirtelen nagyobb mennyiség távozik, akkor nem szabad nagyon mocorogni!

2011. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem meg elfolyt az összes egyszerre, így mire beértünk, már nem volt minek folyni. erre nekem meg azt mondják, hogy ha így betét nélkül bugyiban mászkálok, akkor biztos nem folyhatott el. de mondom, hogy igen, elfolyt, erősködik a nő, hogy az szerinte nem lehet. aztán ph papírral megállapította és csodálkozik, hogy jé, tényleg magzatvíz.

nem értem miért nézik hülyének az embert.

2011. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházban kezdett el szivárogni. Megvizsgáltak, megkaptam a beöntést, aztán még korzóztam kint a folyosón. Meg zuhanyoztam, sétálgattam. Nem mondták, hogy nem kéne. De gondolom azért, mert bent voltam, így rajtam tartották a szemüket. :)
2011. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem épp az nst vizsgálat után folyt el, ahogy felálltam a székből. Ez a magánrendelőben volt 17-kor. Gyors megvizsgált a doki, mondta menjek haza, aztán este találkozunk a kórházban. Ekkor már 2 ujjnyira nyitva voltam. Haza mentem taxival, letusoltam, ekkor jött az első fájás. Ettem egy szendvicset és fél 9-re beértünk a kórházba. Fél 1-re lett meg a gyerek. Mondjuk nekem nem folyt el az egész, csak csordogált. Ha zubog, szerintem nem engedett volna haza a doki, hanem együtt megyünk a kórházba.
2011. jún. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Még attól hogy elmegy/elindul a magzatviz nem azt jelenti hogy 1 óra múlva szülsz. Nekem mindkettőnél ithon ment el a vizem, az elsőnél be voltam pánikolva de a másodiknál már laza voltam, éjjel 2-kor elkezdett folyni a viz, de semmi más tünetem se volt, felhivtam a dokimat aki egy kicsit mérgesen azt mondta reggel 8-kor legyek a korházba. Megmosdottam, feleslegesen , mert csak folyt a viz, betettem egy Tena betétet ami 10 perc múlva átázott , majd a második betét útán (ami szintén átázott) nagyon vártam a reggelt, és még csak 3 óra volt. Még egyszer lemosdottam majd bepelenkáztam magam és lefeküdtem. Reggel 7-kor keltem, lemosdottam, össze szedtem a már kikészitett dolgaimat, még egyszer átcsomagoltam (pelenkáztam) magam és férjemmel együtt 8-kor már a korházba voltam, délben már tágultam de csak este 7-kor szültem, hát ne pánikolj te sem mert nincs miért.
2011. jún. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!