Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az, hogy ha elfolyik a...

Igaz az, hogy ha elfolyik a magzatvíz, nem ajánlatos mozogni?

Figyelt kérdés
Mert hogy előre csúszhat a köldökzsinór. Ti hogy oldottátok meg a kórházbamenetelt, ha elfolyt a magzatvíz?
2011. aug. 19. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Na igen.

Ha a baba feje már lent van, beékelődött, beilleszkedett, akkor a kzs nem tud előre esni.

Ha a baba még nem szállt le, a feje nem illeszkedett be, akkor előreeshet a kzs, ha elfolyik a víz és gáz van. Ilyen esetben csak mentővel történő szállítás ajánlott, fekvő, vízszintes pozícióban.


2.babám született így, de én már bent feküdtem. Viszont burokrepesztés után nem kelhettem fel, feküdnöm kellett végig, pont emiatt. Tudtam, hogy nem szállt le, hiába hordtam túl, és fel voltam mindenre készülve. Doki, szülésznő, védőnő mindenki mondta, hogy ha otthon folyik, csakis mentő! Semmiféle autózás.

2011. aug. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem szivárgott a vizem,azt mondták nyugodtan lezuhanyozhatok,megkérdezték van-e aki bevigyen,és ennyi.Engem a férjem vitt kocsival,másképp nem tudom mi lett volna,mert hamar átázott a betét.A kórházban végig sétálva vajúdtam,csak az infúzió bekötése után feküdtem.De akkor már erős fájásaim voltak,szóval amúgy sem tudtam volna állni,ha akarok se.
2011. aug. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem elfolyt a magzatvizem és feküdtem kispárnát kell a feneked alá rakni hogy nehogy előre csússzon a köldökzsinór és hívtam a mentőket!!Aztán a kórházba kiderült hogy zárt a méhszájam úgyhogy nem volt esélye se hogy előre csússzon!!De fő a biztonság és soha se tudhatod hogy hogy áll a méhszájad!!
2011. aug. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházba repesztettek burkot, nem ömlött a víz, csak akkor csurgott, mikor fájás jött, egyre kevesebb, aztán semmi, gondolom beékelődött a feje a picinek. Viszont mászkálhattam a szülőszobában, ülhettem a labdára (ezt csak ajánlani tudom, pedig először nekem sem kellett). Csak a kitolásnál illetve előtte a méhszáj ellenőrzésekor kellett felfeküdnöm az ágyra.
2011. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk a szülésznő mondta, hogy ha elfolyt a magzatvíz azonnal feküdjünk le, meg hívjuk a mentőt, mert a köldökzsinór olyan helyre kerülhet, amit nem szeretnénk. Úgyhogy kérdéseidre a válaszok: igaz, és mentővel (bár még nem tartunk ott).
2011. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

Elvileg a feje már hetekkle ezelőtt beékelődött, de azért nem árt az óvatosság. 4. emeleten lakunk, és nincs lift, így aggódom, hogy hogy vinnének le " vízszintesben".

Első babámmal burkot repesztettek, indított szülés volt, akkor is aggódtam emiatt. Remélem most a fájások jönnek majd előbb!

38 h km

2011. aug. 20. 21:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdett folyni a magzatvíz, a férjem hívta a mentőt, közben én lezuhanyoztam, de teljesen felesleges volt, mert folyt a magzatvíz.. Tettem oda törülközőt, mert azt olvastam, hogy azt kell, de az is átázott... Alig tudtam lemenni a mentőbe a lábam között a vastag törülközőkkel :-D Kórház, vizsgálat, zuhany, ctg, fekvés :( Nem engedtek fölkelni, elég gáz volt úgy vajúdni. Összesen 6 óra volt, 2. gyerek.
2011. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég érdekes,hogy nekem elfolyt a vizem és a szülésznő azt mondta,hogy 3 óra múlva elég lesz bemenni a kórházba,így is történt,előtte sem feküdtem,a kórházban pedig végig a labdán ültem,a baba nem volt beékelődve egyáltalán,de nem esett előre a köldökzsinór,gond nélkül megszületett a lányom.Persze jobb az elővigyázatosság,úghogy ha neked elfolyik a vized akkor feküdj!Én erről nem tudtam akkor és senki nem is mondta.3 hónapja szültem.
2011. aug. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem elfolyt otthon a víz, zuhanyoztam, összepakoltam, hazajött a férjem és rá 2 órára értünk be.

A dokimat felhívtam ő nem mondott semmit, csak h 2 órán belül érjek oda.

2011. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!