Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz hogyha elfolyik a magzatv...

Igaz hogyha elfolyik a magzatvíz akkor mentőt kell hivni és nem szabad felkelni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 23:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Úgy képzeld el a dolgot, mintha egy kádból kihúznád a dugót. Ugyanaz történhet a babával is, mint a vízben lévő tárgyakkal. Ezt a fekve szállítást meg leginkább mentőben tudod kivitelezni.
2011. máj. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Igaz. A férjem mentős és ő mondta, hogy elfolyt magzatvíz esetén csak hordágyon vihetik a kismamákat.
2011. máj. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
És ha útközben mondjuk e metrón folyik el?
2011. máj. 11. 00:09
 4/25 anonim ***** válasza:
50%
Hát ha lehet, azért ne metróval menj szülni! Hívjatok egy taxit vagy valami, ha kocsi nincs! Ott legalább a hátsó ülésen elfekhetsz útközben.
2011. máj. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell mentőt hívni, én a második babámat várom, és egy doki sem mondta soha, hogy hívjak mentőt. Főleg, amikor a gyerek feje már be van illeszkedve, akkor nem tud előrecsúszni a köldökzsinór.

Túl van misztifikálva ez a dolog mostanában.

Nekem mindig azt mondják, ha elfolyik, menjek be. És nem csak nekem, én erről csak az ilyen fórumokon hallok, hogy mentőt kell hívni.

2011. máj. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
egy hete kérdeztem rá a dokinál. Azt mondta nem kell, mert nem lesz semmi gond, és ha nincs beilleszkedve, akkor a kiáramló magzatvíz is magával sodorhatja a köldökzsinórt, de az nagyon ritka
2011. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőm mondta, hogy nem kell feltétlenül mentő, de akkor autó, hátsó ülésre lefeküdni, és ezerrel be a kórházba.
2011. máj. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

nekem elfolyt a magzatvíz. nem kellett hordágy, meg mentő, csak 1 vastag törülköző. kocsival vitt be a férjem 1,5 óra múlva.

arra kell viszont figyelni, hogy ha folyik a magzatvíz, ülésbe-hátradőlve, félig fekvésben kell lenni eleinte, nehogy a köldökzsinórt is kisodorja a vízáramlat.

2011. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

szia,


itt ahol mi lakunk nem is tudtam volna hívni... 40 perc a kórház, így a doktornő azt mondta, ha elfolyik a víz, törölköző, hátra fekvés a a hátsó ülésen és irány a kórház kocsival. szerintem is kicsit túl van fokozva ez a dolog!!


Ági

2011. máj. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Anno én is feltettem ezt a kérdést, ugyanis itt az interneten olvastam először, hogy kellene mentőt hívni. Senki nem mondta (védőnő, gy.orvos stb.)...

10 évvel ezelőtt szivárgott a magzatvíz, nem is gondoltam ilyenre. Elindultam a kórházba. Fel sem merült probléma. Ott sem mondták, hogy ejnye-bejnye, miért nem mentővel jöttem, fekvő állapotban.

Most 9 hete szültem. Nem tudtam, megint hogyan indul be a szülés. De változatlan volt a mód...

Megindult a magzatvíz. Nem kicsit. Sőt. Zöld volt. Belekakilt a babám. Megijedtem. Betelefonáltam a kórházba, hogy mi legyen. Mentőt hívjak? Azt mondták, hogy ahogy nekem jobb, induljak ahogy tudok. Érdemi választ nem nyertem. Tartottam a lábam között a félkilós vattát, még utána szivárgott a m.víz, a színe elrettentett. Feküdtem. Hívtam a mentőket. Megkérdeztem, mit tegyek... feküdnöm kell? Hebegtek-habogtak: "akkor feküdjön..." Tudnak jönni? "Hááát kb. 20-25 perc múlva érnek ide..."

Döntöttem. Beültünk a kocsiba és egyébként a 4 percre levő kórházba elindultunk. Féltem, hogy mi lesz a babával, hogy kakis a víz... A kórházban nem szidtak le, hogy milyen módon érkeztem, de mondták is, hogy előfordul az esetem. Lényeg az, hogy nem zúdult ki "több liternyi" magzatvíz, de elég sok. Abban az esetben lehet gond, ha valóban ilyen hirtelen távozik szinte az egész v. fele (nem tudom)... a köldök zsinór ezzel együtt nehogy előre sodródjon. Látod, lehetnek extra esetek hozzám hasonlóan, így akár hatványozódhatnak a gondok... de nincs aki kellőképpen felvilágosítana még ilyenkor sem. Ez borzasztó volt. Mivel hamar beértünk, amint tudtak, megvizsgáltak - pedig csúnya módon még meg kellett várnom az előttem levő koraterhes kismamát, hogy végezzenek vele - nálam pedig egyből 3-4 perces fájások is voltak. A szülőszobán végig rajtam volt a ctg, másodvizsgálatnál benyúltak és kiengedtek iszonyat mennyiségű magzatvizet, ami már barna volt... Különösebb nagy ijedtség nem volt körülöttem ezek miatt, mindenki tette a dolgát. Én inkább voltam megrémülve. De mindezek ellenére 2 és fél óra alatt megszületett a babám. Hála JóIstenkének nem volt semmi baja.

Ezek után döntse el valaki, hogy mi a helyes, kell-e nem kell és mikor kell ha kell. :-I

2011. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!